(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування діабетичної ретинопатії в Тернополі

Лікування діабетичної ретинопатіїЦукровий діабет - системне захворювання, викликане ураженням підшлункової залози, яка перестає виробляти необхідну для організму кількість інсуліну. Небезпека «цукрової хвороби» в тому, що на її тлі розвивається велика кількість гострих і хронічних захворювань. Так, наприклад, діабет провокує розвиток такої серйозної патології, як діабетична ретинопатія.

Діабетична ретинопатія - специфічне захворювання, при якому відбувається ураження судин сітківки, що приводить до їх підвищеної проникності. Діабетична ретинопатія - одна з основних причин сліпоти серед працездатного населення економічно розвинених країн.

ПРИЧИНИ ДІАБЕТИЧНОЇ РЕТИНОПАТІЇ

Виникнення даного захворювання пов'язане з підвищеною проникністю і пошкодженням кровоносних судин сітківки, закупоркою капілярів, зростанням нових (аномальних) судин і як наслідок, виникненням рубцевої (проліферативної) тканини. Можуть постраждати один або обидва ока (у різному ступені).

До основних факторів ризику, що впливає на швидкість розвитку захворювання, відносяться наступні:

 • підвищений рівень цукру в крові;
 • артеріальна гіпертензія;
 • генетична схильність;
 • тривалий термін захворювання на цукровий діабет;
 • хронічна ниркова недостатність;
 • зайва вага у хворого;
 • куріння і ін.

На появу діабетичної ретинопатії впливає не діабет як такий, а гіперглікемія (високий рівень цукру в крові) і сильні скачки цього показника. Сама патологія очей розвивається повільно - протягом 7-10 років, тому необхідно якомога раніше виявити хворобу і почати лікування.

СИМПТОМИ ДІАБЕТИЧНОЇ РЕТИНОПАТІЇ

Підступність діабетичної ретинопатії в тому, що захворювання протікає без яскравих симптомів.

Необхідно звернути увагу на наступні ознаки патології очей:

 • виникнення плівки перед очима;
 • розмитість зображення;
 • поява перед очима «мушок»;
 • зниження гостроти зору.

Тривале ураження судин сітківки призводить до серйозного ослаблення зору і навіть до сліпоти. Крім ретинопатії, у людей з цукровим діабетом часто виявляються катаракта, глаукома.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ДІАБЕТИЧНОЇ РЕТИНОПАТІЇ

Для виявлення початкових змін в сітківці кожного пацієнта, який страждає на діабетичну ретинопатію, необхідно проходити регулярний огляд у лікаря-офтальмолога. Це допоможе попередити появу проліферативної форми захворювання.

Самолікування неприпустимо! Тільки лікар-офтальмолог може оцінити характер і стадію захворювання і, беручи до уваги вік, супутню патологію, стан здоров'я в цілому, підібрати пацієнтові необхідні методики лікування.

При початковій стадії захворювання проводиться консервативне лікування, яке включає в себе призначення препаратів, що нормалізують рівень цукру в крові, ліків, що стабілізують артеріальний тиск та ін’єкцій спеціальних препаратів, які допомагають підвищити гостроту зору в пацієнтів. Крім того необхідно дотримуватися правильної дієти і вести здоровий спосіб життя.

Рання діагностика очних захворювань в медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» проводиться за допомогою ультрасучасного обладнання.

Ми допоможемо зберегти ваш зір! Записуйтесь на консультацію за номером (068) 752 52 52.

 

( Рейтинг: 4.79, голосів: 34 )

відгуки
Дмирто Коваль 06-12-2020 Відвідуємо цю клініку всією сім'єю, як чудово що у Тернополі є такий медичний заклад. Тут з повагою ставляться до кожного пацієнта. Ще один + цієї клініки в тому, що тут є дитячі спеціалісти, в тому числі офтальмолог, яка допомогла нам підібрати окуляри у яких нарешті дитині комфортно.

відділення: Офтальмологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

  відділення: Офтальмологія

 • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

  відділення: Офтальмологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом