(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування дисбіозу кишечника в Тернополі

Дисбіоз кишечника – це зміна якісного та кількісного складу мікроорганізмів, які населяють травну систему, а, якщо бути точним, кишечник.

 

В іноземній літературі можна знайти ще іншу назву цієї патології – синдром надмірного росту кишкової мікрофлори. Це невипадково, адже у просвіті  тонкої та товстої кишки збільшується кількість таких мікроорганізмів, як ешерихії, клебсієли, ентерококи, лактобацили, а вони, в подальшому, можуть виступати збудниками різних інфекційних хвороб.

 

Оскільки при нормальних умовах функціонування людського організму склад кишкової мікрофлори незалежно від навколишніх умов є сталим, то будь-які внутрішні розлади ведуть до зміни закономірностей розподілу бактерій всередині травного тракту.

 

Лікування дисбіозу кишечника ТернопільКишкова флора в людському організмі виконує велику кількість функцій, а саме:

 • ферментативну – розщеплює білки, жири та вуглеводи на менші частинки, які далі можуть розноситись по всьому організму та забезпечувати його ефективне функціонування;

 • захисну – забезпечує безпеку організму;

 • імунну – за допомогою співмешканців органів травлення здійснюється продукція імунних клітин;

 • синтетичну – мікрофлора кишечника забезпечує утворення вітамінів К, РР та групи В, а також холестерину та незамінних амінокислот.

З вищевказаного можна зробити висновок, що будь-які порушення ведуть до подальшого функціонального збою організму.

ПРИЧИНИ ДИСБІОЗУ КИШЕЧНИКА

Причинами дисбактеріозу можуть виступати шлункові захворювання, недостатність ферментів, виснаження людського організму, вплив лікарських препаратів, іонізуючого випромінювання, кишкових інфекцій, алергічної схильності. Варто пам’ятати, що усі хвороби травних органів супроводжуються дисбіозом кишечника.

 

Починає діяти так зване «зачароване коло» - певна причина викликає дисбактеріоз, а той, в свою чергу, або посилює вже існуючу проблему, або сприяє виникненню іншої.

ОСНОВНІ СИМПТОМИ ДИСБІОЗУ КИШЕЧНИКА

Усі скарги хворих прийнято виділяти в окремі синдроми:

 • синдром мальдигестії (недостатність травної функції) – бурчання, здуття живота, розлади випорожнення з переважанням проносів, больові відчуття різноманітного характеру, непереносимість певних харчових продуктів;

 • синдром мальабсорбції (порушення всмоктування) – дефіцит маси, стеаторея (наявність домішок жиру в калі), зменшення кальцію, що проявляється онімінням, кістковими болями;

 • порушення білкового, вуглеводневого та жирового обмінів.

Далі наступають розлади роботи інших систем та органів. Часто буває так, що виявити причину захворювання дуже важко, а загадка всього ховається всього лиш у дисбіозі кишкової мікрофлори.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ДИСБІОЗУ КИШКІВНИКА

Для початку збираються скарги та анамнестичні дані пацієнта, а після проведення об’єктивного обстеження проводиться комплекс діагностичних процедур. Вони включають:

 • посів калу на виявлення дисбактеріозу;

 • копрограму;

 • посів жовчі ( у нормальних умовах вона стерильна);

 • посів сечі;

 • мікроскопічні дослідження.

Причину виявити неважко, точно як і вилікувати дану патологію. Цим займається лікар-гастроентеролог. У медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» фахівець допоможе вам розібратись з причиною проблеми та вилікувати її. Ви забудете про дисбіоз на довгі роки.

 

Звертайтесь за телефоном (068) 752 52 52.

( Рейтинг: 4.77, голосів: 35 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЗахарчук Уляна Михайлівна кандидат медичних наук, сімейний лікар, лікар-гастроентеролог
Захарчук Уляна Михайлівнакандидат медичних наук, сімейний лікар, лікар-гастроентеролог Відео-візитка

просп. С. Бандери, 41;

Качали, 5;

інформація про лікаря

 • 2007-2013 рр. – навчання в Тернопільському державному медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського, факультет: медичний.
 • 2013-2015 рр. – інтернатура за фахом «загальна практика – сімейна медицина»; магістерська робота на тему: «Клініко-патогенетичне обґрунтування перебігу хронічного панкреатиту із супутнім цукровим діабетом».
 • 2015 р. – участь у міжнародній науково-практичній конференції «Вопросы современной медицинской науки», м. Самарканд, Узбекистан.
 • 2015 р. – сімейний лікар ТМКЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги».
 • 2015 р. – стажування в Університетській лікарні Вроцлавського медичного університету, Польща.
 • 2016 р. – отримано патент на корисну модель «Спосіб лікування та реабілітації хворих на хронічний панкреатит із супутнім цукровим діабетом».
 • 2016 р. – участь у науково-практичній конференції «Метаболічний синдром: мультидисциплінарний підхід», м. Чернівці.
 • 2016 р. – участь у науковому симпозіумі «Актуальні питання в народній та нетрадиційній медицині. Здоров’я та довголіття: фундаментальні дослідження, впровадження», м. Київ.
 • 2016 р. – участь у міжнародних конгресах молодих вчених м. Познань та м. Бидгощ, Польща.
 • 2016 р. – участь у Європейському майстер-класі по панкреатології, м. Київ.
 • 2017 р. – представництво в ТДМУ міжнародної конференції «Phoenix 2017» (м. Мангалур, Індія) .
 • 2017 р. –  участь у міжнародному конгресі молодих вчених м. Софія, Болгарія.
 • 2017 р. – участь у науково-практичній конференції «Актуальні питання діагностики, лікування, раціональної фармакотерапії, диспансеризації та реабілітації в практиці сімейного лікаря», м. Тернопіль.
 • 2017 р. – клінічна ординатура за фахом «загальна практика – сімейна медицина».
 • 2017 р. – стажування в Університетській лікарні Вроцлавського медичного університету, Польща.
 • 2017 р. – сімейний лікар МЦ «Оксфорд Медікал».
показати повний текст
Юровська Леся Богданівна Лікар-гастроентеролог вищої категорії
Юровська Леся БогданівнаЛікар-гастроентеролог вищої категорії

інформація про лікаря

1986 – 1992 рр. – навчання в Чернівецькому державному медичному університеті ім. Федьковича за спеціальністю «лікувальна справа».

1992-1994 рр. – інтернатура у ТОКЛ за фахом «Терапія».

1994 – 1997 рр. – лікар-терапевт Зубрецької сільської лікарської амбулаторії.

1997-2007 рр. – дільничий терапевт та терапевт денного стаціонару Бучацької ЦРЛ.

З 2007 р. – лікар-гастроентеролог у КЗ ТОР «ТУЛ».

З 2007 р. – завідувач диспансерним відділенням радіаційного захисту населення у Тернопільській області.

2010 р. – спеціалізація за фахом «гастроентерологія» у Львівському національному медичному університеті ім.. Данила Галицького.

2010 р. – курси тематичного вдосконалення на кафедрі хірургії та проктології Львівського національного медичного університету. 

2011 р. – курси тематичного вдосконалення на базі Національної медичної академії післядипломної освіти ім.. Шупика – кафедра гастроентерології, дієтології та ендоскопії. 

2013р.  – учасник науково-практичної конференції «Сучасні аспекти лікування захворювань печінки та підшлункової залози» ДУ Інститут гастроентерології НАМН України. м. Львів.

2013р. -  міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Кислото-залежні захворювання: нові досягнення» в рамках ХV Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України.  м. Київ.

2013р. - участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю VI Український гастроентерологічний тиждень . м. Полтава.

2014р. - міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Мікрофлора кищечника у здорових хворих» в рамках ХVІ Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України.  м. Київ.

2015 р. – лікар вищої категорії.

2015р. – участь у науковому симпозіумі з міжнародною участю «Результати доказової медицини в клінічну практику» де пройшла міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Нові завдання – нові вирішення проблеми при захворюваннях ШКТ» .м. Київ.

2016р. - міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Нові горизонти в лікуванні хронічного панкреатиту та захворювань печінки» в рамках ХVІІ Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України. м.Київ.

2017р.  - делегат з`їзду Українсткої гастроентерологічної асоціації. м. Київ.

2017р.  - участь у сумісному засіданні Українського Клубу панкреатологів та Асоціації дієтологів України. м.Тернопіль.

2018р. - участь у роботі онлайн-сесії Національної школи гастроентерологів та гематологів України «Захворювання печінки. Сучасні підходи до діагностики та лікування».

2018 р. – передатестаційні курси та підтвердження вищої категорії.

2019р. - участь у науково-практичній конференції «Коморбідні стани в практиці лікарі-інтерніста. Сучасні проблеми панкреатології. Дієтичні та курортні фактори лікування захворювань підшлункової залози.» м.Трускавець.

2019р. -  участь у роботі наукового симпозіуму з міжнародною участю ХХІ Національна школа гастроентерологів, гематологів України. «Коморбідна патологія в гастроентерології. Стан проблеми. Шляхи вирішення. Профілактична гастроентерологія та дієтологія. Роль харчування в профілактиці та лікування захворювань». м.Київ.

2019р. -  «VІ наукова сесія Інституту гастроентерології. Новітні технології в теоретичній та клінічній гастроентерології».  м. Дніпро.

2019 р. - VІ Науковий симпозіум «Імунопатологія при захворюваннях органів дихання і травлення».  М. Тернопіль.

2019р.  - ХІ Український гастроентерологічний тиждень. м. Одеса.

2020 р. – лікар-гастроентеролог в МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль».


показати повний текст

відгуки
Павло 17-03-2020 Проходив лікування у гастроентеролога Захарчук Уляни Михайлівни. Не тільки компетентний та досвідчений лікар, а й приємна, ввічлива та доброзичлива людина. Завжди дає хорошу пораду та рекомендує найкращий варіант лікування. Мені дуже пощастило зустріти такого фахівця! Рекомендую усім!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом