У звичайному стані частота серцевих скорочень коливається від 60 до 90 ударів за хвилину. При цьому серцевий ритм однаковий без перебоїв. Порушення виникають унаслідок вроджених, серцево-судинних, органічних, фізіологічних чи неврологічних захворювань.
Причини порушень серцевого ритму
При кардіальних захворюваннях причини порушення серцевого ритму з'являються внаслідок:
Причини виникнення порушень ритму серця можуть бути пов'язані не тільки із серцевими захворюваннями, а й із фізіологічними особливостями організму.
Причини порушень внаслідок позасерцевих захворювань (функціональні):
патологія щитовидної залози;
хронічні захворювання шлунку та кишечника;
захворювання нирок;
ураження дихальної системи;
цукровий діабет:
отруєння (зокрема алкогольні).
Додатково можна виділити фактори ризику – ожиріння, зловживання алкоголем, куріння, вік після 40-45 років, порушення ендокринної системи.
Симптоми порушення серцевого ритму
Клінічні прояви симптомів за різних порушень серцевого ритму відрізняються. Іноді людина не підозрює у себе наявність певної серцевої патології, тому що вона ніяк не проявляється і може бути виявлена лише за планового огляду після проведення ЕКГ.
В інших випадках симптоми характеризуються:
прискореним серцебиттям;
різкими перебоями ритму у серці;
зниженням артеріального тиску;
болями у грудях;
слабкістю та швидкою стомлюваністю;
нестачею повітря;
втратою свідомості;
холодним потом.
Не чекайте перших симптомів. Зверніться за консультацією до наших спеціалістів, щоб переконатися у правильній роботі свого серця або вчасно виявити недугу та приступити до її лікування.
Діагностика та лікування порушень серцевого ритму
Встановити патологію та класифікувати її може лише лікар. Діагностика починається з опитування пацієнта: прояви симптомів, наявність поточних захворювань, скарг, існування хронічних або спадкових захворювань, спосіб життя. Потім лікар проводить огляд: прослуховує серце, вимірює тиск та пульс, спрямовує на ЕКГ. Після вивчення результатів електрокардіограми можна будувати висновки про характер захворювання і призначати додаткові дослідження.
При лікуванні призначення робить кардіолог. Якщо під час діагностування виявляють сторонні захворювання, підключають фахівців інших областей (невролог, офтальмолог). Ми пропонуємо пацієнтам амбулаторне лікування з періодичними консультаціями спеціаліста у центрі.
Профілактика порушень серцевого ритму
Профілактика порушень серцевого ритму полягає у своєчасному виявленні причини, її усуненні та запобіганні ускладненням. Важливо дотримуватися рекомендацій лікаря: не забувайте приймати ліки та дотримуйтесь їх дозування, не скасовуйте лікарські препарати самостійно та своєчасно проходьте обстеження у кардіолога.
Додаткові профілактичні заходи підходять і для здорових людей без діагностованих патологій:
відмова від шкідливих звичок;
відмова від надмірного вживання тонізуючих та енергетичних напоїв;
збалансоване та правильне харчування;
активний спосіб життя із помірними фізичними навантаженнями;
контроль ваги;
збереження спокою та уникнення стресових ситуацій.
Нагадуємо, що у медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» консультують висококваліфіковані лікарі-кардіологи, які одразу ж при потребі проведуть усі необхідні обстеження. Для запису на консультацію телефонуйте за номером (068) 752 52 52 чи (0352) 52 52 52.