Відкриття нового відділення в медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль»
Хвороба Крона – це хронічне захворювання запального характеру, що має властивість прогресувати і характеризується ураженням шлунково-кишкового тракту.
Хвороба може уражати будь-який відділ травної трубки від ротової порожнини до анального отвору. Певною особливістю є те, що ділянки патологічно зміненої тканини можуть чергуватись із здоровими. При цьому у відповідних місцях з’являються так звані гранульоми – вузлики з подальшим їх вираз куванням, рубцюванням і звуженням просвіту травної трубки.
Оскільки процес уражає усі шари органу, то це з часом може призвести до формування нориць (ходів), абсцесів, стриктур (звужень).
Причини хвороби Крона нез’ясовані. Вважають можливим вплив мікроорганізмів, харчових продуктів, дію токсинів, але точного наукового підтвердження цьому всерівно досі не отримано. Було доведено роль генетичної схильності та аутоімунного запалення, але відсоток людей, у яких причиною дійсно виступили ці фактори, невеликий.
Прояви хвороби і характер перебігу залежать від поширеності, локалізації, характеру анатомічних змін. Також велику роль відіграє наявність ускладнень. Початок хвороби припадає на вік 15-30 років.
Варто звернутись до лікаря, якщо ви помітили появу наступних скарг:
підвищена температура тіла, швидке зменшення маси тіла, втома, знижена працездатність;
біль у животі, частіше виникає у правій нижньобоковій ділянці, що часто поєднується з проносами, які можуть містити кров’янисті домішки;
можуть приєднуватись нудота, блювання, здуття живота, поганий апетит;
Появившись вперше, симптоми не зникають і постійно прогресують. Загострення іноді змінюються періодами ремісії, але її тривалість щоразу зменшується. Також характерною є поява симптомів ураження інших органів і систем. Це проявляється запаленням очного яблука, суглобів, шкіри, нервових стовбурів та головного мозку.
Нелікований і недіагностований процес часто призводить до появи різноманітних ускладнень. Серед них найчастіше зустрічаються наступні:
абсцеси, фістули, нориці – часто сполучають травну систему з іншими органами, черевною порожниною чи виходять назовні;
кишкова непрохідність;
карцинома – пухлинний процес;
токсичний мегаколон – надмірне розширення кишечника;
жовчно- чи сечокам’яна хвороба.
Часто розвиваються увеїти (запалення судинної оболонки ока), артрити (ураження суглобів), епілепсія, інсульт, остеопороз. Хворі звертаються до інших спеціалістів, лікують супутні захворювання, які виникли на фоні хвороби Крона. Повного виліковування досягнути, звичайно, неможливо.
Лабораторні обстеження дозволяють говорити лише про важкість процесу або його стадію. Вони ніколи не підтвердять захворювання. Для того, щоб остаточно переконатись у наявності хвороби Крона, варто пройти, за рекомендаціями гастроентеролога, рентгенологічне та ендоскопічне обстеження. Діагноз підтверджується при наявності позитивних висновків після проведення інструментальних методів обстеження, а також у тому разі, коли симптоми зберігаються чи прогресують на протязі більше, ніж півроку.
Лікування хвороби Крона проводить гастроентеролог. Він, визначивши стадію, характер та важкість процесу, призначає відповідний комплекс процедур, які допоможуть повернути вам здоров’я та радість від життя.
Більш детальну інформацію ви можете отримати за номером (068) 752 52 52.
відділення: Гастроентерологія
відділення: Гастроентерологія
Акції
Відео відгуки
Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів
Качали, 5
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
просп. С. Бандери, 41
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
вул. Руська, 17
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом