Час на комплімент! Правила підготовки до прийому офтальмолога
Астигматизм – це захворювання очей, яке веде до того, що людина погано бачить як далекі, так і близько розташовані предмети.
У людини, хворої на астигматизм, промені світла не сходяться в одній точці на сітківці, як це повинно бути в нормі, в результаті чого в оці з'являється два оптичних фокуси, і людина бачить розмите або спотворене зображення. Часто астигматизм поєднується з далекозорістю або короткозорістю.
Кожна п'ятнадцята людина на планеті страждає від астигматизму. Якщо захворювання не лікувати, може розвинутися косоокість і синдром «ледачого ока», коли зір погіршується настільки, що не піддається ніякій корекції.
Якщо у людини здорові очі, то рогівка і кришталик мають рівну сферичну поверхню. При появі астигматизму сферичність очей порушується і з'являється кривизна в різних напрямках. Через це частина світлових променів фокусується на сітківці, а частина - за сітківкою або перед нею, тобто в декількох точках. Тому загальне зображення буде нечітким і розмитим.
Причини астигматизму різняться в залежності від того, вродженою або набутою є недуга.
Найчастіше неправильна форма рогівки передається у спадок.
Причиною набутого астигматизму можуть стати:
Крім рогівкового астигматизму, зустрічається і кришталиковий астигматизм, викликаний неправильною формою кришталика.
Знання симптомів астигматизму ока допомагає правильно діагностувати і лікувати захворювання.
При даному захворюванні у дорослих можуть спостерігатися такі симптоми:
Перші ознаки астигматизму очей з'являються вже в ранньому дитинстві. Зверніть увагу, якщо ваша дитина постійно мружиться, скаржиться на різь і почервоніння в очах, сідає близько до телевізора або тримає книжку перед очима. У школі такий учень не може правильно прочитати завдання на дошці, а при читанні з книжки плутається в буквах, змінює їх в словах.
Якщо астигматизм не діагностований і корекція не підібрана, то він може впливати на перебіг гострих захворювань очей: кон'юнктивітів, блефаритів. Важкі форми захворювання можуть викликати головний біль, запаморочення.
Важливо вчасно почати лікування, так як астигматизм може призвести до серйозних ускладнень, таких як амбліопія і косоокість.
Що стосується профілактики, то уникнути астигматизму складно, він не залежить від гігієни зору і є або спадковим захворюванням, або наслідком травм оптичної системи очі.
При появі тривожних симптомів рекомендується негайне звернення до лікаря-офтальмолога.
В результаті повного обстеження офтальмолог зможе правильно встановити діагноз та якісно підібрати метод корекції проблеми.
Сьогодні існує кілька способів лікування астигматизму:
Окуляри і лінзи здатні усунути дискомфорт і поліпшити зір. Їх підбір здійснюється відповідно до ступеня і виду астигматизму.
Записатись на прийом ви можете за номером (068) 752 52 52 чи (0352) 52 52 52.
відділення: Офтальмологія
Акції
Відео відгуки
Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів
Качали, 5
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
просп. С. Бандери, 41
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
вул. Руська, 17
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом