(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування дисбіозу кишечника в Тернополі

Дисбіоз кишечника – це зміна якісного та кількісного складу мікроорганізмів, які населяють травну систему, а, якщо бути точним, кишечник.

В іноземній літературі можна знайти ще іншу назву цієї патології – синдром надмірного росту кишкової мікрофлори. Це невипадково, адже у просвіті  тонкої та товстої кишки збільшується кількість таких мікроорганізмів, як ешерихії, клебсієли, ентерококи, лактобацили, а вони, в подальшому, можуть виступати збудниками різних інфекційних хвороб.

Оскільки при нормальних умовах функціонування людського організму склад кишкової мікрофлори незалежно від навколишніх умов є сталим, то будь-які внутрішні розлади ведуть до зміни закономірностей розподілу бактерій всередині травного тракту.

Лікування дисбіозу кишечника ТернопільКишкова флора в людському організмі виконує велику кількість функцій, а саме:

 • ферментативну – розщеплює білки, жири та вуглеводи на менші частинки, які далі можуть розноситись по всьому організму та забезпечувати його ефективне функціонування;

 • захисну – забезпечує безпеку організму;

 • імунну – за допомогою співмешканців органів травлення здійснюється продукція імунних клітин;

 • синтетичну – мікрофлора кишечника забезпечує утворення вітамінів К, РР та групи В, а також холестерину та незамінних амінокислот.

З вищевказаного можна зробити висновок, що будь-які порушення ведуть до подальшого функціонального збою організму.

ПРИЧИНИ ДИСБІОЗУ КИШЕЧНИКА

Причинами дисбактеріозу можуть виступати шлункові захворювання, недостатність ферментів, виснаження людського організму, вплив лікарських препаратів, іонізуючого випромінювання, кишкових інфекцій, алергічної схильності. Варто пам’ятати, що усі хвороби травних органів супроводжуються дисбіозом кишечника.

Починає діяти так зване «зачароване коло» - певна причина викликає дисбактеріоз, а той, в свою чергу, або посилює вже існуючу проблему, або сприяє виникненню іншої.

ОСНОВНІ СИМПТОМИ ДИСБІОЗУ КИШЕЧНИКА

Усі скарги хворих прийнято виділяти в окремі синдроми:

 • синдром мальдигестії (недостатність травної функції) – бурчання, здуття живота, розлади випорожнення з переважанням проносів, больові відчуття різноманітного характеру, непереносимість певних харчових продуктів;

 • синдром мальабсорбції (порушення всмоктування) – дефіцит маси, стеаторея (наявність домішок жиру в калі), зменшення кальцію, що проявляється онімінням, кістковими болями;

 • порушення білкового, вуглеводневого та жирового обмінів.

Далі наступають розлади роботи інших систем та органів. Часто буває так, що виявити причину захворювання дуже важко, а загадка всього ховається всього лиш у дисбіозі кишкової мікрофлори.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ДИСБІОЗУ КИШКІВНИКА

Для початку збираються скарги та анамнестичні дані пацієнта, а після проведення об’єктивного обстеження проводиться комплекс діагностичних процедур. Вони включають:

 • посів калу на виявлення дисбактеріозу;

 • копрограму;

 • посів жовчі ( у нормальних умовах вона стерильна);

 • посів сечі;

 • мікроскопічні дослідження.

Причину виявити неважко, точно як і вилікувати дану патологію. Цим займається лікар-гастроентеролог. У медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» фахівець допоможе вам розібратись з причиною проблеми та вилікувати її. Ви забудете про дисбіоз на довгі роки.

Звертайтесь за телефоном (068) 752 52 52.

( Рейтинг: 4.77, голосів: 35 )

відгуки
Євген 08-04-2020 Вже давно користуюсь послугами клініки. Проходив лікування у терапевта і гастроінтеролога Захарчук Уляни Михайлівни. Дуже хороший спеціаліст і людина, допомогла вирішити багато питань з здоров'ям.
Павло 17-03-2020 Проходив лікування у гастроентеролога Захарчук Уляни Михайлівни. Не тільки компетентний та досвідчений лікар, а й приємна, ввічлива та доброзичлива людина. Завжди дає хорошу пораду та рекомендує найкращий варіант лікування. Мені дуже пощастило зустріти такого фахівця! Рекомендую усім!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

  відділення: Гастроентерологія

 • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

  відділення: Гастроентерологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом