(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування атеросклерозу в Тернополі

Лікування атеросклерозуАтеросклерозом називають патологічний процес, який характеризується відкладенням холестеринових бляшок на стінках великих кровоносних судин, які призводять до звуження їх просвіту і порушення нормального кровообігу життєво важливих органів (серця, легенів, головного мозку).

ПРИЧИНИ АТЕРОСКЛЕРОЗУ

Основними сприятливими факторами розвитку атеросклерозу є:

 • спадкова схильність;

 • порушення раціону харчування (зловживання жирною їжею, шоколадом, свининою, смаженими стравами, алкоголем);

 • артеріальна гіпертензія;

 • шкідливі звички, зокрема куріння;

 • ожиріння;

 • малорухливий спосіб життя.

Часті стреси, фізичне перевантаження та захворювання ендокринної системи теж можуть негативним чином впливати на організм людини.

СИМПТОМИ АТЕРОСКЛЕРОЗУ

Клінічні симптоми атеросклерозу великих судин залежать від вираженості процесу. Найчастіше атеросклероз характеризується наступними проявами:

 • пекучі болі за грудиною з іррадіацією в плече, лопатку, спину, шию;

 • запаморочення;

 • слабкість;

 • підвищення артеріального тиску;

 • нудота, здуття живота (при ураженні атеросклеротичними бляшками великих судин черевної порожнини);

 • кульгавість при ходьбі і підвищена стомлюваність нижніх кінцівок.

У рідкісних випадках можлива осиплість голосу та порушення ковтання.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ АТЕРОСКЛЕРОЗУ

Діагностика атеросклерозу заснована на ретельному зборі анамнезу захворювання. Лікар обов'язково з'ясовує скарги пацієнта, проводить загальний огляд хворого, включаючи вимірювання артеріального тиску і дослідження параметрів пульсу. При бесіді з пацієнтом лікар з'ясовує фактори ризику, які могли спровокувати дане захворювання, а також можливість усунення цих чинників.

Далі хворому призначаються лабораторне дослідження аналізу крові, спрямоване на вимірювання рівня холестерину. Діагноз ставиться на підставі даних, отриманих при комплексному обстеженні хворого.

Лікування атеросклерозу в першу чергу спрямоване на усунення причини, що провокує розвиток захворювання.

Медикаментозна терапія при атеросклерозі проводиться в комплексі з корекцією способу життя пацієнта, переглядом раціону харчування, нормалізації артеріального тиску і обміну речовин в організмі.

Хворому обов'язково призначають препарати, що зменшують рівень холестерину в крові, а також засоби, що розчиняють атеросклеротичні бляшки і поліпшують кровообіг у великих судинах. Паралельно проводять лікування супутні захворювання ендокринної системи.

УСКЛАДНЕННЯ АТЕРОСКЛЕРОЗУ

При розвитку і прогресуванні атеросклерозу в пацієнта можлива поява таких ускладнень як:

 • гангрена і трофічні виразки;

 • інфаркт міокарда;

 • гостре порушення мозкового кровообігу;

 • ішемічний або геморагічний інсульт;

 • незворотні зміни внутрішніх органів в результаті недостатнього кровообігу в тканинах.

До групи ризику входять люди з генетичною схильністю, із зайвою вагою, які ведуть малорухливий спосіб життя, зловживають жирними продуктами і здобною випічкою, а також хворі на артеріальну гіпертензію.

ПРОФІЛАКТИКА АТЕРОСКЛЕРОЗУ

Щоб запобігти розвитку атеросклерозу, люди з групи ризику повинні своєчасно звертатися до лікаря при підвищенні артеріального тиску, лікувати захворювання ендокринної системи, стежити за своїм раціоном харчування.

Так як малорухливий спосіб життя і порушення раціону харчування є передумовами до розвитку атеросклерозу, люди зі спадковою схильністю повинні виключити з раціону або різко обмежити жирну свинину, маргарин, шоколад, вершкове масло, сало, печінку, мізки, копчені ковбаси. Щодня рекомендується виконувати комплекс нескладних фізичних вправ, ранкову зарядку.

 

Для більш детального та комплексного обстеження пропонуємо вам звертатись у медичний центр «Оксфорд Медікал Тернопіль». Телефони для запису (0352) 52 52 52 та (068) 752 52 52.

( Рейтинг: 4.79, голосів: 24 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар кардіолог : Вівчар Вячеслав Петрович

інформація про лікаря

2009 - 2015 рр. – навчання у Тернопільському державному медичному університет ім. І. Я. Горбачевського за спеціальністю «Лікувальна справа».

2013 р.  – стажування вкардіологічному відділенніВроцлавського університетського клінічного госпіталю (Польща).

2015 - 2017 рр. - інтернатура за спеціальністю «Внутрішні хвороби» на базі Тернопільської університетської лікарні. Магістерська робота на тему: «Стан мінерального обміну у хворих на хронічну хворобу нирок V стадії та його зв’язок із кальцинацією судин й клапанного аппарату серця».

2017 р. - отримав сертифікат спеціаліста за спеціальністю «Кардіологія» на базі Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України.

2017 рік - участь у ХVІІІ національному конгресі кардіологів України.

2018 р.- проходження циклу тематичного удосконалення «Сучасні технології в інтервенційній кардіології».

2018 рік - участь у Стражесківських читаннях "Актуальні питання сучасної кардіології".
2018 рік - учасник XVII Київського курсу з коронарних реваскуляризацій.
2018 рік - участь у ХІХ національному конгресі кардіологів України.

2018 р. – лікар-кардіолог в МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль».

2019 р. – учасник XVIII Київського курсу з коронарних реваскуляризацій.

2019 р. – учасник ХХ національного конгресу кардіологів України. 

2021 р. – учасник науково-практичної конференції «Від діагностики до клінічних стратегій»

2021 р. – учасник «ХІХ Київського курсу з коронарних реваскуляризацій»

2021 р. – учасник ХХІІ Національного конгресу кардіологів України.

показати повний текст
Лікар кардіолог вищої категорії<br>Медичний директор: Годько Галина Михайлівна
Годько Галина Михайлівна Лікар кардіолог вищої категорії
Медичний директор
Лікар кардіолог вищої категорії<br>Медичний директор: Годько Галина Михайлівна
Годько Галина МихайлівнаЛікар кардіолог вищої категорії
Медичний директор
Відео-візитка

інформація про лікаря

1992 р. - з відзнакою закінчила Тернопільський державний медичний інститут по спеціальності лікувальна справа.

Інтернатуру проходила на базі Дніпропетровської державної медичної академії. В 1995 році отримала спеціалізацію по кардіології.

2006 р. -  на базі КЗ «Дніпропетровський обласний клінічний діагностичний центр» пройшла курси стажування та оволоділа методиками клінічної ехокардіографії.

2008 р. - обласною Атестаційною комісією при Дніпропетровському головному управлінні охорони здоров'я присвоєна вища кваліфікаційна категорія по спеціальності кардіологія.

Професійний рівень вдосконалювала на базі факультетів післядипломної освіти вищих навчальних медичних закладів Дніпропетровська, Харкова, Запоріжжя, Тернополя.

2010-2021 рр. - працювала лікарем кардіологом в лікарні (з поліклінікою) ДУ «ТМО МВС України по Тернопільській області».

2016-2021 рр. - перебувала на посаді начальника лікарні (з поліклінікою), поєднуючи лікувальну діяльність з адміністративною. 

Нагороджена відзнаками Міністерства внутрішніх справ України, міжнародної громадської організації «Спілка генералів органів Внутрішніх справ України».

Досконало володіє методами функціональної діагностики в кардіології (ЕКГ, холтерівське моніторування з аналізом варіабельності серцевого ритму по Баєвському, добовий моніторинг АТ, всі режими ехокардіографії на сучасних діагностичних сканерах).

Має практичний досвід роботи по амбулаторному та стаціонарному лікування пацієнтів кардіологічного профілю. Використовує виключно методи доказової медицини та сучасні рекомендації по лікуванню серцево-судинних захворювань.

«Кардіологія для мене – це не тільки професія, але й улюблене заняття з великими можливостями для постійного вдосконалення».

показати повний текст
Лікар-кардіолог, <br>лікар-функціональної діагностики: Прокопович Олена Анатоліївна
Прокопович Олена Анатоліївна Лікар-кардіолог,
лікар-функціональної діагностики
Лікар-кардіолог, <br>лікар-функціональної діагностики: Прокопович Олена Анатоліївна
Прокопович Олена АнатоліївнаЛікар-кардіолог,
лікар-функціональної діагностики

інформація про лікаря

Кваліфікація, вчений ступінь:

вища категорія, кандидат медичних наук, доцент

 

У 2003 році закінчила Тернопільську державну медичну академію імені І.Я.Горбачевського за спеціальністю «Лікувальна справа».

Кандидат медичних наук з 2012 року.

Кандидатська дисертація на тему «Порушення функціонального стану печінки та його корекція у хворих на інфаркт міокарда» за спеціальністю «Кардіологія» - 14.01.11.

Напрямки наукових досліджень та сфера наукових інтересів:

Порушення фунціонування печінки, зміни антиоксидантної та імунної системи у хворих на інфаркт міокарда.

Є співавтором підручника «Екстрена та невідкладна медична допомога», посібників «Екстренамедична допомога», «Екстрена та невідкладна медична допомогав запитаннях і відповідях», «Екстрена та невідкладна медична допомога посібник для лікарів-інтернів з підготовки до складання ліцензійного іспиту «Крок 3». Є науковим керівником трьох магістранських робіт медсестер-магістрів дистанційної форми навчання.

 

показати повний текст

відгуки
Марія 26-10-2021 Дуже сподобалось обслуговування і якісна медична допомога лікаря кардіолога Годько Г. М та лікаря уролога Кук Р. Лікарі високо кваліфіковані добре знають свою справу дуже чуйні і ввічливі. Я дуже дякую лікарям і раджу звертатися за медичною допомогою

відділення: Кардіологія

Жанна Мудра 10-12-2020 Відвідували клініку разом із матір'ю. Їй потрібно було обстежити серце. Маму записала на прийом до лікаря кардіолога В'ячеслава Петровича. Лікар досвідчений і приємний, уважно вислухав скарги, на місці зробили кардіограму, все пояснив і призначив лікування. Після першого тижня прийому ліків мамі стало краще, а через місяць ситуація змінилась ще у кращу сторону, маму зовсім перестало колоти у серці і майже повністю нормалізувався тиск. Я дуже щаслива що ми обрали саме вас, дякуємо за те, що у вас працюють такі хороші лікарі.

відділення: Кардіологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Відгук про кардіолога

  відділення: Кардіологія

 • Відгук про кардіолога "Оксфорд Медікал"

  відділення: Кардіологія

 • Відгук про кардіолога "Оксфорд Медікал"

  відділення: Кардіологія

 • ідгук про кардіолога "Оксфорд Медікал"

  відділення: Кардіологія

 • Відеовідгук про кардіолога МЦ "Оксфорд Медікал"

  відділення: Кардіологія

 • Відгук про кардіолога

  відділення: Кардіологія

 • Відгук про кардіолога "Оксфорд Медікал"

  відділення: Кардіологія

 • Відгук про кардіолога "Оксфорд Медікал"

  відділення: Кардіологія

 • ідгук про кардіолога "Оксфорд Медікал"

  відділення: Кардіологія

 • Відеовідгук про кардіолога МЦ "Оксфорд Медікал"

  відділення: Кардіологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом