записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Тернопільської клініки

Вибрати інше місто
Гастроентерологія

Консультація гастроентеролога, огляд, винесення попереднього діагнозу, направлення на дообстеження (при необхідності) ВСЬОГО 250 грн!!!

Лікування цирозу печінки

Цироз печінки –захворювання хронічного характеру, що розвивається внаслідок некрозу (відмирання) клітин органу після запального процесу. У кінцевому результаті нелікований процес веде до печінкової недостатності – орган повністю престає виконувати свою функцію.

 

Саме некротичні зміни являються основною ознакою даної хвороби. Вони призводять до того, що печінкові клітини замінюються на сполучну тканину, кровопостачання порушується і процес поширюється далі, захоплюючи з часом весь орган.

Причини розвитку цирозу печінки

Лікування цирозу печінкиЗазвичай спеціалісти виділяють велику кількість причинних факторів, але найчастішими є:

  • інфекційний вплив вірусів гепатиту;

  • тривале споживання міцних напоїв;

  • токсичне ураження печінкових клітин;

  • спадкові захворювання, порушення обміну речовин та аутоімунні процеси.

Також хвороба може розвинутись після операцій на органі, закупорки жовчовивідних шляхів, або ж венозного застою. Іноді причину цирозу встановити не вдається – тоді він носить назву крипто генного.

Скарги при цирозі печінки

Прийнято складати скарги певного характеру у так звані синдроми. Їх при цирозі налічується більше 10-ти, але найосновнішими виступають наступні:

  1. Диспепсичний – знижується апетит, з’являється гіркий присмак, нудота, блювання, важкість у ділянці шлунку, проноси чи закрепи, здуття живота;
  2. Больовий – турбують неприємні відчуття у ділянці правого підребер’я;
  3. Астенічний – працездатність падає, сон погіршується, з’являється відчуття слабкості, втоми, настрій постійно знижений;
  4. Геморагічний – через зниження кількості тромбоцитів відмічається поява схильності до частих кровотеч. На шкірі виникають судинні зірочки, синці. Окрім цього розширюються вени як стравоходу, так і гемороїдальні. Це може спричинити великі кровотечі;
  5. Набряковий – живіт збільшується в розмірах за рахунок накопичення у його порожнині великої кількості рідини,згодом процес переходить на інші частини тіла;
  6. Жовтяничний – шкіра свербить, набуває жовтого кольору, біля очей і по тілу з’являються щільні камінчики – ксантоми та ксантелазми.

Окрім цього на животі можна виявити так звану «голову медузи» - розширення поверхневих вен стінки живота, що ззовні має вигляд синеньких гілочок, червоні долоні, підвищену температуру. Через те, що порушується гормональний обмін, наступають ендокринні розлади, а внаслідок зниження печінкових функцій, виведення токсинів стає майже неможливим. Внаслідок цього хвору людину починають турбувати головні болі, сонливість, порушена мова.

Діагностика та лікування цирозу

Для того, щоб діагностувати захворювання, пацієнт повинен пройти комплексне обстеження, яке включає не тільки консультацію спеціаліста, а й певний набір досліджень. Важливим є визначення антитіл до вірусу гепатиту у крові, а також рівні таких показників, як білірубін, холестерин, трансамінази. Часто у загальному аналізі крові виявляють зниження рівнів еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів. Якщо процес загострюється,то у крові виявляються ознаки запалення. Також необхідно провести УЗД печінки, часто з біопсією, бо саме вона точно вкаже на характер процесу, що розвинувся в органі.

 

Лікуванням цирозу печінки займається лікар-гастроентеролог. Важливо зазначити, що фаза загострення хвороби потребує лікування у стаціонарі. Точно те саме варто робити і при розвитку ускладнень, адже деякі з них вимагають негайного хірургічного втручання.

 

У медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» гастроентеролог допоможе вам підібрати правильне лікування, щоб хвороба відступила. Не зволікайте, адже здоров’я – це життя, а життя – це сила.

 

Телефонуйте за номером (068) 752 52 52 та записуйтесь на консультацію до лікаря-гастроентеролога. Разом з цим ви можете пройти у нашому медичному центрі й процедуру УЗД-обстеження. Все, що вам необхідно зробити – це всього лиш ввести наш номер телефону.

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки