записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Тернопільської клініки

Вибрати інше місто
Дерматологія

Огляд дерматолога, консультація, дерматоскопія. діагностика лампою Вуда, винесення попереднього діагнозу, направлення на дообстеження (при необхідності) ВСЬОГО 320 грн!!! 

 

Діагностика лампою Вуда

Лампа Вуда – це діагностичний пристрій довгохвильового випромінювання (так зване «темне світло»), який вже давно часу застосовується у дерматологічній практиці.

 

Лампа Вуда була винайдена у 1903 році американським фізиком із Балтімору та названа у його честь. Він вивчав оптичні фільтри, які пропускали виключно ультрафіолетові промені. Пристрій, у залежності від модифікації, випускає за допомогою ртутних ламп хвилі, довжиною 368-371 нм. Завдяки наявності спеціальної лінзи відбувається збільшення обстежуваної ділянки, що підвищує ефективність діагностики.

Застосування лампи Вуда

Діагностика лампою Вуда ТернопільНа сьогоднішній час шкірні захворювання, збудниками яких є різноманітні патогенні мікроорганізми, широко розповсюджені. Більшість із них передається при контакті з домашніми тваринами. Саме вчасна та правильна діагностика являється основою успішного лікування. А оскільки неозброєним оком збудника знайти неможливо, то для цього використовують спеціальні хімічні реагенти та лабораторні інструменти. Найбільш ефективним і доступним способом діагностики сьогодні вважають саме лампу Вуда (лампу чорного кольору).

 

На відміну від біохімічних методів, ультрафіолетова діагностика займає лічені секунди. Принцип дії приладу ґрунтується на тому, що продукти життєдіяльності певних патогенних мікроорганізмів (найчастіше грибків) викликають яскраве свічення під дією лампи. Спеціальна лупа, яка має ультрафіолетове підсвічення, дозволяє встановити дані про стан шкіри за її забарвленням після опромінення. Опромінювати можна не лише шкірні покриви, але й слизові оболонки. Для отримання найбільш достовірного результату обстеження проводять у затемненому приміщенні.

Хід процедури обстеження лампою Вуда

Ніякої спеціальної підготовки метод обстеження не потребує. Діагностика проводиться на очищеній шкірі. Для захисту очей пацієнта та лікаря від випромінювання виключають прямий вплив ультрафіолету. Відстань між пристроєм та поверхнею шкіри має складати більш ніж 15-20 см, а тривалість дії - менше 2 хвилин.

 

 

Занадто тривале ультрафіолетове опромінення може привести до розвитку гіперпігментацій та опіків. Отриманий результат порівнюють з даними спеціальної таблиці.

Оцінка результатів

Треба зауважити, що свічення поверхні шкіри під час опромінення може бути різним. Це залежить від збудника та характеру ураження шкірних покривів.

  • свіло-синє забарвлення свідчить про нормальну здорову шкіру, а от інтенсивний синій колір говорить про підвищену сухість шкірних покривів;

  • біле світло вказує на запалені ділянки шкіри;

  • коричневе забарвлення говорить про пігментацію за інтенсивністю кольору;

  • зелений чи жовто-зелений колір свідчить про грибкове ураження шкіри.

Для прикладу, таке захворювання, як різнокольоровий лишай, діагностується за наявності тьмяного жовтого свіла, коралово-червоне свічення виявляється при руброфітії, а от світло-сріблистий відтінок свідчить про фавус. Це лише маленький діагностичний перелік можливостей лампи Вуда.

 

 

Вона дозволяє також виявляти такі захворювання, як:

  • мікроспорія;

  • червоний плоский лишай;

  • лейкоплакія;

  • вітиліго;

  • судинний невус.

Велике значення надається при діагностиці грибкових та бактеріальних захворювань, а також онкологічних процесів.

 

Варто пам’ятати, що лампа Вуда є абсолютно безпечною та дозволяє швидко отримати достовірний результат, на відміну від традиційних методів обстеження. Лампа Вуда використовується для діагностики стану шкірних покривів, для вибору тактики та методу догляду, наглядом за динамікою змін стану шкіри під час та після лікування.

Для того, щоб пройти подібне обстеження, а також консультацію дерматолога, звертайтесь за номером (068) 752 52 52.

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки