(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування вікової далекозорості (пресбіопії) в Тернополі

Лікування вікової далекозорості (пресбіопії)Вікова далекозорість (пресбіопія) - це вікове явище, обумовлене зниженням аккомодативної функції ока. Ця функція полягає в тому, що наші зіниці здатні розширюватися і звужуватися, пристосовуючись до бачення предметів, які розташовані на різній від людини відстані. Акомодація забезпечується за рахунок властивості кришталика змінювати свою здатність заломлення в залежності від ступеня віддаленості об'єкта та фокусувати його зображення на сітківці. З віком ця здатність втрачається, оскільки еластичність тканин ока знижується.

ЯК РОЗВИВАЄТЬСЯ ВІКОВА ДАЛЕКОЗОРІСТЬ?

Розвиток вікової далекозорості відбувається через втрату кришталиком таких важливих його якостей як еластичність і здатність з легкістю змінювати свою кривизну. В результаті сфокусувати зір на розташованих поблизу предметах стає складніше, і з віком це стає все більш помітним.

 

Зміни в кришталику починають відбуватися вже після досягнення людиною віку 25 - 30 років. Але в цей час вони ще зовсім мало помітні і не вимагають проведення оптичної корекції.

СИМПТОМИ ВІКОВОЇ ДАЛЕКОЗОРОСТІ

Зазвичай пацієнти звертаються до офтальмолога зі скаргами на:

 • утруднення при роботі за комп'ютером;

 • погіршення розрізнення букв при читанні.

Вікова далекозорість розвивається після досягнення сорокарічного віку. Відомо, що кожне десятиліття при пресбіопії зір погіршується приблизно на одну діоптрію. Зазвичай дана патологія прогресує до досягнення хворим шістдесятирічного віку, після чого погіршення зору припиняється.

 

Пресбіопія рано чи пізно виявляється у всіх без винятку людей. Швидкість прогресування у кожної людини різна, незалежно від того, який зір було у нього до цього.

ДІАГНОСТИКА ВІКОВОЇ ДАЛЕКОЗОРОСТІ

Щоб вчасно вжити заходів щодо корекції перших ознак пресбіопії, важливо проходити регулярні планові огляди в офтальмолога. Відвідувати кабінет очного лікаря слід не рідше разу на рік, особливо якщо у вас є проблеми із зором. При діагностиці фахівець враховує вік пацієнта, його скарги, а також дані, отримані за допомогою спеціальних тестів і обладнання.

 

Так офтальмолог оцінює:

 • рефракцію;

 • об’єм акомодації;

 • знаходить найближчу точку бачення для кожного ока;

 • проводить дослідження його структур.

У деяких випадках пресбіопія може поєднуватися з глаукомою. Для підбору оптимальної схеми лікування і корекції зору офтальмолог детально вивчає камери очей і вимірює очний тиск.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ПРЕСБІОПІЇ

Схема корекції пресбіопії підбирається для кожного пацієнта індивідуально. Найбільш часто використовуються оптичні засоби, проте за деякими свідченнями може бути проведено хірургічне втручання. Ось основні методи лікування пресбіопії:

 • оптична корекція;

 • лазерна корекція;

 • заміна кришталика ока.

Найбільш поширеним є метод оптичної корекції.

ПРОФІЛАКТИКА ПРЕСБІОПІЇ

На жаль, повністю виключити вікове зниження якості зору неможливо, оскільки з плином часу кришталик неминуче зношується і втрачає свої властивості. Однак людині під силу віддалити наступ пресбіопії.

Для цього потрібно:

 • дотримуватися гігієни зору;

 • уникати надмірних навантажень на очі;

 • стежити за своїм харчуванням;

 • приймати вітаміни групи А, В, С і корисні мікроелементи;

 • виконувати спеціальні вправи.

Не забувайте про профілактичні огляди в офтальмолога, які дозволять своєчасно виявити і усунути аномалії рефракції, симптоми захворювань очей і судинні патології. Запис до офтальмолога медичного центру «Оксфорд Медікал» проводиться за номером (068) 752 52 52.

( Рейтинг: 4.88, голосів: 41 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиінформація про лікаря

2000 р. - закінчила Тернопільську державну медичну академію  імені І.Я. Горбачевського за спеціальністю “ Лікувальна справа ” та здобула кваліфікацію лікаря. 

2000 -2001 рр. - інтернатура за спеціальністю “Педіатрія” при Тернопільській  державній медичній академії імені І.Я. Горбачевського.

2001 - 2010 рр. лікар-педіатр в ТОВ “Десна” ЛТД. 

2011 р. -пройшла спеціалізацію  за фахом “Дитяча офтальмологія” при Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького.

З  2011 року  - дитячий лікар-офтальмолог в ТМДКЛ.

2011 р. - підвищувала кваліфікацію на курсах інформації та стажування з циклу “Дитяча офтальмологія” в офтальмологічному відділенні КЗ ТОР “ТОДКЛ” .

2014 р. -  курси удосконалення зі спеціальності “Дитяча офтальмологія” при Харківській  медичній академії ( ТУ “Сучасні питання дитячої офтальмології”).

2014 р. - курси  ПАЦ зі спеціальності “Дитяча офтальмологія” при Харківській  медичній академії .

2014 р. – пройшла атестацію в атестаційній комісії при управлінні охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації.

2017 р. –  курси удосконалення зі спеціальності “Дитяча офтальмологія” при Харківській  медичній академії ( ТУ “Зміни органу зору при запальних захворюваннях у дітей”).

2018 р. – учасник науково-практичної конференції з міжнародною участю “Рефракційний пленер’18 ”.

2018 р. –  курси удосконалення зі спеціальності “Дитяча офтальмологія” при Харківській  медичній академії (ТУ “Сучасні методи діагностики та лікування органу зору у дітей”).

2019 р. – учасник конференції “Сучасні аспекти лікування глаукоми”.

2019 р. –  курси удосконалення зі спеціальності “Дитяча офтальмологія” при Харківській  медичній академії (ТУ “Сучасні питання дитячої офтальмології”).

2019 р. – дитячий лікар-офтальмолог в МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль».

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом