Відкриття нового відділення в медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль»
Дивертикульоз товстої кишки - це наявність на стінках товстого кишечника одного чи кількох випинань у вигляді невеликих мішечків (ці «мішечки» звуться дивертикули). Вони значно ускладнюють роботу шлунково-кишкового тракту, порушуючи його нормальну моторику.
Дивертикульоз кишки вражає близько 35% дорослої частини населення старше 40 років. Імовірність розвитку патології з віком зростає. З однаковою частотою він зустрічається як у чоловіків, і у жінок.
Причин дивертикульозу товстого кишечника безліч. Основне значення мають зміни в м'язовій стінці конкретної частини кишечника, порушення в системі кровопостачання органу, а також неузгодженість моторики.
Існують окремі теорії, що описують ряд факторів, що збільшують ризик виникнення захворювання:
вживання протягом життя великої кількості продуктів, що відносяться до легкозасвоюваних (пшеничне борошно, різні види м'яса, яєць тощо) та недостатньої кількості рідини, як результат – щільні калові маси, що сильно розтягують кишечник;
наявність надмірної ваги та малорухливий, неактивний спосіб життя також збільшують ризик виникнення дивертикулів;
літній вік – старше 60-ти років (більше 75% пацієнтів із таким діагнозом перебувають у цій віковій категорії).
Порушення у м'язовому шарі найчастіше стають наслідком загальних змін в організмі, пов'язаних із літнім віком пацієнта.
Найчастіше на початковому етапі розвитку дивертикульозу товстого кишечника немає жодних симптомів. Патологію лікар - гастроентеролог може виявити випадковим чином, якщо пацієнту була потрібна діагностика та огляд. Тимчасово у хворого можуть почати виявлятися симптоми :
здуття живота;
метеоризм;
підвищена газоутворення у кишечнику.
Ці симптоми здатні проявитися після їди, і також швидко пройти.
Такі ознаки є серйозними. Коли дивертикульоз товстого кишечника починає розвиватися, в організмі з'являються нові симптоми, а старі загострюються. Гостре почуття болю в животі може турбувати хворого тривалий час.
Під час загострення хвороби та розвитку запалення може піднятися температура тіла, при цьому хворий відчуватиме озноб.
Якщо після їжі людину починає нудити, а потім проявляється блювання – це явний симптом порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Порушена моторика кишечника може призвести до основних симптомів захворювання травної системи – діареї та запорів.
Для дослідження товстого кишечника гастроентеролог призначає проведення колоноскопії. Даний метод полягає у застосуванні ендоскопа, який дає змогу візуально оглянути кишечник. Ендоскоп вводять у задній прохід пацієнта, а з допомогою оптичного пристрою зображення виводиться монітор. Таким чином лікар може детально вивчити локалізацію захворювання і зібрати біологічний матеріал для подальшого дослідження в лабораторії.
Залежно від результатів аналізів лікування може бути радикальним або консервативним. Якщо дивертикульоз не піддається лікуванню звичайними методами (медикаменти, народні засоби, дієта), тоді хворому потрібна операція.
Консервативне лікування зазвичай займає значно більше часу, але не так ризиковане.
В медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» прийом ведуть досвідчені лікарі-гастроентерологи. Для запису телефонуйте 068 752 52 52 чи 0352 52 52 52.
відділення: Гастроентерологія
відділення: Гастроентерологія
Акції
Відео відгуки
Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів
Качали, 5
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
просп. С. Бандери, 41
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
вул. Руська, 17
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом