Короста – це інфекційне захворювання, що супроводжується сильною сверблячкою по всьому шкірному покриву тіла людини. Короста також відома іншою назвою – сверблячий дерматоз.
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ КОРОСТИ
Така хвороба викликається коростяним кліщем, що паразитує на волосяних покривах тварин, та може розмножуватись на шкірі людини. Короста притаманна людям будь якого віку, особливо часто нею заражаються маленькі діти. Передача захворювання може бути контактною, або побутовою. Зараження відбуваються через дотик, рукостискання, інфікований одяг та предмети повсякденного вжитку.
Вважається, що основною причиною появи коростяного кліща – це недотримання особистої гігієни та антисанітарні умови проживання. Також ймовірність передачі збудника залежить від таких факторів:
- безпосередній контакт з носієм кліща;
- тривалість контакту;
- кількість коростяних кліщів;
- наявність захворювання, що пригнічує імунітет.
Варто бути особливо обережними, при контактуванні з людиною, що відчуває сильний свербіж.
СИМПТОМИ СВЕРБЛЯЧОГО ДЕРМАТОЗУ
Коростяні кліщі є паразитами, що харчуються кров’ю людини. Вони мають невеликі розміри, не помітні неозброєним оком. Самки в два рази більші за самців, вони відкладають по 2 – 3 яйця на добу. Інкубаційний період захворювання складає до двох тижнів. Найбільш явні симптоми корости такі:
- сильний свербіж;
- рясний висип (пухирі, маленькі прищі);
- нагноєння, глибокі рани, спричинені розчухуванням.
Першим симптомом з яким хворий звертається за допомогою – це сверблячка. Час та інтенсивність його дуже індивідуальні. Найчастіше пік наступає в темну пору доби, через підвищену активність збудника. У зв’язку з таким посиленням можуть виникнути психічно – нервові розлади.
Сильне свербіння призводить до моментального розчухування шкірних ділянок. В наслідок цього можливе утворення множинних глибоких ран. Тому в більшості випадків захворювання може супроводжуватись та ускладнюватись мікробною екземою.
КЛАСИФІКАЦІЯ ВИДІВ КОРОСТИ
Симптоматика та лікування сверблячого дерматозу напряму залежить від форми хвороби. Класифікація налічує крім класичної ,ще атипову та псевдо коросту.
Класична короста починає свої прояви з між пальцевих складок, області живота, згинах ліктьової частини руки. Без ефективного та вчасного лікування ознаки поширюються по всьому тілу. Атипові види корости поділяються на:
- норвезькa;
- короста «охайних»;
- зернова;
- вузликова;
- короста без ходів;
- ускладнена.
Такий вид сверблячого дерматозу має свої особливі симптоми. Усі вони пов’язані з різною кількістю кліщів та наявністю, чи відсутністю алергічної реакції. Псевдокороста розвивається через зараження кліщем від тварин (птахів, собак, коней). Вона не супроводжується значною симптоматикою і не передається іншій людині. Збудники псевдо корости гинуть самостійно та не розмножуються на шкірі людини.
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ СВЕРБЛЯЧОГО ДЕРМАТОЗУ
Для встановлення точного діагнозу дерматолог повинен провести лабораторні дослідження та огляд. Після виявлення коростяних ходів та висипань, спеціаліст призначає індивідуальну схему лікування. Медикаментозна терапія включає лікування уражених шкірних покривів та дезінфекцію особистих речей.
При перших симптомах, обов’язково звертайтесь до лікаря – дерматолога, адже в такому випадку можна уникнути ускладнення.
Записуйтесь за телефонами (068) 752 52 52 , (0352) 52 52 52.