(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування хвороби Крона в Тернополі

Хвороба Крона – це хронічне захворювання запального характеру, що має властивість прогресувати і характеризується ураженням шлунково-кишкового тракту.

 

Лікування хвороби Крона Оксфорд МедікалХвороба може уражати будь-який відділ травної трубки від ротової порожнини до анального отвору. Певною особливістю є те, що ділянки патологічно зміненої тканини можуть чергуватись із здоровими.  При цьому у відповідних місцях з’являються так звані гранульоми – вузлики з подальшим їх вираз куванням, рубцюванням і звуженням просвіту травної трубки. Оскільки процес уражає усі шари органу, то це з часом може призвести до формування нориць (ходів), абсцесів, стриктур (звужень).

 

Причини хвороби Крона нез’ясовані. Вважають можливим вплив мікроорганізмів, харчових продуктів, дію токсинів, але точного наукового підтвердження цьому всерівно досі не отримано. Було доведено роль генетичної схильності та аутоімунного запалення, але відсоток людей, у яких причиною дійсно виступили ці фактори, невеликий.

СИМПТОМИ ХВОРОБИ КРОНА

Прояви хвороби і характер перебігу залежать від поширеності, локалізації, характеру анатомічних змін. Також велику роль відіграє наявність ускладнень. Початок хвороби припадає на вік 15-30 років.

 

Варто звернутись до лікаря, якщо ви помітили появу наступних скарг:

 • підвищена температура тіла, швидке зменшення маси тіла, втома, знижена працездатність;

 • біль у животі, частіше виникає у правій нижньобоковій ділянці, що часто поєднується з проносами, які можуть містити кров’янисті домішки;

 • можуть приєднуватись нудота, блювання, здуття живота, поганий апетит;

Появившись вперше, симптоми не зникають і постійно прогресують. Загострення іноді змінюються періодами ремісії, але її тривалість щоразу зменшується. Також характерною є поява симптомів ураження інших органів і систем. Це проявляється запаленням очного яблука, суглобів, шкіри, нервових стовбурів та головного мозку.

УСКЛАДНЕННЯ ХВОРОБИ КРОНА

Нелікований і недіагностований процес часто призводить до появи різноманітних ускладнень. Серед них найчастіше зустрічаються наступні:

 • абсцеси, фістули, нориці – часто сполучають травну систему з іншими органами, черевною порожниною чи виходять назовні;

 • кишкова непрохідність;

 • карцинома – пухлинний процес;

 • токсичний мегаколон – надмірне розширення кишечника;

 • жовчно- чи сечокам’яна хвороба.

Часто розвиваються увеїти (запалення судинної оболонки ока), артрити (ураження суглобів), епілепсія, інсульт, остеопороз. Хворі звертаються до інших спеціалістів, лікують супутні захворювання, які виникли на фоні хвороби Крона. Повного виліковування досягнути, звичайно, неможливо.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ХВОРОБИ КРОНА

Лабораторні обстеження дозволяють говорити лише про важкість процесу або його стадію. Вони ніколи не підтвердять захворювання. Для того, щоб остаточно переконатись у наявності хвороби Крона, варто пройти, за рекомендаціями гастроентеролога, рентгенологічне та ендоскопічне обстеження. Діагноз підтверджується при наявності позитивних висновків після проведення інструментальних методів обстеження, а також у тому разі, коли симптоми зберігаються чи прогресують на протязі більше, ніж півроку.

 

Лікування хвороби Крона проводить гастроентеролог. Він, визначивши стадію, характер та важкість процесу, призначає відповідний комплекс процедур, які допоможуть повернути вам здоров’я та радість від життя.

 

Більш детальну інформацію ви можете отримати за номером (068) 752 52 52.

( Рейтинг: 4.91, голосів: 35 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЗахарчук Уляна Михайлівна кандидат медичних наук, сімейний лікар, лікар-гастроентеролог
Захарчук Уляна Михайлівнакандидат медичних наук, сімейний лікар, лікар-гастроентеролог Відео-візитка

просп. С. Бандери, 41;

Качали, 5;

інформація про лікаря

 • 2007-2013 рр. – навчання в Тернопільському державному медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського, факультет: медичний.
 • 2013-2015 рр. – інтернатура за фахом «загальна практика – сімейна медицина»; магістерська робота на тему: «Клініко-патогенетичне обґрунтування перебігу хронічного панкреатиту із супутнім цукровим діабетом».
 • 2015 р. – участь у міжнародній науково-практичній конференції «Вопросы современной медицинской науки», м. Самарканд, Узбекистан.
 • 2015 р. – сімейний лікар ТМКЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги».
 • 2015 р. – стажування в Університетській лікарні Вроцлавського медичного університету, Польща.
 • 2016 р. – отримано патент на корисну модель «Спосіб лікування та реабілітації хворих на хронічний панкреатит із супутнім цукровим діабетом».
 • 2016 р. – участь у науково-практичній конференції «Метаболічний синдром: мультидисциплінарний підхід», м. Чернівці.
 • 2016 р. – участь у науковому симпозіумі «Актуальні питання в народній та нетрадиційній медицині. Здоров’я та довголіття: фундаментальні дослідження, впровадження», м. Київ.
 • 2016 р. – участь у міжнародних конгресах молодих вчених м. Познань та м. Бидгощ, Польща.
 • 2016 р. – участь у Європейському майстер-класі по панкреатології, м. Київ.
 • 2017 р. – представництво в ТДМУ міжнародної конференції «Phoenix 2017» (м. Мангалур, Індія) .
 • 2017 р. –  участь у міжнародному конгресі молодих вчених м. Софія, Болгарія.
 • 2017 р. – участь у науково-практичній конференції «Актуальні питання діагностики, лікування, раціональної фармакотерапії, диспансеризації та реабілітації в практиці сімейного лікаря», м. Тернопіль.
 • 2017 р. – клінічна ординатура за фахом «загальна практика – сімейна медицина».
 • 2017 р. – стажування в Університетській лікарні Вроцлавського медичного університету, Польща.
 • 2017 р. – сімейний лікар МЦ «Оксфорд Медікал».
показати повний текст
Юровська Леся Богданівна Лікар-гастроентеролог вищої категорії
Юровська Леся БогданівнаЛікар-гастроентеролог вищої категорії

інформація про лікаря

1986 – 1992 рр. – навчання в Чернівецькому державному медичному університеті ім. Федьковича за спеціальністю «лікувальна справа».

1992-1994 рр. – інтернатура у ТОКЛ за фахом «Терапія».

1994 – 1997 рр. – лікар-терапевт Зубрецької сільської лікарської амбулаторії.

1997-2007 рр. – дільничий терапевт та терапевт денного стаціонару Бучацької ЦРЛ.

З 2007 р. – лікар-гастроентеролог у КЗ ТОР «ТУЛ».

З 2007 р. – завідувач диспансерним відділенням радіаційного захисту населення у Тернопільській області.

2010 р. – спеціалізація за фахом «гастроентерологія» у Львівському національному медичному університеті ім.. Данила Галицького.

2010 р. – курси тематичного вдосконалення на кафедрі хірургії та проктології Львівського національного медичного університету. 

2011 р. – курси тематичного вдосконалення на базі Національної медичної академії післядипломної освіти ім.. Шупика – кафедра гастроентерології, дієтології та ендоскопії. 

2013р.  – учасник науково-практичної конференції «Сучасні аспекти лікування захворювань печінки та підшлункової залози» ДУ Інститут гастроентерології НАМН України. м. Львів.

2013р. -  міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Кислото-залежні захворювання: нові досягнення» в рамках ХV Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України.  м. Київ.

2013р. - участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю VI Український гастроентерологічний тиждень . м. Полтава.

2014р. - міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Мікрофлора кищечника у здорових хворих» в рамках ХVІ Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України.  м. Київ.

2015 р. – лікар вищої категорії.

2015р. – участь у науковому симпозіумі з міжнародною участю «Результати доказової медицини в клінічну практику» де пройшла міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Нові завдання – нові вирішення проблеми при захворюваннях ШКТ» .м. Київ.

2016р. - міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Нові горизонти в лікуванні хронічного панкреатиту та захворювань печінки» в рамках ХVІІ Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України. м.Київ.

2017р.  - делегат з`їзду Українсткої гастроентерологічної асоціації. м. Київ.

2017р.  - участь у сумісному засіданні Українського Клубу панкреатологів та Асоціації дієтологів України. м.Тернопіль.

2018р. - участь у роботі онлайн-сесії Національної школи гастроентерологів та гематологів України «Захворювання печінки. Сучасні підходи до діагностики та лікування».

2018 р. – передатестаційні курси та підтвердження вищої категорії.

2019р. - участь у науково-практичній конференції «Коморбідні стани в практиці лікарі-інтерніста. Сучасні проблеми панкреатології. Дієтичні та курортні фактори лікування захворювань підшлункової залози.» м.Трускавець.

2019р. -  участь у роботі наукового симпозіуму з міжнародною участю ХХІ Національна школа гастроентерологів, гематологів України. «Коморбідна патологія в гастроентерології. Стан проблеми. Шляхи вирішення. Профілактична гастроентерологія та дієтологія. Роль харчування в профілактиці та лікування захворювань». м.Київ.

2019р. -  «VІ наукова сесія Інституту гастроентерології. Новітні технології в теоретичній та клінічній гастроентерології».  м. Дніпро.

2019 р. - VІ Науковий симпозіум «Імунопатологія при захворюваннях органів дихання і травлення».  М. Тернопіль.

2019р.  - ХІ Український гастроентерологічний тиждень. м. Одеса.

2020 р. – лікар-гастроентеролог в МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль».


показати повний текст

відгуки
Павло 17-03-2020 Проходив лікування у гастроентеролога Захарчук Уляни Михайлівни. Не тільки компетентний та досвідчений лікар, а й приємна, ввічлива та доброзичлива людина. Завжди дає хорошу пораду та рекомендує найкращий варіант лікування. Мені дуже пощастило зустріти такого фахівця! Рекомендую усім!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом