(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Видалення стороннього тіла з ока в Тернополі

Частинки пилу, вії, дрібні металеві чи дерев’яні стружки - ці та інші сторонні тіла можуть потрапити в око і травмувати його. У багатьох випадках за допомогою слізної рідини, промивання ока водою, активного моргання та інших дій вдається прибрати сторонній предмет з ока. Але якщо це не вийшло з кількох спроб, то не варто терти очей і далі намагатися виправити ситуацію самостійно або чекати, доки пройде сама. Так можна травмувати око ще більше та погіршити ситуацію. Допомогти з видаленням стороннього тіла з ока, швидко і безпечно може лікар-офтальмолог.

Причини стороннього тіла в оці

Стороннє тіло може потрапити в око з різних причин:

 • вітряна погода та пориви повітря з пилом;

 • виробничі травми при недотриманні правил безпеки;

 • тертя очей руками, на яких можуть бути дрібні частинки;

 • неправильне носіння лінз.

Як чужорідні для ока тіла можуть виступати пил, вовняні ворсинки, уламки скла, дрібні дерев'яні тріски, металева стружка та інші тверді матеріали. В основному вони потрапляють у кон'юнктиву (сполучну оболонку у просторі між повікою та очним яблуком), що порівняно безпечно. Більш травматичними для ока і з наслідками для зору є травми рогівки, очного яблука. І тут необхідно звернутися до лікаря невідкладно.

Симптоми стороннього тіла ока

Симптоми наявності стороннього тіла відрізняються залежно від місця, до якого потрапило останнє, його розмірів, ступеня ураження. Основними ознаками є:

 • біль в очах, що різко з'явився, печіння, дискомфорт;

 • почервоніння слизової ока;

 • погіршення зору;

 • сльозотеча.

Людині складно розплющити очі, з'являється сильна реакція на світло, через тертя може луснути кровоносна судина в оці. Необхідна консультація та огляд у офтальмолога.

Діагностування та видалення стороннього тіла з ока

При звертанні пацієнта з стороннім тілом перше, що зробить лікар-офтальмолог – визначить, де саме проблема – на поверхні кон'юнктиви або в тканинах очного яблука. Для цього може бути достатньо огляду, але в деяких випадках потрібно більш детальне обстеження – рентген або КТ орбіт.

Проводиться ряд маніпуляцій для видалення стороннього тіла:

 • промивання струменем води або вилучення стороннього тіла тампоном при його знаходженні на поверхні ока;

 • якщо з моменту потрапляння стороннього тіла вже минув якийсь час і чужорідне тіло вкрилося епітелієм, його витягують пінцетом або медичною голкою;

 • видалення предмету з рогівки ока проводиться під місцевою анестезією за допомогою медичних інструментів.

Видалення може зайняти кілька хвилин або триваліший час у складному випадку. Щоб не занести інфекцію, для маніпуляцій застосовуються стерильні медичні інструменти (пінцети). Після процедури пацієнту призначають лікування зі спеціальними препаратами, щоб не виникла інфекція.

Можливі ускладнення стороннього тіла ока

Складність процедури та можливі наслідки залежать від глибини проникнення стороннього тіла. Найбільш небезпечні травми твердими (наприклад, металевими або дерев'яними) уламками, що потрапили в очі на швидкості.

Якщо стороннє тіло залишається в оці якийсь час, це небезпечно розвитком запалень рогівки (кератиту) або інших структур ока. При грубих спробах дістати сторонній предмет, терті ока, на ньому може залишитися рубець, який погіршить зір в подальшому. 

Надати потрібну допомогу з усунення стороннього тіла готові офтальмологи медичного центру «Оксфорд Медікал Тернопіль».

Ми працюємо без вихідних, записатися на прийом можна на сайті або по телефону кол-центру: (068) 752 52 52 чи (0352) 52 52 52.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Дмирто Коваль 06-12-2020 Відвідуємо цю клініку всією сім'єю, як чудово що у Тернополі є такий медичний заклад. Тут з повагою ставляться до кожного пацієнта. Ще один + цієї клініки в тому, що тут є дитячі спеціалісти, в тому числі офтальмолог, яка допомогла нам підібрати окуляри у яких нарешті дитині комфортно.

відділення: Офтальмологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

  відділення: Офтальмологія

 • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

  відділення: Офтальмологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом