Ми відкрились і працюємо для вас тепер за двома адресами: вул. С. Качали, 5 та просп. С. Бандери, 41

Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Рання діагностика раку шкіри

01.09.2017
image

Чи відомо вам, що рак шкіри є одним із найпоширеніших онкологічних захворювань за даними ВООЗ? Якщо бути точними, то він займає третє місце у цій статистиці. А чи знаєте ви, що діагностика цієї хвороби займає лічені хвилини? А може ви чули про те, що можна зупинити швидке поширення цієї страшної проблеми? Ні? Лікарі «Оксфорд Медікал Тернопіль» вирішили поділитись деякими фактами про саме захворювання та методи вчасної діагностики.

ЩО ТАКЕ НЕВУС?

Невус – це, по-народному, родимка. Такі родимі плями спостерігаються у 75% усього населення планети. У когось на тілі нараховується приблизно 20 родимок, у когось більше ста, але всі вони вважаються доброякісними утвореннями шкіри. Умовно-доброякісними. Чому так?

 

Вже сама наявність невусів на шкірі створює ризик розвитку меланоми шкіри – злоякісної пухлини.

ЯК РОЗПІЗНАТИ НЕВУС, ЯКИЙ ПЕРЕРОДЖУЄТЬСЯ?

Ми рекомендуємо вам познайомитись з наступною абревіатурою – «АКОРД». Що ж вона означає?

  • А – асиметрія родимки;

  • К – край пігментної плями(якщо він нерівний, то, ймовірно, це ознака переродження);

  • О – окрас, тобто колір родимки - у нормі рівномірний;

  • Р – розмір, ризиком малігнізації (тобто переродження) є великі розміри родимок;

  • Д – динаміка, тобто поява змін на протязі короткого часу.

Варто також пам’ятати про те, що родимки можуть раптово зникати.

ЯК ДІАГНОСТУЄТЬСЯ МЕЛАНОМА?

Насправді діагностика меланоми займає мінімум часу. Для цього необхідною є консультація дерматолога та спеціальне обстеження – дерматоскопія. Саме вона дозволить запідозрити хворобу та, якщо діагноз підтвердиться, провести максимально швидко лікування.

ЩО ТАКЕ ДЕРМАТОСКОПІЯ?

Це різновид інструментального дослідження шкірних покривів, що не потребує оперативного втручання і, за допомогою десятикратного збільшення, дає можливість уточнити наявність та стадію меланоми. Що цікаво: дерматоскоп визначає навіть ранні стадії пухлинного процесу, ще до початку метастазування. Це дозволяє запобігти поширенню процесу по всьому організму та зберегти життя. Протипоказів дане обстеження не має і є абсолютно безпечним.

ЯК ПРОВОДИТЬСЯ ДЕРМАТОСКОПІЯ?

Ця процедура дуже нагадує УЗД-обстеження. Дерматоскопом, який прикладають до обстежуваної ділянки, можна оглянути родимки під величезним збільшенням, лишень увімкнувши освітлення. Далі підозріла ділянка фотографується, картинка передається на монітор екрану. Окрім цього, кожна ділянка родимки оцінюється в балах, а їх сума дозволяє судити про те, доброякісний це процес чи ні.

 

Попередньої підготовки дерматоскопія не потребує, а точність обстеження складає 96,7%. Особливо уважними треба бути у літню пору року та під час відвідування солярію. Це все тому, що прямі ультрафіолетові промені згубно впливають на стан родимки.

ЩО ЩЕ МОЖНА ДІАГНОСТУВАТИ ЗА ДОПОМОГОЮ ДЕРМАТОСКОПІЇ?

Не думайте, що призначенням дерматоскопії є лише діагностика меланоми. Ні! Ця процедура допомагає визначати інші доброякісні та злоякісні утворення шкіри, такі як плоскоклітинний рак, ангіома, кератоз, дерматофіброма тощо. Також вона підтверджує наявність корости або педикульозу, грибкових інфекцій, діагностує бородавки та допомагає диференціювати їх з мозолями, сторонніми тілами, травмами. А ще, дерматоскопія використовується у трихології для підтвердження діагнозу будь-якого захворювання волосистої частини голови. Тому мусимо запевнити вас, це корисна і дуже необхідна процедура для сьогодення.

 

У медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» дерматоскопія виконується за допомогою найсучаснішого апарату німецького виробництва світового класу Heіne Delta 20 Plus. Зручність полягає у тому, що це швидко, безпечно та абсолютно безболісно. Подбайте про своє здоров’я, а ми допоможемо вам у цьому.

 

Ви можете записатись на консультативний прийом до лікаря-дерматолога або ж на дерматоскопію за номером телефону (068) 752 52 52 або заповнити форму, котра вказана на нашому сайті.


Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом