(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування серцевої недостатності в Тернополі

Серцевою недостатністю називають стан, що характеризується порушенням в роботі серця, при якому погіршується нормальний кровообіг в органах і тканинах внаслідок чого організм не може функціонувати повноцінно.

СИМПТОМИ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ

Лікування серцевої недостатностіРозвиток серцевої недостатності характеризується появою у хворого ряду клінічних симптомів:

 • порушення ритму серця і параметрів пульсу;

 • непритомність;

 • запаморочення;

 • блідість шкірних покривів;

 • набряки нижніх кінцівок;

 • збільшення печінки;

 • кашель та задишка.

ПРИЧИНИ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ

Серцева недостатність розвивається в результаті ураження судин серця і клапанного апарату органу на тлі ішемічної хвороби серця, артеріальної гіпертензії, кардіоміопатій, атеросклерозу та інших патологій. Факторами розвитку серцевої недостатності є:

 • перенесені захворювання серця;

 • часті стреси;

 • інфаркт міокарда;

 • зловживання алкоголем;

 • прийом деяких лікарських препаратів;

 • захворювання щитовидної залози.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ

Діагностика серцевої недостатності заснована на зборі анамнезу, об'єктивному огляді пацієнта і проведення додаткових досліджень. Найбільш поширеним методом виявлення серцевої недостатності є ЕКГ.

Електрокардіограма допомагає виявити наявність гіпертрофії і кисневого голодування серцевого м'яза, порушення ритму і інші патології. Звичайно, ці клінічні ознаки можуть спостерігатися і при інших захворюваннях серцево-судинної системи, однак є найбільш характерними і для серцевої недостатності.

Крім цього, для діагностики серцевої недостатності використовують спеціальні навантажувальні тести. Ці тести полягають у подоланні пацієнтом різних фізичних навантажень, після яких вимірюються параметри пульсу і вислуховуються серцеві скорочення.

Поширеним і високоефективним методом діагностики серцевої недостатності є УЗД серця.

Лікування серцевої недостатності полягає в призначенні спеціальних препаратів.

Крім медикаментозного лікування серцевої недостатності хворим обов'язково показаний режим з різким обмеженням фізичних навантажень, стресів та інших негативних факторів.

Обов'язково необхідно дотримуватися спеціальної дієти з обмеженням кухонної солі, а при сильних набряках нижніх кінцівок з повним виключенням солі з раціону харчування. Їжа має бути багата на білки, калій та вітаміни.

Паралельно із серцевою недостатністю лікують стани, які є сприятливими факторами до даної патології - анемія, стреси, алкогольна залежність, прийом деяких лікарських препаратів.

УСКЛАДНЕННЯ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ

При відсутності своєчасної діагностики та адекватного лікування прогресуюча серцева недостатність призводить до таких ускладнень:

 • скупчення рідини в легенях;

 • кисневе голодування головного мозку (в результаті недостатнього кровопостачання деяких його ділянок);

 • підвищене тромбоутворення;

 • порушення в роботі нирок.

Остання стадія серцевої недостатності характеризується порушенням в роботі всіх органів і систем і наступним летальним результатом хворого.

У групі ризику розвитку серцевої недостатності є люди з артеріальною гіпертензією, з аномаліями розвитку клапанного апарату серця, з атеросклерозом. Також сюди відносять людей, які схильні до постійних стресів, осіб, які зловживають алкоголем і жирною їжею.

ПРОФІЛАКТИКА СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ

Щоб запобігти розвитку серцевої недостатності необхідно своєчасно лікувати захворювання серця і судин, уникати стресів, займатися помірними фізичними навантаженнями, стежити за своїм раціоном харчування.

Для отримання більш детальної інформації, записуйтесь на прийом до лікаря-кардіолога за номерами (0352) 52 52 52 та (068) 752 52 52.

( Рейтинг: 4.80, голосів: 30 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар кардіолог : Вівчар Вячеслав Петрович

інформація про лікаря

2009 - 2015 рр. – навчання у Тернопільському державному медичному університет ім. І. Я. Горбачевського за спеціальністю «Лікувальна справа».

2013 р.  – стажування вкардіологічному відділенніВроцлавського університетського клінічного госпіталю (Польща).

2015 - 2017 рр. - інтернатура за спеціальністю «Внутрішні хвороби» на базі Тернопільської університетської лікарні. Магістерська робота на тему: «Стан мінерального обміну у хворих на хронічну хворобу нирок V стадії та його зв’язок із кальцинацією судин й клапанного аппарату серця».

2017 р. - отримав сертифікат спеціаліста за спеціальністю «Кардіологія» на базі Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України.

2017 рік - участь у ХVІІІ національному конгресі кардіологів України.

2018 р.- проходження циклу тематичного удосконалення «Сучасні технології в інтервенційній кардіології».

2018 рік - участь у Стражесківських читаннях "Актуальні питання сучасної кардіології".
2018 рік - учасник XVII Київського курсу з коронарних реваскуляризацій.
2018 рік - участь у ХІХ національному конгресі кардіологів України.

2018 р. – лікар-кардіолог в МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль».

2019 р. – учасник XVIII Київського курсу з коронарних реваскуляризацій.

2019 р. – учасник ХХ національного конгресу кардіологів України. 

2021 р. – учасник науково-практичної конференції «Від діагностики до клінічних стратегій»

2021 р. – учасник «ХІХ Київського курсу з коронарних реваскуляризацій»

2021 р. – учасник ХХІІ Національного конгресу кардіологів України.

показати повний текст
Лікар кардіолог вищої категорії<br>Медичний директор: Годько Галина Михайлівна
Годько Галина Михайлівна Лікар кардіолог вищої категорії
Медичний директор
Лікар кардіолог вищої категорії<br>Медичний директор: Годько Галина Михайлівна
Годько Галина МихайлівнаЛікар кардіолог вищої категорії
Медичний директор
Відео-візитка

інформація про лікаря

1992 р. - з відзнакою закінчила Тернопільський державний медичний інститут по спеціальності лікувальна справа.

Інтернатуру проходила на базі Дніпропетровської державної медичної академії. В 1995 році отримала спеціалізацію по кардіології.

2006 р. -  на базі КЗ «Дніпропетровський обласний клінічний діагностичний центр» пройшла курси стажування та оволоділа методиками клінічної ехокардіографії.

2008 р. - обласною Атестаційною комісією при Дніпропетровському головному управлінні охорони здоров'я присвоєна вища кваліфікаційна категорія по спеціальності кардіологія.

Професійний рівень вдосконалювала на базі факультетів післядипломної освіти вищих навчальних медичних закладів Дніпропетровська, Харкова, Запоріжжя, Тернополя.

2010-2021 рр. - працювала лікарем кардіологом в лікарні (з поліклінікою) ДУ «ТМО МВС України по Тернопільській області».

2016-2021 рр. - перебувала на посаді начальника лікарні (з поліклінікою), поєднуючи лікувальну діяльність з адміністративною. 

Нагороджена відзнаками Міністерства внутрішніх справ України, міжнародної громадської організації «Спілка генералів органів Внутрішніх справ України».

Досконало володіє методами функціональної діагностики в кардіології (ЕКГ, холтерівське моніторування з аналізом варіабельності серцевого ритму по Баєвському, добовий моніторинг АТ, всі режими ехокардіографії на сучасних діагностичних сканерах).

Має практичний досвід роботи по амбулаторному та стаціонарному лікування пацієнтів кардіологічного профілю. Використовує виключно методи доказової медицини та сучасні рекомендації по лікуванню серцево-судинних захворювань.

«Кардіологія для мене – це не тільки професія, але й улюблене заняття з великими можливостями для постійного вдосконалення».

показати повний текст
Лікар-кардіолог, <br>лікар-функціональної діагностики: Прокопович Олена Анатоліївна
Прокопович Олена Анатоліївна Лікар-кардіолог,
лікар-функціональної діагностики
Лікар-кардіолог, <br>лікар-функціональної діагностики: Прокопович Олена Анатоліївна
Прокопович Олена АнатоліївнаЛікар-кардіолог,
лікар-функціональної діагностики

інформація про лікаря

Кваліфікація, вчений ступінь:

вища категорія, кандидат медичних наук, доцент

 

У 2003 році закінчила Тернопільську державну медичну академію імені І.Я.Горбачевського за спеціальністю «Лікувальна справа».

Кандидат медичних наук з 2012 року.

Кандидатська дисертація на тему «Порушення функціонального стану печінки та його корекція у хворих на інфаркт міокарда» за спеціальністю «Кардіологія» - 14.01.11.

Напрямки наукових досліджень та сфера наукових інтересів:

Порушення фунціонування печінки, зміни антиоксидантної та імунної системи у хворих на інфаркт міокарда.

Є співавтором підручника «Екстрена та невідкладна медична допомога», посібників «Екстренамедична допомога», «Екстрена та невідкладна медична допомогав запитаннях і відповідях», «Екстрена та невідкладна медична допомога посібник для лікарів-інтернів з підготовки до складання ліцензійного іспиту «Крок 3». Є науковим керівником трьох магістранських робіт медсестер-магістрів дистанційної форми навчання.

 

показати повний текст

відгуки
Марія 26-10-2021 Дуже сподобалось обслуговування і якісна медична допомога лікаря кардіолога Годько Г. М та лікаря уролога Кук Р. Лікарі високо кваліфіковані добре знають свою справу дуже чуйні і ввічливі. Я дуже дякую лікарям і раджу звертатися за медичною допомогою

відділення: Кардіологія

Жанна Мудра 10-12-2020 Відвідували клініку разом із матір'ю. Їй потрібно було обстежити серце. Маму записала на прийом до лікаря кардіолога В'ячеслава Петровича. Лікар досвідчений і приємний, уважно вислухав скарги, на місці зробили кардіограму, все пояснив і призначив лікування. Після першого тижня прийому ліків мамі стало краще, а через місяць ситуація змінилась ще у кращу сторону, маму зовсім перестало колоти у серці і майже повністю нормалізувався тиск. Я дуже щаслива що ми обрали саме вас, дякуємо за те, що у вас працюють такі хороші лікарі.

відділення: Кардіологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Відгук про кардіолога

  відділення: Кардіологія

 • Відгук про кардіолога "Оксфорд Медікал"

  відділення: Кардіологія

 • Відгук про кардіолога "Оксфорд Медікал"

  відділення: Кардіологія

 • ідгук про кардіолога "Оксфорд Медікал"

  відділення: Кардіологія

 • Відеовідгук про кардіолога МЦ "Оксфорд Медікал"

  відділення: Кардіологія

 • Відгук про кардіолога

  відділення: Кардіологія

 • Відгук про кардіолога "Оксфорд Медікал"

  відділення: Кардіологія

 • Відгук про кардіолога "Оксфорд Медікал"

  відділення: Кардіологія

 • ідгук про кардіолога "Оксфорд Медікал"

  відділення: Кардіологія

 • Відеовідгук про кардіолога МЦ "Оксфорд Медікал"

  відділення: Кардіологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом