(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування глаукоми в Тернополі

Глаукома - захворювання, яке пов’язане з підвищенням внутрішньоочного тиску та зі збільшенням кількості внутрішньо очної рідини в просторі між кришталиком та рогівкою. Вона частіше зустрічається у людей похилого віку.

 

Згідно з інформацією Американської офтальмологічної академії, ймовірність розвитку глаукоми значно зростає після 50 років.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ГЛАУКОМИ

Постійний тиск рідини всередині ока підтримує його нормальну форму та розмір. Якщо останні хоча б трохи зміняться, то оптична система ока не матиме змоги нормально працювати.

Фактори, які впливають на розвиток глаукоми:

 • короткозорість;
 • цукровий діабет;
 • захворювання щитовидної залози;
 • генетична схильність.

І до цього дня немає єдиної думки про причину захворювання. Часто його появу пов'язують з підвищенням внутрішньоочного тиску і зі збільшенням кількості внутрішньоочної рідини в просторі між кришталиком і рогівкою.

СИМПТОМИ ГЛАУКОМИ

На ранній стадії хвороба перебігає в прихованій формі і явних ознак недуги немає. Іноді пацієнти скаржаться на райдужні кола перед очима, але ця клінічна картина характерна і для інших захворювань, тому може спочатку не викликати серйозних побоювань. Однак, якщо глаукома розвивається тривалий термін, то спостерігаються такі симптоми:

 • погіршення периферичного (бічного і кутового) зору;
 • можливо відчуття напівпрозорої плями перед очима;
 • в деяких випадках - порушення сприйняття колірної гами;
 • зниження адаптації очей в темряві;
 • больовий синдром в лобовій і скроневій ділянках;
 • у важких випадках - атрофія волокон зорового нерва.

Око людини є своєрідним механізмом із заданою системою саморегуляції. При нормальних показниках внутрішньоочний тиск ніколи не опускається нижче 18 мм.рт.ст. і не зростає вище 30 мм.рт.ст.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ГЛАУКОМИ

Перед тим, як прояснити для пацієнта, який курс лікування потрібний, офтальмолог призначить певні діагностичні обстеження з переліченого нижче ряду:

 • Лікування глаукомитонометрія - вимірювання внутрішньоочного тиску і безконтактним способом (за допомогою спеціального апарату тонометра хворому вимірюють показники тиску);
 • візометрія - дослідження гостроти зору, читання офтальмологічних таблиць на заданій відстані;
 • біомікроскопія - за допомогою особливого мікроскопа дозволяє побачити деталі переднього відрізка ока;
 • огляд очей лінзою Гольдмана - спостереження віддалених зон сітківки і її периферичних відділів.

Внутрішньоочний тиск може змінюватися протягом доби. Вранці він показує високі цифри, а ввечері може падати на 2,5 мм рт. ст. Вчені пояснюють це горизонтальним положенням тіла під час сну і більш потужним функціонуванням парасимпатичної нервової системи.

 

При глаукомі лікар призначає індивідуальне медикаментозне лікування - курс для зниження внутрішньоочного тиску і, відповідно, поліпшення відтоку внутрішньоочної рідини.

Щоб не допустити переходу захворювання на небезпечну стадію, важливо вчасно проводити профілактику. У профілактичних цілях вводьте строгі ліміти для свого зорового навантаження і вживайте в їжу продукти, які містять омега-3 жирні кислоти (морепродукти, шпинат, морські водорості, насіння льону).

 

Для того, щоб записатись на консультацію до офтальмолога, звертайтесь за номерами (068) 752 52 52 чи (0352) 52 52 52.

( Рейтинг: 4.69, голосів: 42 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиінформація про лікаря

2000 р. - закінчила Тернопільську державну медичну академію  імені І.Я. Горбачевського за спеціальністю “ Лікувальна справа ” та здобула кваліфікацію лікаря. 

2000 -2001 рр. - інтернатура за спеціальністю “Педіатрія” при Тернопільській  державній медичній академії імені І.Я. Горбачевського.

2001 - 2010 рр. лікар-педіатр в ТОВ “Десна” ЛТД. 

2011 р. -пройшла спеціалізацію  за фахом “Дитяча офтальмологія” при Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького.

З  2011 року  - дитячий лікар-офтальмолог в ТМДКЛ.

2011 р. - підвищувала кваліфікацію на курсах інформації та стажування з циклу “Дитяча офтальмологія” в офтальмологічному відділенні КЗ ТОР “ТОДКЛ” .

2014 р. -  курси удосконалення зі спеціальності “Дитяча офтальмологія” при Харківській  медичній академії ( ТУ “Сучасні питання дитячої офтальмології”).

2014 р. - курси  ПАЦ зі спеціальності “Дитяча офтальмологія” при Харківській  медичній академії .

2014 р. – пройшла атестацію в атестаційній комісії при управлінні охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації.

2017 р. –  курси удосконалення зі спеціальності “Дитяча офтальмологія” при Харківській  медичній академії ( ТУ “Зміни органу зору при запальних захворюваннях у дітей”).

2018 р. – учасник науково-практичної конференції з міжнародною участю “Рефракційний пленер’18 ”.

2018 р. –  курси удосконалення зі спеціальності “Дитяча офтальмологія” при Харківській  медичній академії (ТУ “Сучасні методи діагностики та лікування органу зору у дітей”).

2019 р. – учасник конференції “Сучасні аспекти лікування глаукоми”.

2019 р. –  курси удосконалення зі спеціальності “Дитяча офтальмологія” при Харківській  медичній академії (ТУ “Сучасні питання дитячої офтальмології”).

2019 р. – дитячий лікар-офтальмолог в МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль».

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом