(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування хвороби Крона в Тернополі

Хвороба Крона – це хронічне захворювання запального характеру, що має властивість прогресувати і характеризується ураженням шлунково-кишкового тракту.

Лікування хвороби Крона Оксфорд МедікалХвороба може уражати будь-який відділ травної трубки від ротової порожнини до анального отвору. Певною особливістю є те, що ділянки патологічно зміненої тканини можуть чергуватись із здоровими.  При цьому у відповідних місцях з’являються так звані гранульоми – вузлики з подальшим їх вираз куванням, рубцюванням і звуженням просвіту травної трубки.

Оскільки процес уражає усі шари органу, то це з часом може призвести до формування нориць (ходів), абсцесів, стриктур (звужень).

Причини хвороби Крона нез’ясовані. Вважають можливим вплив мікроорганізмів, харчових продуктів, дію токсинів, але точного наукового підтвердження цьому всерівно досі не отримано. Було доведено роль генетичної схильності та аутоімунного запалення, але відсоток людей, у яких причиною дійсно виступили ці фактори, невеликий.

СИМПТОМИ ХВОРОБИ КРОНА

Прояви хвороби і характер перебігу залежать від поширеності, локалізації, характеру анатомічних змін. Також велику роль відіграє наявність ускладнень. Початок хвороби припадає на вік 15-30 років.

Варто звернутись до лікаря, якщо ви помітили появу наступних скарг:

 • підвищена температура тіла, швидке зменшення маси тіла, втома, знижена працездатність;

 • біль у животі, частіше виникає у правій нижньобоковій ділянці, що часто поєднується з проносами, які можуть містити кров’янисті домішки;

 • можуть приєднуватись нудота, блювання, здуття живота, поганий апетит;

Появившись вперше, симптоми не зникають і постійно прогресують. Загострення іноді змінюються періодами ремісії, але її тривалість щоразу зменшується. Також характерною є поява симптомів ураження інших органів і систем. Це проявляється запаленням очного яблука, суглобів, шкіри, нервових стовбурів та головного мозку.

УСКЛАДНЕННЯ ХВОРОБИ КРОНА

Нелікований і недіагностований процес часто призводить до появи різноманітних ускладнень. Серед них найчастіше зустрічаються наступні:

 • абсцеси, фістули, нориці – часто сполучають травну систему з іншими органами, черевною порожниною чи виходять назовні;

 • кишкова непрохідність;

 • карцинома – пухлинний процес;

 • токсичний мегаколон – надмірне розширення кишечника;

 • жовчно- чи сечокам’яна хвороба.

Часто розвиваються увеїти (запалення судинної оболонки ока), артрити (ураження суглобів), епілепсія, інсульт, остеопороз. Хворі звертаються до інших спеціалістів, лікують супутні захворювання, які виникли на фоні хвороби Крона. Повного виліковування досягнути, звичайно, неможливо.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ХВОРОБИ КРОНА

Лабораторні обстеження дозволяють говорити лише про важкість процесу або його стадію. Вони ніколи не підтвердять захворювання. Для того, щоб остаточно переконатись у наявності хвороби Крона, варто пройти, за рекомендаціями гастроентеролога, рентгенологічне та ендоскопічне обстеження. Діагноз підтверджується при наявності позитивних висновків після проведення інструментальних методів обстеження, а також у тому разі, коли симптоми зберігаються чи прогресують на протязі більше, ніж півроку.

Лікування хвороби Крона проводить гастроентеролог. Він, визначивши стадію, характер та важкість процесу, призначає відповідний комплекс процедур, які допоможуть повернути вам здоров’я та радість від життя.

Більш детальну інформацію ви можете отримати за номером (068) 752 52 52.

( Рейтинг: 4.92, голосів: 37 )

відгуки
Євген 08-04-2020 Вже давно користуюсь послугами клініки. Проходив лікування у терапевта і гастроінтеролога Захарчук Уляни Михайлівни. Дуже хороший спеціаліст і людина, допомогла вирішити багато питань з здоров'ям.
Павло 17-03-2020 Проходив лікування у гастроентеролога Захарчук Уляни Михайлівни. Не тільки компетентний та досвідчений лікар, а й приємна, ввічлива та доброзичлива людина. Завжди дає хорошу пораду та рекомендує найкращий варіант лікування. Мені дуже пощастило зустріти такого фахівця! Рекомендую усім!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

  відділення: Гастроентерологія

 • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

  відділення: Гастроентерологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом