записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Тернопільської клініки

Вибрати інше місто
Дерматологія

Огляд дерматолога, консультація, дерматоскопія. діагностика лампою Вуда, винесення попереднього діагнозу, направлення на дообстеження (при необхідності) ВСЬОГО 320 грн!!! 

 

Лікування червоного плоского лишаю

Червоний плоский лишай – це хронічне шкірне захворювання, під час якого спостерігаються різні висипання, дуже часто в районі слизової оболонки рота. Зустрічається переважно в однаковій мірі в представників обох статей, але висипи в слизистій оболонці рота частіше виникають у жінок віком 50-60 років. 

Причини виникнення лишаю 

До цього часу точно не визначено ні механізмів, ні причини виникнення червоного плоского лишаю. Вважається, що хвороба виникає при розвитку різних зовнішніх і внутрішніх чинників, що стають причиною дисфункцій імунних та метаболічних процесів, наслідком чого є подібна реакція шкірних покривів.

http://img.youtube.com/vi/iUXuSMw4Cds/hqdefault.jpg

Окрім цього, захворювання може бути наслідком впливу певних хімічних речовин, ліків. Тоді лишай вважається алергічною реакцією. Разом з цим може виникати як відповідь на стрес, рефлекторно-сегментарну терапію та гіпнотичні сеанси, або коли непокоїть шлунок, підшлункова залоза, печінка та ендокринна система.

До причин виникнення червоного плоского лишаю схильні люди, в яких в організмі протікають хронічні запальні процеси.

Види та симптоми червоного плоского лишаю 

Відповідно до проявів захворювання спостерігають такі види червоного плоского лишаю:

  • Лікування червоного плоского лишаютиповий;
  • гіпертрофічний (бородавчастий);
  • атрофічний;
  • пемфігоїдний (пухирчастий);
  • моніліформний;
  • пігментний;
  • острокінцевий;
  • кільцеподібний;
  • ерозивно-виразковий;
  • рідкісні форми.

При виникненні захворювання спостерігаються висипи плоских вузликів, що бувають червоно-фіолетові або малиново-червоні, розміром приблизно 2-5 мм. Висипка може бути множинна або розташована групами, що формуються у формі гірлянд, кілець, або ж ліній. Папули (вузлики) мають здатність з'єднуватися, утворюючи бляшки, біля яких можуть виникати нові вузли. Хвороба виникає разом з свербінням, що може виражатися порушенням сну та невротичним неспокоєм.

Переважно висипка виникає на шкірі згинальних поверхонь кінцівок, внутрішній поверхні стегон, пахвових і пахових областях, тулубі, слизові оболонці рота. Можуть дещо змінитися нігті: помутніти, покритися смугами, може бути зруйнований нігтьовий валик.

Діагностика та лікування червоного плоского лишаю

Визначити виникнення захворювання можна при наявності типових висипань. Та під час виникнення червоного плоского лишаю лише на слизові оболонці виявити його може бути складно, адже специфічні зміни не спостерігаються навіть під час лабораторного дослідження. У таких випадках лікарі можуть застосовувати біопсію.

Зважаючи на те, що чітке уявлення про причини виникнення та розвиток хвороби ще не складено, лікування передбачає різні методи.

У медичному центрі «Оксфорд Медікал» під час лікування червоного плоского лишаю дерматологи проводять первинну консультацію та обстеження, що допомагає визначити джерело хвороби. Відтак лікар виписує лікування, необхідне саме для вашого випадку.

Також лікарі «Оксфорд Медікал» складуть ряд рекомендацій, яких варто дотримуватися задля уникнення виникнення рецидиву червоного плоского лишаю.

Телефонуйте (068) 752 52 52, (0352) 52 52 52

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки