Нове відділення - ендоскопія

Лікування глаукоми в Тернополі

Глаукома - захворювання, яке пов’язане з підвищенням внутрішньоочного тиску та зі збільшенням кількості внутрішньо очної рідини в просторі між кришталиком та рогівкою. Вона частіше зустрічається у людей похилого віку.

 

Згідно з інформацією Американської офтальмологічної академії, ймовірність розвитку глаукоми значно зростає після 50 років.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ГЛАУКОМИ

Постійний тиск рідини всередині ока підтримує його нормальну форму та розмір. Якщо останні хоча б трохи зміняться, то оптична система ока не матиме змоги нормально працювати.

Фактори, які впливають на розвиток глаукоми:

 • короткозорість;
 • цукровий діабет;
 • захворювання щитовидної залози;
 • генетична схильність.

І до цього дня немає єдиної думки про причину захворювання. Часто його появу пов'язують з підвищенням внутрішньоочного тиску і зі збільшенням кількості внутрішньоочної рідини в просторі між кришталиком і рогівкою.

СИМПТОМИ ГЛАУКОМИ

На ранній стадії хвороба перебігає в прихованій формі і явних ознак недуги немає. Іноді пацієнти скаржаться на райдужні кола перед очима, але ця клінічна картина характерна і для інших захворювань, тому може спочатку не викликати серйозних побоювань. Однак, якщо глаукома розвивається тривалий термін, то спостерігаються такі симптоми:

 • погіршення периферичного (бічного і кутового) зору;
 • можливо відчуття напівпрозорої плями перед очима;
 • в деяких випадках - порушення сприйняття колірної гами;
 • зниження адаптації очей в темряві;
 • больовий синдром в лобовій і скроневій ділянках;
 • у важких випадках - атрофія волокон зорового нерва.

Око людини є своєрідним механізмом із заданою системою саморегуляції. При нормальних показниках внутрішньоочний тиск ніколи не опускається нижче 18 мм.рт.ст. і не зростає вище 30 мм.рт.ст.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ГЛАУКОМИ

Перед тим, як прояснити для пацієнта, який курс лікування потрібний, офтальмолог призначить певні діагностичні обстеження з переліченого нижче ряду:

 • Лікування глаукомитонометрія - вимірювання внутрішньоочного тиску і безконтактним способом (за допомогою спеціального апарату тонометра хворому вимірюють показники тиску);
 • візометрія - дослідження гостроти зору, читання офтальмологічних таблиць на заданій відстані;
 • біомікроскопія - за допомогою особливого мікроскопа дозволяє побачити деталі переднього відрізка ока;
 • огляд очей лінзою Гольдмана - спостереження віддалених зон сітківки і її периферичних відділів.

Внутрішньоочний тиск може змінюватися протягом доби. Вранці він показує високі цифри, а ввечері може падати на 2,5 мм рт. ст. Вчені пояснюють це горизонтальним положенням тіла під час сну і більш потужним функціонуванням парасимпатичної нервової системи.

 

При глаукомі лікар призначає індивідуальне медикаментозне лікування - курс для зниження внутрішньоочного тиску і, відповідно, поліпшення відтоку внутрішньоочної рідини.

Щоб не допустити переходу захворювання на небезпечну стадію, важливо вчасно проводити профілактику. У профілактичних цілях вводьте строгі ліміти для свого зорового навантаження і вживайте в їжу продукти, які містять омега-3 жирні кислоти (морепродукти, шпинат, морські водорості, насіння льону).

 

Для того, щоб записатись на консультацію до офтальмолога, звертайтесь за номерами (068) 752 52 52 чи (0352) 52 52 52.

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиінформація про лікаря

2000 р. - закінчила Тернопільську державну медичну академію  імені І.Я. Горбачевського за спеціальністю “ Лікувальна справа ” та здобула кваліфікацію лікаря. 

2000 -2001 рр. - інтернатура за спеціальністю “Педіатрія” при Тернопільській  державній медичній академії імені І.Я. Горбачевського.

2001 - 2010 рр. лікар-педіатр в ТОВ “Десна” ЛТД. 

2011 р. -пройшла спеціалізацію  за фахом “Дитяча офтальмологія” при Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького.

З  2011 року  - дитячий лікар-офтальмолог в ТМДКЛ.

2011 р. - підвищувала кваліфікацію на курсах інформації та стажування з циклу “Дитяча офтальмологія” в офтальмологічному відділенні КЗ ТОР “ТОДКЛ” .

2014 р. -  курси удосконалення зі спеціальності “Дитяча офтальмологія” при Харківській  медичній академії ( ТУ “Сучасні питання дитячої офтальмології”).

2014 р. - курси  ПАЦ зі спеціальності “Дитяча офтальмологія” при Харківській  медичній академії .

2014 р. – пройшла атестацію в атестаційній комісії при управлінні охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації.

2017 р. –  курси удосконалення зі спеціальності “Дитяча офтальмологія” при Харківській  медичній академії ( ТУ “Зміни органу зору при запальних захворюваннях у дітей”).

2018 р. – учасник науково-практичної конференції з міжнародною участю “Рефракційний пленер’18 ”.

2018 р. –  курси удосконалення зі спеціальності “Дитяча офтальмологія” при Харківській  медичній академії (ТУ “Сучасні методи діагностики та лікування органу зору у дітей”).

2019 р. – учасник конференції “Сучасні аспекти лікування глаукоми”.

2019 р. –  курси удосконалення зі спеціальності “Дитяча офтальмологія” при Харківській  медичній академії (ТУ “Сучасні питання дитячої офтальмології”).

2019 р. – дитячий лікар-офтальмолог в МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль».

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом