Час на комплімент! Правила підготовки до прийому офтальмолога
Інша назва амбліопії - «ледаче око». Воно якнайкраще відображає суть спостережуваних при даному захворюванні змін. Адже в міру прогресування захворювання з процесу зору поступово вимикається одне око, друге ж починає приймати всю зорове навантаження на себе і стає основним, «провідним».
Амбліопія - це захворювання, при якому спостерігається зниження гостроти зору, що з часом прогресує. Це захворювання є досить поширеним і виявляється у кожного сотого. Найчастіше воно діагностується в дитячому віці.
До розвитку амбліопії можуть приводити різні причини. Найчастіше дане захворювання виникає на тлі косоокості. Доведено, що косоокість може бути не тільки причиною, але і наслідком того, що одне око перестає брати участь в зоровому процесі. Досить часто амбліопія спостерігається у пацієнтів з вираженим астигматизмом, короткозорістю чи далекозорістю.
Амбліопія також може виникнути й в тих випадках, коли на одному з очей є яка-небудь перешкода, що порушує нормальне проходження променів світла. До таких перешкод можна віднести:
Будь-яка з цих перешкод може стати причиною виключення ураженого ока з процесу зору.
Першими проявами захворювання є:
Початкові стадії амбліопії визначити самостійно неможливо.
Батькам важливо знати, що діти рідко самі скаржаться на поганий зір і швидко адаптуються до будь-яких його порушень. Тому дорослим потрібно бути дуже уважними і спостережливими по відношенню до власних дітей, щоб вчасно помітити наявні проблеми.
Що стосується амбліопії, то треба розуміти, що самостійно визначити і вилікувати цю патологію практично неможливо. Визначити її може офтальмолог після повного обстеження. Першочергове завдання лікаря - встановити і усунути причину, яка вплинула на розвиток амбліопії. Для цього проводять заходи, в ході яких визначають:
Слід пам'ятати, що поганий зір у дітей частіше викликаний вторинними амбліопіями.
Амбліопія - це досить підступне захворювання. Якщо його вчасно не виявити і не почати активно лікувати, то з часом воно призведе до стійкого порушення зору.
Вибір методу лікування, перш за все, визначається провідною причиною, що привела до розвитку амбліопії. Також хворим рекомендується комплекс спеціальних вправ, які спрямовані на тренування «ледачого» ока.
Більше деталей про захворювання та методи його лікування ви можете дізнатись у МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» на прийомі в лікаря-офтальмолога. Для запису звертайтесь за номером (068) 752 52 52 чи (0352) 52 52 52.
відділення: Офтальмологія
Акції
Відео відгуки
Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів
Качали, 5
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
просп. С. Бандери, 41
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
вул. Руська, 17
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом