Холтерівське моніторування – дослідження функціонального характеру серцево-судинної системи. Такий метод дає змогу провести безперервне реєстрування серцевої роботи на ЕКГ, використовуючи портативний пристрій (холтер). Даний діагностичний метод показує зміни в роботі серця пацієнта на протязі усього дня в умовах його природньої активності.
Переваги холтер-моніторингу
Сучасна медицина має проблеми у виявленні захворювань серця методом ЕКГ. Це пов'язано з тим, що під час зняття кардіограми ви перебуваєте в спокійному стані, і серце працює в нормальному для нього ритмі, а під час фізичної активності і в стресових ситуаціях воно може давати збої. Вчасно виявити будь-які відхилення в роботі серця і побачити результати ЕКГ в динаміці можливо тільки за допомогою моніторування ЕКГ по Холтеру.
При проведенні даної процедури:
запис ЕКГ здійснюється в 3 каналах, завдяки чому дані дослідження про роботу вашого серця протягом 24-72 годин є найбільш об'єктивними і достовірними;
компактний портативний реєстратор носиться на поясі і не заподіює незручностей;
ви маєте змогу вести звичний для вас спосіб життя.
Для чого проводиться холтерівський моніторинг?
Добовий моніторинг за Холтером проводять в тому випадку, коли вам потрібно отримати реальні дані, які можуть відобразити повноцінну інформацію про діяльність серця. Окрім цього холтерівський моніторинг рекомендують у випадку, коли показники кардіограми вмежах норми, але вас турбують напади болю за грудиною та минущі порушення серцевого ритму, які спостерігаються епізодично і не можуть бути виявленими у лікаря на прийомі. Метод Холтера дає змогу виявити всілякі розлади роботи серця, які виникли протягом одного дня. Такі порушення не можливо визначити при діагностуванні захворювань серця за допомогою інших методів. Отже, це дає можливість провести аналіз інформації про серцеву роботу не тільки в періоди різноманітної активності пацієнта тоді, коли він не спить, а ще й під час сну.
Холтерівський моніторинг показує послідовність та частоту скорочень серцевого м`язу, а також його кровопостачання. Завдяки цьому є можливість виявлення та своєчасного попередження розвитку хвороб серцево-судинної системи, а саме:
Холтерівський моніторинг може надати більш детальну інформацію про:
локалізацію зони, яка отримує найменше кровопостачання;
взаємозв'язок проявів стенокардії, а також безсимптомної ішемічної хвороби серця зі змінами показників ЕКГ і умовами виникнення патологій.
Покази до проведення холтерівського моніторування
Слід звернутися до кардіолога для проведення добового холтерівського моніторування при:
постійних або періодичних болях в ділянці серця, що раптово виникають чи супроводжують певні фізичні навантаження;
болях і тяжкості в грудях;
випадках непритомності чи запаморочення;
ранковій в`ялості, сонливому стану під час дня;
задишки;
відхиленнях в роботі серця під час емоційного навантаження.
Моніторинг по Холтеру може застосовуватися комплексно разом з лікувальними схемами при аритміях та інших захворюваннях серця і судин для того, щоб оцінити ефективність призначених препаратів.
Протипоказів для того, щоб провести холтерівський моніторинг ЕКГ немає.
Підготовка до холтерівського моніторингу
Для проведення ЕКГ з використанням методу Холтера не потрібно серйозної підготовки. У певних випадках лікар попередньо може запропонувати вам зробити кардіограму.
Чоловікам, які мають волосяний покрив на грудях, рекомендується видалити волосся, оскільки електроди від холтерівського реєстратора встановлюють на грудній клітці. Ця умова необхідна для того, щоб отримати інформативний і якісний запис ЕКГ.
Як проводиться холтерівське моніторування?
Процедура холтер-моніторування проста. Лікар-кардіолог оглядає вас і прикріплює датчики невеликого портативного реєстратора ЕКГ на груди. Прилад, який амостійно фіксує серцеву діяльність, зазвичай розташовується на поясі. У МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» це дослідження проводять амбулаторно. Після закінчення доби прилад знімають. Далі ви можете повернутися до активної життєдіяльності.
Процедура холтер-моніторингу автоматизована.
Результати холтерівського моніторингу
Після того як ви віддали реєстратор, кардіолог знімає дані з приладу і вводить інформацію в комп'ютер. Цифрова система проаналізовує дані і виводить добову електрокардіограму. На основі цієї інформації і буде написано висновок.
У МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» працюють фахівці-кардіологи з великим практичним досвідом. Після вивчення отриманої електрокардіограми лікар напише і видасть вам висновок. При необхідності буде призначено ефективне лікування.
Записатись попередньо ви можете за номерами (0352) 52 52 52 та (068) 752 52 52.