(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Увага! Лікар знає краще за інтернет! Онлайн-консультації спеціалістів - чудова альтернатива в період карантину!

Лікування ячменю в Тернополі

Лікування ячменюЯчмінь - інфекційне захворювання очей з гострим перебігом запального процесу. Може бути викликаний потраплянням збудників інфекції в мейбомієву залозу або фолікул війкової волосини.

 

Ячмінь на оці, в порівнянні з іншими очними інфекціями, зустрічається досить часто. Як свідчить медична статистика, 8 з 10 чоловік хоч раз в житті хворіли ячменем.

ПРИЧИНИ ПОЯВИ ЯЧМЕНЮ НА ОЦІ

Ячмінь на оці виникає через попадання патогенної флори (стрептококи і золотисті стафілококи) в фолікул вії або в сальну залозу повіки. При закупорюванні залози захворювання посилюється, запалюються стінки фолікула, утворюється гній.

Появі ячменю на оці сприяє ряд факторів:

 • недотримання правил особистої гігієни (потирання очей немитими руками, витирання обличчя брудним рушником, використання чужої декоративної косметики);
 • зниження імунітету через низку захворювань;
 • стрес;
 • цукровий діабет;
 • кон'юнктивіт;
 • шлунково-кишкові захворювання;
 • фурункульоз, блефарит, себорейний дерматит, вульгарні вугри т.д.

Не варто недооцінювати ячмінь! Це не тимчасовий косметичний недолік, а інфекційне захворювання, яке необхідно лікувати. У деяких випадках ячмінь може дати такі серйозні ускладнення, як гнійно-септичні ураження очей.

КЛАСИФІКАЦІЯ ЯЧМЕНЮ ОКА

Розрізняють 2 види ячменю: зовнішній і внутрішній.

Зовнішній ячмінь розвивається в результаті запалення залоз, розташованих в зоні коренів вій. Ці залози виробляють спеціальний секрет для змащення і захисту поверхні ока. Ячмінь на оці утворюється в результаті закупорювання залози її ж секретом і появи в цьому місці інфекції.

 

Внутрішній ячмінь виникає при закупоренні сальних залоз, що знаходяться зсередини повіки. При внутрішньому ячмені запалення може захоплювати і хрящову пластинку повіки. При частих рецидивах захворювання стає хронічним і може перейти в інше, дуже неприємне очне захворювання - халязіон.

 

Ячмінь буває як одиночним, так і численним, що вражає обидва ока. Численні і часто повторювані ячмені зустрічаються у людей зі слабким імунітетом або похилого віку.

СИМПТОМИ ЯЧМЕНЮ ОКА

Захворювання характеризується гострим перебігом і швидким розвитком процесу. Спочатку з'являється свербіж по краю повіки, що супроводжується набряком і больовим синдромом, який може збільшитися при натисканні на запалену зону. Іноді при ячмені настільки сильно набрякає око, що людина навіть не може його відкрити.

При появі численних ячменів на оці спостерігається:

 • підвищена температура;
 • головний біль;
 • озноб і ломота в тілі;
 • збільшення лімфатичних вузлів біля вух і під щелепою.

Через деякий час на ячмені з'являється прищ (пустула), і біль починає стихати. Іноді запалення може тривати до 7 днів.

Не слід самостійно видавлювати ячмінь! Це може привести до таких ускладнень, як флегмона очниці, абсцес повіки, тромбофлебіт судин ока, менінгіт і сепсис!

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЯЧМЕНЮ

Якщо вас замучили часті рецидиви хвороби, необхідна консультація таких лікарів, як дерматолог, сімейний лікар, гастроентеролог.

Виявити природу захворювання допоможе дослідження калу на яйця паразитів і вивчення вій під мікроскопом на виявлення кліща демодекса. Для визначення кількості бактерій в крові необхідно здати аналіз крові на стерильність, а для виявлення конкретного збудника - бактеріологічне дослідження секрету з кон'юнктиви.

 

При зовнішньому ячмені на оці, як правило, вдаються до консервативного лікування, а при внутрішньому ячмені може знадобитися оперативне втручання.

При рецидивуючому ячмені важливо своєчасно проводити заходи профілактики.

 

Записатись на консультацію до лікаря-офтальмолога ви можете за номером телефону (068) 752 52 52 чи (0352) 52 52 52.

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиінформація про лікаря

2000 р. - закінчила Тернопільську державну медичну академію  імені І.Я. Горбачевського за спеціальністю “ Лікувальна справа ” та здобула кваліфікацію лікаря. 

2000 -2001 рр. - інтернатура за спеціальністю “Педіатрія” при Тернопільській  державній медичній академії імені І.Я. Горбачевського.

2001 - 2010 рр. лікар-педіатр в ТОВ “Десна” ЛТД. 

2011 р. -пройшла спеціалізацію  за фахом “Дитяча офтальмологія” при Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького.

З  2011 року  - дитячий лікар-офтальмолог в ТМДКЛ.

2011 р. - підвищувала кваліфікацію на курсах інформації та стажування з циклу “Дитяча офтальмологія” в офтальмологічному відділенні КЗ ТОР “ТОДКЛ” .

2014 р. -  курси удосконалення зі спеціальності “Дитяча офтальмологія” при Харківській  медичній академії ( ТУ “Сучасні питання дитячої офтальмології”).

2014 р. - курси  ПАЦ зі спеціальності “Дитяча офтальмологія” при Харківській  медичній академії .

2014 р. – пройшла атестацію в атестаційній комісії при управлінні охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації.

2017 р. –  курси удосконалення зі спеціальності “Дитяча офтальмологія” при Харківській  медичній академії ( ТУ “Зміни органу зору при запальних захворюваннях у дітей”).

2018 р. – учасник науково-практичної конференції з міжнародною участю “Рефракційний пленер’18 ”.

2018 р. –  курси удосконалення зі спеціальності “Дитяча офтальмологія” при Харківській  медичній академії (ТУ “Сучасні методи діагностики та лікування органу зору у дітей”).

2019 р. – учасник конференції “Сучасні аспекти лікування глаукоми”.

2019 р. –  курси удосконалення зі спеціальності “Дитяча офтальмологія” при Харківській  медичній академії (ТУ “Сучасні питання дитячої офтальмології”).

2019 р. – дитячий лікар-офтальмолог в МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль».

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом