Час на комплімент! Правила підготовки до прийому офтальмолога
Короткозорість (міопія ока) - це дефект зору, при якому порушується переломлююча функція очей. При такому порушенні промені світла, які виходять від віддалених об'єктів, збираються в фокус не на сітківці, як при нормальному зорі, а попереду неї. При цьому до оболонки, що сприймає світло, доходить тільки нечітка проекція. Через це людина бачить розпливчасте зображення. При короткозорості зір поблизу залишається нормальним, оскільки промені, які виходять від поруч розташованих об'єктів, - розходиться. А коли людина дивиться вдалину, її очі вловлюють паралельні промені, які некоректно проектуються на сітківку.
Факторами розвитку міопії є:
надмірні навантаження;
неправильна корекція зору;
недотримання правил гігієни;
судинні розлади;
авітамінози.
У більшості випадків міопія є спадковим порушенням. Якщо у обох батьків є міопія, ймовірність того, що вона розвинеться у дитини, дорівнює 50%. При цьому діти людей з нормальним зором страждають на короткозорість в 8% випадків.
Якщо міопія ока почала розвиватися в дорослому віці, тривалий час вона може протікати без симптомів, і часто людина дізнається про порушення зору під час проходження профілактичного огляду. У дитинстві ж перші ознаки короткозорості, як правило, проявляються з початком навчальної діяльності:
дитина гірше розрізняє предмети вдалині;
погано бачить рядки на дошці;
скаржиться на головний біль.
Також при міопії спостерігається ослаблення сутінкового зору. При такому стані людина помічає труднощі з орієнтацією в темний час доби.
Найнебезпечнішим ускладненням міопії є відшарування сітківки і сліпота. Щоб не допустити незворотних порушень, важливо вчасно розпізнати перші передумови і вжити відповідних профілактичних заходів.
Дотримуючись певних правил, можна призупинити зниження зору при короткозорості або попередити її виникнення. До профілактики короткозорості відносяться такі заходи:
З метою лікування короткозорості офтальмолог може призначити прийом препаратів, що поліпшують кровообіг в сітківці. Поєднання прийому ліків з фізіотерапією і виконанням спеціальних вправ підвищує дію медикаментів.
Ще одним методом лікування є оптична корекція. Даний спосіб нівелювання проявів міопії є найпоширенішим. За допомогою окулярів і контактних лінз можна домогтися такого заломлення променів, щоб проекція об'єкта, що спостерігається здійснювалася в потрібну область на сітківці.
В МЦ «Оксфорд Медікал» працюють лише кваліфіковані лікарі-офтальмологи, які допоможуть вам розібратись з даною проблемою. Запис за номером (068) 752 52 52 чи (0352) 52 52 52.
відділення: Офтальмологія
Акції
Відео відгуки
Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів
Качали, 5
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
просп. С. Бандери, 41
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
вул. Руська, 17
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом