Час на комплімент! Правила підготовки до прийому офтальмолога
Цукровий діабет - системне захворювання, викликане ураженням підшлункової залози, яка перестає виробляти необхідну для організму кількість інсуліну. Небезпека «цукрової хвороби» в тому, що на її тлі розвивається велика кількість гострих і хронічних захворювань. Так, наприклад, діабет провокує розвиток такої серйозної патології, як діабетична ретинопатія.
Діабетична ретинопатія - специфічне захворювання, при якому відбувається ураження судин сітківки, що приводить до їх підвищеної проникності. Діабетична ретинопатія - одна з основних причин сліпоти серед працездатного населення економічно розвинених країн.
Виникнення даного захворювання пов'язане з підвищеною проникністю і пошкодженням кровоносних судин сітківки, закупоркою капілярів, зростанням нових (аномальних) судин і як наслідок, виникненням рубцевої (проліферативної) тканини. Можуть постраждати один або обидва ока (у різному ступені).
До основних факторів ризику, що впливає на швидкість розвитку захворювання, відносяться наступні:
На появу діабетичної ретинопатії впливає не діабет як такий, а гіперглікемія (високий рівень цукру в крові) і сильні скачки цього показника. Сама патологія очей розвивається повільно - протягом 7-10 років, тому необхідно якомога раніше виявити хворобу і почати лікування.
Підступність діабетичної ретинопатії в тому, що захворювання протікає без яскравих симптомів.
Необхідно звернути увагу на наступні ознаки патології очей:
Тривале ураження судин сітківки призводить до серйозного ослаблення зору і навіть до сліпоти. Крім ретинопатії, у людей з цукровим діабетом часто виявляються катаракта, глаукома.
Для виявлення початкових змін в сітківці кожного пацієнта, який страждає на діабетичну ретинопатію, необхідно проходити регулярний огляд у лікаря-офтальмолога. Це допоможе попередити появу проліферативної форми захворювання.
Самолікування неприпустимо! Тільки лікар-офтальмолог може оцінити характер і стадію захворювання і, беручи до уваги вік, супутню патологію, стан здоров'я в цілому, підібрати пацієнтові необхідні методики лікування.
При початковій стадії захворювання проводиться консервативне лікування, яке включає в себе призначення препаратів, що нормалізують рівень цукру в крові, ліків, що стабілізують артеріальний тиск та ін’єкцій спеціальних препаратів, які допомагають підвищити гостроту зору в пацієнтів. Крім того необхідно дотримуватися правильної дієти і вести здоровий спосіб життя.
Рання діагностика очних захворювань в медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» проводиться за допомогою ультрасучасного обладнання.
Ми допоможемо зберегти ваш зір! Записуйтесь на консультацію за номером (068) 752 52 52.
відділення: Офтальмологія
Акції
Відео відгуки
Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів
Качали, 5
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
просп. С. Бандери, 41
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
вул. Руська, 17
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом