(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування панкреатиту в Тернополі

Панкреатит – це запальне захворювання підшлункової залози. Розрізняють гостру та хронічну форму даної хвороби. Основними проявами панкреатиту є сильні болі в надпупковій ділянці, у лівому або правому підребер'ї. Також біль може віддавати у лопатку, груди, спину.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ХВОРОБИ

Кожного року число людей,  які в тій чи іншій мірі страждають панкреатитом, зростає. Найбільш поширеними причинами цієї хвороби слід вважати:

 • шкідлива їжа з підвищеним вмістом жирів і спецій, переїдання;

 • запальні процеси та інфекційні захворювання, спадковість;

 • зловживання алкоголем, в тому числі слабоалкогольною продукцією, безконтрольне вживання лікарських препаратів;

 • захворювання, травми та операції на органах шлунково-кишкового тракту (ШКТ), патологія  розвитку органів травлення, їх неправильне розміщення;

 • хвороби жовчного міхура і жовчовивідних шляхів, в т.ч. непрохідність жовчовивідних шляхів, жовчнокам’яна хвороба;

 • хвороби серцево-судинної системи: атеросклероз, зниження артеріального тиску;

Також часто причиною виступають схильність до алергій, ендокринні захворювання, особливо цукровий діабет, глистяна інвазія, грибкові ураження. Приблизно у 30% хворих не вдається встановити причину гострого панкреатиту. Захворювання турбує однаково  часто  як дітей, так і молодих осіб та дорослих.

СИМПТОМИ ПАНКРЕАТИТУ

Ця хвороба є досить поширеною серед людства. Згідно даним світової статистики кожного року панкреатитом хворіє від 200 до 800 людей на 1 млн. населення. Серед основних симптомів панкреатиту розрізняють наступні:

 • відрижка та сухість в роті, печія, осуга (наліт) білого кольору на язику;

 • різкі болі в верхній частині живота, сильні нудота та блювання, котрі не приносять полегшення;

 • здуття живота, розлади дефекації (в основному пронос);

 • підвищена температура тіла, різкі скачки артеріального тиску;

 • посилене потовиділення;

 • можлива різка втрата ваги;

 • у положенні лежачи на спині біль стає сильнішою.

Слід зауважити, що чим швидше пацієнт звернеться за лікарською допомогою, тим нижчий ризик ускладнень та летального виходу.

ПРОФІЛАКТИКА ПАНКРЕАТИТУ

Для людей, які вже перенесли запалення підшлункової залози і пройшли повний курс лікування, профілактика включає багато важливих моментів. Основними рекомендаціями є:

 • Лікування панкреатиту в МЦ Оксфорд Медікал Тернопільвідмова від куріння та спиртних напоїв, шкідливої їжі;

 • вчасне лікування хвороб, зокрема органів травлення (не потрібно допускати, щоб вони перейшли в хронічні форми);

 • уникати надмірного переїдання та фізичного навантаження;

 • зменшити кількість вживання кави;

 • при утворенні піску чи каменів у жовчовивідних шляхах, необхідно вирішувати питання про консервативне та оперативне лікування;

 • старатися харчуватися часто, але невеликими порціями.

Проте, головним правилом профілактики проблем з підшлунковою залозою є правильний спосіб життя. Помічено, що люди, які не вживають алкоголь і жирну їжу, практично не страждають панкреатитом. Як, втім, і багатьма іншими захворюваннями.

КОНСУЛЬТАЦІЯ І ПЕРВИННИЙ ОГЛЯД ГАСТРОЕНТЕРОЛОГА

Проходження повноцінного обстеження після прийому гастроентеролога – правильний шлях. Перш за все це обстеження необхідне для встановлення діагнозу. У МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» Ви знайдете найсучасніші методи діагностики і лікування панкреатиту. Зусилля лікаря будуть спрямовані на уникнення болю, зміну дієти, використання сучасних методів лікування, уникнення ускладнень.

 

Так як подібні симптоми можуть супроводжувати не тільки панкреатит, а й інші патології органів ШКТ, то визначити проблему повинен лікар. Зробити це можна лише на основі діагностичних даних.

 

Записатися на консультацію та обстеження Ви можете за телефоном: (068) 7 52 52 52. Наша адреса: м. Тернопіль, вул. Качали, 5 (центр міста).

( Рейтинг: 4.83, голосів: 30 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар-гастроентеролог вищої категорії: Юровська Леся Богданівна
Юровська Леся Богданівна Лікар-гастроентеролог вищої категорії

інформація про лікаря

1986 – 1992 рр. – навчання в Чернівецькому державному медичному університеті ім. Федьковича за спеціальністю «лікувальна справа».

1992-1994 рр. – інтернатура у ТОКЛ за фахом «Терапія».

1994 – 1997 рр. – лікар-терапевт Зубрецької сільської лікарської амбулаторії.

1997-2007 рр. – дільничий терапевт та терапевт денного стаціонару Бучацької ЦРЛ.

З 2007 р. – лікар-гастроентеролог у КЗ ТОР «ТУЛ».

З 2007 р. – завідувач диспансерним відділенням радіаційного захисту населення у Тернопільській області.

2010 р. – спеціалізація за фахом «гастроентерологія» у Львівському національному медичному університеті ім.. Данила Галицького.

2010 р. – курси тематичного вдосконалення на кафедрі хірургії та проктології Львівського національного медичного університету. 

2011 р. – курси тематичного вдосконалення на базі Національної медичної академії післядипломної освіти ім.. Шупика – кафедра гастроентерології, дієтології та ендоскопії. 

2013р.  – учасник науково-практичної конференції «Сучасні аспекти лікування захворювань печінки та підшлункової залози» ДУ Інститут гастроентерології НАМН України. м. Львів.

2013р. -  міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Кислото-залежні захворювання: нові досягнення» в рамках ХV Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України.  м. Київ.

2013р. - участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю VI Український гастроентерологічний тиждень . м. Полтава.

2014р. - міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Мікрофлора кищечника у здорових хворих» в рамках ХVІ Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України.  м. Київ.

2015 р. – лікар вищої категорії.

2015р. – участь у науковому симпозіумі з міжнародною участю «Результати доказової медицини в клінічну практику» де пройшла міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Нові завдання – нові вирішення проблеми при захворюваннях ШКТ» .м. Київ.

2016р. - міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Нові горизонти в лікуванні хронічного панкреатиту та захворювань печінки» в рамках ХVІІ Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України. м.Київ.

2017р.  - делегат з`їзду Українсткої гастроентерологічної асоціації. м. Київ.

2017р.  - участь у сумісному засіданні Українського Клубу панкреатологів та Асоціації дієтологів України. м.Тернопіль.

2018р. - участь у роботі онлайн-сесії Національної школи гастроентерологів та гематологів України «Захворювання печінки. Сучасні підходи до діагностики та лікування».

2018 р. – передатестаційні курси та підтвердження вищої категорії.

2019р. - участь у науково-практичній конференції «Коморбідні стани в практиці лікарі-інтерніста. Сучасні проблеми панкреатології. Дієтичні та курортні фактори лікування захворювань підшлункової залози.» м.Трускавець.

2019р. -  участь у роботі наукового симпозіуму з міжнародною участю ХХІ Національна школа гастроентерологів, гематологів України. «Коморбідна патологія в гастроентерології. Стан проблеми. Шляхи вирішення. Профілактична гастроентерологія та дієтологія. Роль харчування в профілактиці та лікування захворювань». м.Київ.

2019р. -  «VІ наукова сесія Інституту гастроентерології. Новітні технології в теоретичній та клінічній гастроентерології».  м. Дніпро.

2019 р. - VІ Науковий симпозіум «Імунопатологія при захворюваннях органів дихання і травлення».  М. Тернопіль.

2019р.  - ХІ Український гастроентерологічний тиждень. м. Одеса.

2020 р. – лікар-гастроентеролог в МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль».


показати повний текст

відгуки
Євген 08-04-2020 Вже давно користуюсь послугами клініки. Проходив лікування у терапевта і гастроінтеролога Захарчук Уляни Михайлівни. Дуже хороший спеціаліст і людина, допомогла вирішити багато питань з здоров'ям.
Павло 17-03-2020 Проходив лікування у гастроентеролога Захарчук Уляни Михайлівни. Не тільки компетентний та досвідчений лікар, а й приємна, ввічлива та доброзичлива людина. Завжди дає хорошу пораду та рекомендує найкращий варіант лікування. Мені дуже пощастило зустріти такого фахівця! Рекомендую усім!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

  відділення: Гастроентерологія

 • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

  відділення: Гастроентерологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом