(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування жовчнокам`яної хвороби в Тернополі

Жовчнокам’яна хвороба (ЖКХ) – захворювання жовчного міхура обмінного характеру, що проявляється утворенням каменів у ньому та протоках.

 

Найчастіше каменеутворення відбувається у жовчному міхурі, а вже звідти з током рідини новоутвори просуваються вниз. Вони бувають декількох типів – холестеринові, білірубінові, змішані. Структура, розміри та зовнішній вигляд їх завжди різниться. Це залежить від анатомічного розташування та тривалості утворення каменя.

 

Виділяють два типи утворення каменів у гепатобіліарній (печінково-міхуровій) системі:

 • первинний – у незмінених ділянках системи внаслідок певних шкідливих факторів;

 • вторинний – на фоні вже розвинутого захворювання міхура розвивається каменеутворення.

Якщо довіритись статистичним даним, жінки хворіють частіше, ніж чоловіки.

ПРИЧИНИ ЖКХ

Лікування жовчнокам`яної хвороби ТернопільЕтіологія захворювання є не досить сильно з’ясованою. Відомими є лише сприяючі фактори. До них відносять:

 • зовнішні: надмірний прийом їжі, багатої тваринними жирами.

 • внутрішні: вік, стать, надлишкова вага, вроджені і набуті захворювання міхура.

Як вже писалось вище, жінки хворіють частіше за чоловіків. Причому для породіль ця проблема є дуже актуальною. З віком захворюваність зростає, а максимум її припадає на 70 років.

 

Дуже рідко хвороба зустрічається у тропіках, де люди живуть бідно. Це пояснюється недоїданням та вживанням більшої кількості рослинної їжі.

СИМПТОМИ ЖОВЧНОКАМ’ЯНОЇ ХВОРОБИ

Варто зазначити, що захворювання тривалий час не дає про себе знати. Це відбувається тому, що каменям потрібен час, щоб сформуватись. Єдиним постійним симптомом є жовтяниця. Якщо камінець зміщується чи починає просуватись по жовчовивідних шляхах, то у пацієнта виникає приступ печінкової кольки. Вона проявляється наступною симптоматикою:

 • різкий ріжучий або ниючий біль справа під ребрами, може поширюватись у праві плече, руку, а також у поперекову ділянку;

 • часто до цього приєднуються нудота та блювання, здуття живота;

 • можливе підвищення температури тіла.

Бувають випадки, коли приступ печінкової кольки нагадує захворювання серцево-судинної системи. Правильно зібраний анамнез хвороби дає можливість правильно встановити діагноз.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЖОВЧНОКАМ`ЯНОЇ ХВОРОБИ

Іноді камені, які знаходяться у жовчному міхурі, взагалі не дають про себе знати і можуть бути випадковою знахідкою під час проведення рентгенологічного чи УЗД-обстеження. Іноді лікарі рекомендують пройти комп’ютерну томографію або ж холецистоангіографію – дослідження жовчних проток. Ці методи дають можливість точно встановити стадію та поширеність захворювання.

 

Варто відмітити, що жовчнокам’яна хвороба лікується не тільки терапевтичним способом. Дуже часто під час загострення необхідно вдаватись до невідкладної хірургічної допомоги. Окрім цього, лікарі рекомендують оперативне втручання на пізніх стадіях захворювання.

 

В якості лікувальних процедур спеціалісти рекомендують дієтичне харчування та медикаментозну ударну літотрипсію.  Саме лікар-гастроентеролог допоможе вам підібрати ефективний спосіб лікування та профілактики даного захворювання. Звертайтесь, поки ще є можливість уникнути операцій.

 

Щоб записатись на консультацію до гастроентеролога телефонуйте за номером (068) 752 52 52.

( Рейтинг: 4.93, голосів: 40 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЗахарчук Уляна Михайлівна кандидат медичних наук, сімейний лікар, лікар-гастроентеролог
Захарчук Уляна Михайлівнакандидат медичних наук, сімейний лікар, лікар-гастроентеролог Відео-візитка

просп. С. Бандери, 41;

Качали, 5;

інформація про лікаря

 • 2007-2013 рр. – навчання в Тернопільському державному медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського, факультет: медичний.
 • 2013-2015 рр. – інтернатура за фахом «загальна практика – сімейна медицина»; магістерська робота на тему: «Клініко-патогенетичне обґрунтування перебігу хронічного панкреатиту із супутнім цукровим діабетом».
 • 2015 р. – участь у міжнародній науково-практичній конференції «Вопросы современной медицинской науки», м. Самарканд, Узбекистан.
 • 2015 р. – сімейний лікар ТМКЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги».
 • 2015 р. – стажування в Університетській лікарні Вроцлавського медичного університету, Польща.
 • 2016 р. – отримано патент на корисну модель «Спосіб лікування та реабілітації хворих на хронічний панкреатит із супутнім цукровим діабетом».
 • 2016 р. – участь у науково-практичній конференції «Метаболічний синдром: мультидисциплінарний підхід», м. Чернівці.
 • 2016 р. – участь у науковому симпозіумі «Актуальні питання в народній та нетрадиційній медицині. Здоров’я та довголіття: фундаментальні дослідження, впровадження», м. Київ.
 • 2016 р. – участь у міжнародних конгресах молодих вчених м. Познань та м. Бидгощ, Польща.
 • 2016 р. – участь у Європейському майстер-класі по панкреатології, м. Київ.
 • 2017 р. – представництво в ТДМУ міжнародної конференції «Phoenix 2017» (м. Мангалур, Індія) .
 • 2017 р. –  участь у міжнародному конгресі молодих вчених м. Софія, Болгарія.
 • 2017 р. – участь у науково-практичній конференції «Актуальні питання діагностики, лікування, раціональної фармакотерапії, диспансеризації та реабілітації в практиці сімейного лікаря», м. Тернопіль.
 • 2017 р. – клінічна ординатура за фахом «загальна практика – сімейна медицина».
 • 2017 р. – стажування в Університетській лікарні Вроцлавського медичного університету, Польща.
 • 2017 р. – сімейний лікар МЦ «Оксфорд Медікал».
показати повний текст
Юровська Леся Богданівна Лікар-гастроентеролог вищої категорії
Юровська Леся БогданівнаЛікар-гастроентеролог вищої категорії

інформація про лікаря

1986 – 1992 рр. – навчання в Чернівецькому державному медичному університеті ім. Федьковича за спеціальністю «лікувальна справа».

1992-1994 рр. – інтернатура у ТОКЛ за фахом «Терапія».

1994 – 1997 рр. – лікар-терапевт Зубрецької сільської лікарської амбулаторії.

1997-2007 рр. – дільничий терапевт та терапевт денного стаціонару Бучацької ЦРЛ.

З 2007 р. – лікар-гастроентеролог у КЗ ТОР «ТУЛ».

З 2007 р. – завідувач диспансерним відділенням радіаційного захисту населення у Тернопільській області.

2010 р. – спеціалізація за фахом «гастроентерологія» у Львівському національному медичному університеті ім.. Данила Галицького.

2010 р. – курси тематичного вдосконалення на кафедрі хірургії та проктології Львівського національного медичного університету. 

2011 р. – курси тематичного вдосконалення на базі Національної медичної академії післядипломної освіти ім.. Шупика – кафедра гастроентерології, дієтології та ендоскопії. 

2013р.  – учасник науково-практичної конференції «Сучасні аспекти лікування захворювань печінки та підшлункової залози» ДУ Інститут гастроентерології НАМН України. м. Львів.

2013р. -  міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Кислото-залежні захворювання: нові досягнення» в рамках ХV Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України.  м. Київ.

2013р. - участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю VI Український гастроентерологічний тиждень . м. Полтава.

2014р. - міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Мікрофлора кищечника у здорових хворих» в рамках ХVІ Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України.  м. Київ.

2015 р. – лікар вищої категорії.

2015р. – участь у науковому симпозіумі з міжнародною участю «Результати доказової медицини в клінічну практику» де пройшла міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Нові завдання – нові вирішення проблеми при захворюваннях ШКТ» .м. Київ.

2016р. - міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Нові горизонти в лікуванні хронічного панкреатиту та захворювань печінки» в рамках ХVІІ Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України. м.Київ.

2017р.  - делегат з`їзду Українсткої гастроентерологічної асоціації. м. Київ.

2017р.  - участь у сумісному засіданні Українського Клубу панкреатологів та Асоціації дієтологів України. м.Тернопіль.

2018р. - участь у роботі онлайн-сесії Національної школи гастроентерологів та гематологів України «Захворювання печінки. Сучасні підходи до діагностики та лікування».

2018 р. – передатестаційні курси та підтвердження вищої категорії.

2019р. - участь у науково-практичній конференції «Коморбідні стани в практиці лікарі-інтерніста. Сучасні проблеми панкреатології. Дієтичні та курортні фактори лікування захворювань підшлункової залози.» м.Трускавець.

2019р. -  участь у роботі наукового симпозіуму з міжнародною участю ХХІ Національна школа гастроентерологів, гематологів України. «Коморбідна патологія в гастроентерології. Стан проблеми. Шляхи вирішення. Профілактична гастроентерологія та дієтологія. Роль харчування в профілактиці та лікування захворювань». м.Київ.

2019р. -  «VІ наукова сесія Інституту гастроентерології. Новітні технології в теоретичній та клінічній гастроентерології».  м. Дніпро.

2019 р. - VІ Науковий симпозіум «Імунопатологія при захворюваннях органів дихання і травлення».  М. Тернопіль.

2019р.  - ХІ Український гастроентерологічний тиждень. м. Одеса.

2020 р. – лікар-гастроентеролог в МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль».


показати повний текст

відгуки
Павло 17-03-2020 Проходив лікування у гастроентеролога Захарчук Уляни Михайлівни. Не тільки компетентний та досвідчений лікар, а й приємна, ввічлива та доброзичлива людина. Завжди дає хорошу пораду та рекомендує найкращий варіант лікування. Мені дуже пощастило зустріти такого фахівця! Рекомендую усім!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом