(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування короткозорості в Тернополі

Лікування короткозоростіКороткозорість (міопія ока) - це дефект зору, при якому порушується переломлююча функція очей. При такому порушенні промені світла, які виходять від віддалених об'єктів, збираються в фокус не на сітківці, як при нормальному зорі, а попереду неї. При цьому до оболонки, що сприймає світло, доходить тільки нечітка проекція. Через це людина бачить розпливчасте зображення. При короткозорості зір поблизу залишається нормальним, оскільки промені, які виходять від поруч розташованих об'єктів, - розходиться. А коли людина дивиться вдалину, її очі вловлюють паралельні промені, які некоректно проектуються на сітківку.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ КОРОТКОЗОРОСТІ

Факторами розвитку міопії є:

 • надмірні навантаження;

 • неправильна корекція зору;

 • недотримання правил гігієни;

 • судинні розлади;

 • авітамінози.

У більшості випадків міопія є спадковим порушенням. Якщо у обох батьків є міопія, ймовірність того, що вона розвинеться у дитини, дорівнює 50%. При цьому діти людей з нормальним зором страждають на короткозорість в 8% випадків.

СИМПТОМИ КОРОТКОЗОРОСТІ

Якщо міопія ока почала розвиватися в дорослому віці, тривалий час вона може протікати без симптомів, і часто людина дізнається про порушення зору під час проходження профілактичного огляду. У дитинстві ж перші ознаки короткозорості, як правило, проявляються з початком навчальної діяльності:

 • дитина гірше розрізняє предмети вдалині;

 • погано бачить рядки на дошці;

 • скаржиться на головний біль.

Також при міопії спостерігається ослаблення сутінкового зору. При такому стані людина помічає труднощі з орієнтацією в темний час доби.

Найнебезпечнішим ускладненням міопії є відшарування сітківки і сліпота. Щоб не допустити незворотних порушень, важливо вчасно розпізнати перші передумови і вжити відповідних профілактичних заходів.

ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ КОРОТКОЗОРОСТІ

Дотримуючись певних правил, можна призупинити зниження зору при короткозорості або попередити її виникнення. До профілактики короткозорості відносяться такі заходи:

 1. Дотримання гігієни зору. Міопія часто розвивається від високого навантаження на очі. Щоб цього не допустити, намагайтеся робити перерви, частіше моргати при роботі за комп'ютером. Частіше бувайте на свіжому повітрі в відкритих просторах, де погляд може вільно дивитися вдалину;
 2. Правильне харчування. Для профілактики міопії важливо приділити увагу своєму щоденному раціону. Корисними є яблука, цитрусові, чорниця, чорна смородина, вершкове масло, риба, шпинат та інші продукти, що містять корисні для зору вітаміни А, В, С, а також лютеїн;
 3. Виконання гімнастики для очей. При міопії слабкого ступеня спеціально підібрані вправи допоможуть повернути зору колишню чіткість;
 4. Захист очей від сонця. Дуже яскраве світло змушує наші зіниці звужуватися. Якщо людина перебуває в таких умовах тривалий час, для нього підвищується ризик виникнення міопії. Щоб захистити себе від короткозорості, обов'язково користуйтеся сонцезахисними окулярами з УФ-фільтром, носите головні убори з козирком або широкими полями.

З метою лікування короткозорості офтальмолог може призначити прийом препаратів, що поліпшують кровообіг в сітківці. Поєднання прийому ліків з фізіотерапією і виконанням спеціальних вправ підвищує дію медикаментів.

Ще одним методом лікування є оптична корекція. Даний спосіб нівелювання проявів міопії є найпоширенішим. За допомогою окулярів і контактних лінз можна домогтися такого заломлення променів, щоб проекція об'єкта, що спостерігається здійснювалася в потрібну область на сітківці.

В МЦ «Оксфорд Медікал» працюють лише кваліфіковані лікарі-офтальмологи, які допоможуть вам розібратись з даною проблемою. Запис за номером (068) 752 52 52 чи (0352) 52 52 52.

( Рейтинг: 4.83, голосів: 24 )

відгуки
Дмирто Коваль 06-12-2020 Відвідуємо цю клініку всією сім'єю, як чудово що у Тернополі є такий медичний заклад. Тут з повагою ставляться до кожного пацієнта. Ще один + цієї клініки в тому, що тут є дитячі спеціалісти, в тому числі офтальмолог, яка допомогла нам підібрати окуляри у яких нарешті дитині комфортно.

відділення: Офтальмологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

  відділення: Офтальмологія

 • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

  відділення: Офтальмологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом