(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування цирозу печінки в Тернополі

Цироз печінки –захворювання хронічного характеру, що розвивається внаслідок некрозу (відмирання) клітин органу після запального процесу. У кінцевому результаті нелікований процес веде до печінкової недостатності – орган повністю престає виконувати свою функцію.

 

Саме некротичні зміни являються основною ознакою даної хвороби. Вони призводять до того, що печінкові клітини замінюються на сполучну тканину, кровопостачання порушується і процес поширюється далі, захоплюючи з часом весь орган.

ПРИЧИНИ РОЗВИТКУ ЦИРОЗУ ПЕЧІНКИ

Лікування цирозу печінки ТернопільЗазвичай спеціалісти виділяють велику кількість причинних факторів, але найчастішими є:

 • інфекційний вплив вірусів гепатиту;

 • тривале споживання міцних напоїв;

 • токсичне ураження печінкових клітин;

 • спадкові захворювання, порушення обміну речовин та аутоімунні процеси.

Також хвороба може розвинутись після операцій на органі, закупорки жовчовивідних шляхів, або ж венозного застою. Іноді причину цирозу встановити не вдається – тоді він носить назву крипто генного.

СКАРГИ ПРИ ЦИРОЗІ ПЕЧІНКИ

Прийнято складати скарги певного характеру у так звані синдроми. Їх при цирозі налічується більше 10-ти, але найосновнішими виступають наступні:

 1. Диспепсичний – знижується апетит, з’являється гіркий присмак, нудота, блювання, важкість у ділянці шлунку, проноси чи закрепи, здуття живота;
 2. Больовий – турбують неприємні відчуття у ділянці правого підребер’я;
 3. Астенічний – працездатність падає, сон погіршується, з’являється відчуття слабкості, втоми, настрій постійно знижений;
 4. Геморагічний – через зниження кількості тромбоцитів відмічається поява схильності до частих кровотеч. На шкірі виникають судинні зірочки, синці. Окрім цього розширюються вени як стравоходу, так і гемороїдальні. Це може спричинити великі кровотечі;
 5. Набряковий – живіт збільшується в розмірах за рахунок накопичення у його порожнині великої кількості рідини,згодом процес переходить на інші частини тіла;
 6. Жовтяничний – шкіра свербить, набуває жовтого кольору, біля очей і по тілу з’являються щільні камінчики – ксантоми та ксантелазми.

Окрім цього на животі можна виявити так звану «голову медузи» - розширення поверхневих вен стінки живота, що ззовні має вигляд синеньких гілочок, червоні долоні, підвищену температуру. Через те, що порушується гормональний обмін, наступають ендокринні розлади, а внаслідок зниження печінкових функцій, виведення токсинів стає майже неможливим. Внаслідок цього хвору людину починають турбувати головні болі, сонливість, порушена мова.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦИРОЗУ

Для того, щоб діагностувати захворювання, пацієнт повинен пройти комплексне обстеження, яке включає не тільки консультацію спеціаліста, а й певний набір досліджень. Важливим є визначення антитіл до вірусу гепатиту у крові, а також рівні таких показників, як білірубін, холестерин, трансамінази. Часто у загальному аналізі крові виявляють зниження рівнів еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів. Якщо процес загострюється,то у крові виявляються ознаки запалення. Також необхідно провести УЗД печінки, часто з біопсією, бо саме вона точно вкаже на характер процесу, що розвинувся в органі.

 

Лікуванням цирозу печінки займається лікар-гастроентеролог. Важливо зазначити, що фаза загострення хвороби потребує лікування у стаціонарі. Точно те саме варто робити і при розвитку ускладнень, адже деякі з них вимагають негайного хірургічного втручання.

 

У медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» гастроентеролог допоможе вам підібрати правильне лікування, щоб хвороба відступила. Не зволікайте, адже здоров’я – це життя, а життя – це сила.

 

Телефонуйте за номером (068) 752 52 52 та записуйтесь на консультацію до лікаря-гастроентеролога. Разом з цим ви можете пройти у нашому медичному центрі й процедуру УЗД-обстеження. Все, що вам необхідно зробити – це всього лиш ввести наш номер телефону.

( Рейтинг: 4.77, голосів: 30 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЗахарчук Уляна Михайлівна кандидат медичних наук, сімейний лікар, лікар-гастроентеролог
Захарчук Уляна Михайлівнакандидат медичних наук, сімейний лікар, лікар-гастроентеролог Відео-візитка

просп. С. Бандери, 41;

Качали, 5;

інформація про лікаря

 • 2007-2013 рр. – навчання в Тернопільському державному медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського, факультет: медичний.
 • 2013-2015 рр. – інтернатура за фахом «загальна практика – сімейна медицина»; магістерська робота на тему: «Клініко-патогенетичне обґрунтування перебігу хронічного панкреатиту із супутнім цукровим діабетом».
 • 2015 р. – участь у міжнародній науково-практичній конференції «Вопросы современной медицинской науки», м. Самарканд, Узбекистан.
 • 2015 р. – сімейний лікар ТМКЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги».
 • 2015 р. – стажування в Університетській лікарні Вроцлавського медичного університету, Польща.
 • 2016 р. – отримано патент на корисну модель «Спосіб лікування та реабілітації хворих на хронічний панкреатит із супутнім цукровим діабетом».
 • 2016 р. – участь у науково-практичній конференції «Метаболічний синдром: мультидисциплінарний підхід», м. Чернівці.
 • 2016 р. – участь у науковому симпозіумі «Актуальні питання в народній та нетрадиційній медицині. Здоров’я та довголіття: фундаментальні дослідження, впровадження», м. Київ.
 • 2016 р. – участь у міжнародних конгресах молодих вчених м. Познань та м. Бидгощ, Польща.
 • 2016 р. – участь у Європейському майстер-класі по панкреатології, м. Київ.
 • 2017 р. – представництво в ТДМУ міжнародної конференції «Phoenix 2017» (м. Мангалур, Індія) .
 • 2017 р. –  участь у міжнародному конгресі молодих вчених м. Софія, Болгарія.
 • 2017 р. – участь у науково-практичній конференції «Актуальні питання діагностики, лікування, раціональної фармакотерапії, диспансеризації та реабілітації в практиці сімейного лікаря», м. Тернопіль.
 • 2017 р. – клінічна ординатура за фахом «загальна практика – сімейна медицина».
 • 2017 р. – стажування в Університетській лікарні Вроцлавського медичного університету, Польща.
 • 2017 р. – сімейний лікар МЦ «Оксфорд Медікал».
показати повний текст
Юровська Леся Богданівна Лікар-гастроентеролог вищої категорії
Юровська Леся БогданівнаЛікар-гастроентеролог вищої категорії

інформація про лікаря

1986 – 1992 рр. – навчання в Чернівецькому державному медичному університеті ім. Федьковича за спеціальністю «лікувальна справа».

1992-1994 рр. – інтернатура у ТОКЛ за фахом «Терапія».

1994 – 1997 рр. – лікар-терапевт Зубрецької сільської лікарської амбулаторії.

1997-2007 рр. – дільничий терапевт та терапевт денного стаціонару Бучацької ЦРЛ.

З 2007 р. – лікар-гастроентеролог у КЗ ТОР «ТУЛ».

З 2007 р. – завідувач диспансерним відділенням радіаційного захисту населення у Тернопільській області.

2010 р. – спеціалізація за фахом «гастроентерологія» у Львівському національному медичному університеті ім.. Данила Галицького.

2010 р. – курси тематичного вдосконалення на кафедрі хірургії та проктології Львівського національного медичного університету. 

2011 р. – курси тематичного вдосконалення на базі Національної медичної академії післядипломної освіти ім.. Шупика – кафедра гастроентерології, дієтології та ендоскопії. 

2013р.  – учасник науково-практичної конференції «Сучасні аспекти лікування захворювань печінки та підшлункової залози» ДУ Інститут гастроентерології НАМН України. м. Львів.

2013р. -  міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Кислото-залежні захворювання: нові досягнення» в рамках ХV Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України.  м. Київ.

2013р. - участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю VI Український гастроентерологічний тиждень . м. Полтава.

2014р. - міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Мікрофлора кищечника у здорових хворих» в рамках ХVІ Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України.  м. Київ.

2015 р. – лікар вищої категорії.

2015р. – участь у науковому симпозіумі з міжнародною участю «Результати доказової медицини в клінічну практику» де пройшла міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Нові завдання – нові вирішення проблеми при захворюваннях ШКТ» .м. Київ.

2016р. - міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Нові горизонти в лікуванні хронічного панкреатиту та захворювань печінки» в рамках ХVІІ Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України. м.Київ.

2017р.  - делегат з`їзду Українсткої гастроентерологічної асоціації. м. Київ.

2017р.  - участь у сумісному засіданні Українського Клубу панкреатологів та Асоціації дієтологів України. м.Тернопіль.

2018р. - участь у роботі онлайн-сесії Національної школи гастроентерологів та гематологів України «Захворювання печінки. Сучасні підходи до діагностики та лікування».

2018 р. – передатестаційні курси та підтвердження вищої категорії.

2019р. - участь у науково-практичній конференції «Коморбідні стани в практиці лікарі-інтерніста. Сучасні проблеми панкреатології. Дієтичні та курортні фактори лікування захворювань підшлункової залози.» м.Трускавець.

2019р. -  участь у роботі наукового симпозіуму з міжнародною участю ХХІ Національна школа гастроентерологів, гематологів України. «Коморбідна патологія в гастроентерології. Стан проблеми. Шляхи вирішення. Профілактична гастроентерологія та дієтологія. Роль харчування в профілактиці та лікування захворювань». м.Київ.

2019р. -  «VІ наукова сесія Інституту гастроентерології. Новітні технології в теоретичній та клінічній гастроентерології».  м. Дніпро.

2019 р. - VІ Науковий симпозіум «Імунопатологія при захворюваннях органів дихання і травлення».  М. Тернопіль.

2019р.  - ХІ Український гастроентерологічний тиждень. м. Одеса.

2020 р. – лікар-гастроентеролог в МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль».


показати повний текст

відгуки
Павло 17-03-2020 Проходив лікування у гастроентеролога Захарчук Уляни Михайлівни. Не тільки компетентний та досвідчений лікар, а й приємна, ввічлива та доброзичлива людина. Завжди дає хорошу пораду та рекомендує найкращий варіант лікування. Мені дуже пощастило зустріти такого фахівця! Рекомендую усім!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом