Грибкове ураження шкіри, обличчя, тіла, мікоз нігтя та будь-які інші грибкові захворювання в організмі вкрай згубно впливають на все тіло в цілому. Знижується імунітет, погіршується загальний стан пацієнта, ускладнюється перебіг багатьох хронічних захворювань..
Елементарні знання про те, як передається грибок, що робити у разі зараження, як убезпечити себе та близьких, і як лікувати грибкові захворювання, допоможуть уникнути багаторічної боротьби з цією недугою.
Грибкові захворювання шкіри, грибок на руках, ногах та нігтях – це вкрай поширене захворювання. Грибок є в організмі кожного шостого жителя планети. Різноманітність грибків у природі вражає своєю кількістю та відмінностями ураження - для людини небезпечні не всі види. Вражають людський організм переважно такі грибки як:
актиномікоз, який вражає обличчя;
дерматофіти, що вражають волосся та шкіру;
хромомікоз, що призводить до утворення виразок на тілі;
фікоз стоп та нігтів;
рубомікоз, що також вражає нігтьову пластину.
Всі грибкові захворювання виглядають по-різному, найчастіше відрізнити їх різновид не так просто. На уражених ділянках тіла, як правило, робиться забір матеріалу на аналіз і вже опісля складається висновок про вид патогену та його характеристики.
Як виглядають грибкові захворювання шкіри, мікози та підшкірні ураження можна судити тільки за характерними утвореннями, які зазвичай супроводжують свербіж і біль. Це як дрібні бляшки невеликого розміру, так і великі ураження шкіри, які швидко поширюються.
Мікоз, а у випадку з грибком нігтя оніхомікоз, є також інфекційним захворюванням, що передається побутовим шляхом. Грибок нігтів стоп чи рук не лише уражує поверхнево ніготь, але й:
ускладнює перебіг такого захворювання як цукровий діабет;
небезпечний при діагнозі варикозу та посилює перебіг хвороби;
підвищує ризик потрапляння інших бактерій та патогенної мікрофлори в уражені ділянки нігтя, ніг та рук;
викликає алергічні реакції;
погіршує перебіг захворювання у астматиків;
провокує дерматити;
погіршує загальний емоційний стан хворого, призводить до депресії, неврозів і загалом незадоволеності життям.
Боротьба з грибком на нігтях - це необхідний і екстрений захід, не завжди вилікувати грибок на пізній стадії - завдання легке.
До загальних симптомів та проявів грибка на нігтях відносять:
почервоніння шкіри ураженої ділянки, стопи між пальцями, навколо самого нігтя;
сверблячка та набряки;
сухість та лущення;
нігті жовтіють або змінюють своє забарвлення на будь-яке, що відрізняється від норми;
сам ніготь деформується, вростає, викривляється його покрив та форма;
руйнування та потовщення нігтьової пластини.
Ці та багато інших симптомів будь-яких змін нігтів рук та ніг свідчать про наявність грибка нігтів. Для встановлення точнішого діагнозу необхідно звернутися до лікаря.
Чи можна позбутися грибка в домашніх умовах, питання яке першим спадає на думку тим кому не пощастило стати володарем цього неприємного захворювання. Відповідь на це питання однозначна, позбутися самостійно та діагностувати грибкове захворювання неможливо.
Необхідна допомога фахівця та проведення лабораторного дослідження і вже на основі цього застосовується правильно підібраний метод лікування грибка.
Наслідки запущеної форми грибкового захворювання непередбачувані, оскільки грибок вражає як окремі ділянки, а й весь організм. в цілому. Нижче рекомендації профілактики захворювання та поради як уникнути зараження грибком:
можливий ризик захворювання через контакт із чужим рушником, взуттям, рукавичками, одягом, гребінцями та засобами гігієни, тому уникайте таких речей;
гігієна в громадських місцях, таких як лазня, басейн, пляж, фітнес-клуб - потрібно носити спеціальне взуття як у роздягальнях, так і в інших місцях;
правильно підібрані взуття та шкарпетки - взуття має бути дихаюче, а шкарпетки кращі з бавовняної тканини;
килимки з ворсом у ванній кімнаті також є розсадником для мікрофлори;
саму ванну кімнату, лазню, душову необхідно утримувати в чистоті, дезінфікувати та провітрювати не допускаючи виникнення вогкості та парникового ефекту.
Імунітет - це важливий захист організму від грибка. Навіть при попаданні спор грибків на шкіру, не завжди настає захворювання, тому що у здорового організму є свій захист. Важливо підтримувати імунітет у хорошому стані, правильно харчуватися, гуляти, займатися спортом та вести здоровий спосіб життя.
Для отримання більш детальної інформації, діагностики або ж лікування грибка звертайтесь у МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» на консультацію до лікаря дерматолога. Попередній запис проводиться за номером телефону (068) 752 52 52 чи (0352) 52 52 52.
Опубликовано: 01.09.2022
Обновлено: 01.09.2022
Качали, 5
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
просп. С. Бандери, 41
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
вул. Руська, 17
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом