Час на комплімент! Правила підготовки до прийому офтальмолога
Макулодистрофія - це переважно вікове захворювання сітківки, яке є найбільш частою причиною втрати гостроти зору у людей похилого віку.
Ризик захворіти на макулодистрофію прирівнюється до 2% в 50-річному віці. Ця цифра сягає 30% у людей, які переступили межу 75-річчя. Більш схильні до макулодистрофії жінки.
Найчастіше до розвитку макудодистрофії приводять дегенеративні зміни (руйнування) судин сітківки (в тому числі порушення кровообігу в капілярах) і, отже, недостатність харчування нервових клітин внутрішньої оболонки ока.
Є ряд факторів ризику розвитку дистрофії сітківки ока:
цукровий діабет;
атеросклероз;
ожиріння;
гіпертонічна хвороба;
нестача мікроелементів і вітамінів в харчуванні у поєднанні з регулярним стресом;
надмірний вплив сонячних променів;
генетична схильність.
Макулодистрофія обох очей може розвинутися всього за пару місяців. Але, як правило, обидва ока втрачають зір з неоднаковою швидкістю.
Розрізняють два основні види макулодистрофії – волога та суха.
"Суха" макулодистрофія (яку ще називають неексудативною) характеризується скупченням між кровоносними судинами і сітківкою продуктів життєдіяльності клітин, залишкових хімічних речовин. Ці хімічні відкладення збираються під сітківкою у вигляді горбків жовтого кольору. Згодом суха форма здатна трансформуватися у вологу.
"Волога" макулодистрофія зустрічається в середньому в 10% випадків від загального числа хвороби. Але на її тлі значний ризик розвитку відшарування сітківки, макулярного набряку. При цій формі нові кровоносні судини проростають під сітківку ока. Судини тонкі, через них проникає ексудат, який складається з рідини і крові. Саме він тисне на сітківку і сприяє її відшаруванню.
Перерахуємо ознаки макулодистрофії:
прямі лінії мають нерівні обриси;
"туман" перед очима;
руйнування чіткості сприйняття;
предмети стають слабо помітні;
під сітківкою утворюються жовті відкладення;
гостра чутливість до сприйняття світла;
хворі спостерігають чорну пляму прямо по центру очей - немає можливості читати, водити автомобіль або займатися справами, які вимагають дрібної моторики (на пізніх стадіях);
больовий синдром не виражений.
Якщо у вас є макулодистрофія, ймовірно, деякі лінії будуть здаватися зламаними або спотвореними. Повідомивши офтальмолога, які саме це лінії, ви дасте йому більше уявлення про ступінь пошкодження макули.
Діагностика передбачає вимірювання гостроти зору, огляд сітківки і очного дна, а також комп'ютерну периметрію - дослідження зорових полів, яке проводиться на спеціальному сферичному приладі.
Лікувальний курс може затримати розвиток макулодистрофії, уповільнити зростання нових судин, не допустити пізніх стадій захворювання, і відповідно - завчасно усунути ризики втрати зору. Терапія грунтується на введенні хворому серії ін'єкцій, тобто це медикаментозне лікування. Також офтальмологи радять дотримуватися правил здорового харчування. Оптимальний раціон пацієнта передбачає вміст:
антиоксидантів (вітаміни А і Е);
вітамінів В6 і В12;
цинку;
фолієвої кислоти;
практично в кожній страві повинні переважати капуста і шпинат.
Крім того, є певні рекомендації, які слід виконувати кожному при будь-яких умовах стану здоров'я, а саме:носити окуляри, що захищають від ультрафіолету, дотримуватися гігієни читання (читати літературу в світлому приміщенні з галогеновими лампами), відвідувати лікаря-офтальмолога хоча б раз на рік.
Для запису звертайтесь за номером (068) 752 52 52.
відділення: Офтальмологія
Акції
Відео відгуки
Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів
Качали, 5
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
просп. С. Бандери, 41
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
вул. Руська, 17
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом