(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування жовчнокам`яної хвороби в Тернополі

Жовчнокам’яна хвороба (ЖКХ) – захворювання жовчного міхура обмінного характеру, що проявляється утворенням каменів у ньому та протоках.

 

Найчастіше каменеутворення відбувається у жовчному міхурі, а вже звідти з током рідини новоутвори просуваються вниз. Вони бувають декількох типів – холестеринові, білірубінові, змішані. Структура, розміри та зовнішній вигляд їх завжди різниться. Це залежить від анатомічного розташування та тривалості утворення каменя.

 

Виділяють два типи утворення каменів у гепатобіліарній (печінково-міхуровій) системі:

 • первинний – у незмінених ділянках системи внаслідок певних шкідливих факторів;

 • вторинний – на фоні вже розвинутого захворювання міхура розвивається каменеутворення.

Якщо довіритись статистичним даним, жінки хворіють частіше, ніж чоловіки.

ПРИЧИНИ ЖКХ

Лікування жовчнокам`яної хвороби ТернопільЕтіологія захворювання є не досить сильно з’ясованою. Відомими є лише сприяючі фактори. До них відносять:

 • зовнішні: надмірний прийом їжі, багатої тваринними жирами.

 • внутрішні: вік, стать, надлишкова вага, вроджені і набуті захворювання міхура.

Як вже писалось вище, жінки хворіють частіше за чоловіків. Причому для породіль ця проблема є дуже актуальною. З віком захворюваність зростає, а максимум її припадає на 70 років.

 

Дуже рідко хвороба зустрічається у тропіках, де люди живуть бідно. Це пояснюється недоїданням та вживанням більшої кількості рослинної їжі.

СИМПТОМИ ЖОВЧНОКАМ’ЯНОЇ ХВОРОБИ

Варто зазначити, що захворювання тривалий час не дає про себе знати. Це відбувається тому, що каменям потрібен час, щоб сформуватись. Єдиним постійним симптомом є жовтяниця. Якщо камінець зміщується чи починає просуватись по жовчовивідних шляхах, то у пацієнта виникає приступ печінкової кольки. Вона проявляється наступною симптоматикою:

 • різкий ріжучий або ниючий біль справа під ребрами, може поширюватись у праві плече, руку, а також у поперекову ділянку;

 • часто до цього приєднуються нудота та блювання, здуття живота;

 • можливе підвищення температури тіла.

Бувають випадки, коли приступ печінкової кольки нагадує захворювання серцево-судинної системи. Правильно зібраний анамнез хвороби дає можливість правильно встановити діагноз.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЖОВЧНОКАМ`ЯНОЇ ХВОРОБИ

Іноді камені, які знаходяться у жовчному міхурі, взагалі не дають про себе знати і можуть бути випадковою знахідкою під час проведення рентгенологічного чи УЗД-обстеження. Іноді лікарі рекомендують пройти комп’ютерну томографію або ж холецистоангіографію – дослідження жовчних проток. Ці методи дають можливість точно встановити стадію та поширеність захворювання.

 

Варто відмітити, що жовчнокам’яна хвороба лікується не тільки терапевтичним способом. Дуже часто під час загострення необхідно вдаватись до невідкладної хірургічної допомоги. Окрім цього, лікарі рекомендують оперативне втручання на пізніх стадіях захворювання.

 

В якості лікувальних процедур спеціалісти рекомендують дієтичне харчування та медикаментозну ударну літотрипсію.  Саме лікар-гастроентеролог допоможе вам підібрати ефективний спосіб лікування та профілактики даного захворювання. Звертайтесь, поки ще є можливість уникнути операцій.

 

Щоб записатись на консультацію до гастроентеролога телефонуйте за номером (068) 752 52 52.

( Рейтинг: 4.93, голосів: 40 )

відгуки
Євген 08-04-2020 Вже давно користуюсь послугами клініки. Проходив лікування у терапевта і гастроінтеролога Захарчук Уляни Михайлівни. Дуже хороший спеціаліст і людина, допомогла вирішити багато питань з здоров'ям.
Павло 17-03-2020 Проходив лікування у гастроентеролога Захарчук Уляни Михайлівни. Не тільки компетентний та досвідчений лікар, а й приємна, ввічлива та доброзичлива людина. Завжди дає хорошу пораду та рекомендує найкращий варіант лікування. Мені дуже пощастило зустріти такого фахівця! Рекомендую усім!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

  відділення: Гастроентерологія

 • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

  відділення: Гастроентерологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом