(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування хронічного ентериту в Тернополі

Хронічний ентерит – захворювання тонкого кишечника запального характеру, що тривало перебігає та веде до дистрофій (порушень обміну поживних речовин).

 

При цій хворобі верхній відділ кишечника внаслідок дистрофічних процесів заселяється надлишковою кількістю мікроорганізмів, а ще у ньому виникають  порушення імунітету, транспорту поживних речовин та розлади нервової іннервації.

ЕТІОЛОГІЯ ЗАХВОРЮВАННЯ

Лікування хронічного ентериту Оксфорд МедікалПричинами хронічного ентериту лікарі вважають:

 • гострі захворювання тонкого кишечника у минулому;

 • глистяна інвазія, особливо лямбліями та аскаридами;

 • імунна схильність організму хворого;

 • алергічна природа;

 • отруєння солями металів, медикаментами, грибами та іншими токсинами;

 • вроджений дефіцит травних ферментів.

Внаслідок впливу низки факторів порушується кишкова моторика, знижується захисна функція. Це сприяє розвитку травних розладів. Свою велику роль у цьому відіграють також і патогенні мікроорганізми, які заселяють кишечник пацієнта.

СИМПТОМИ ХРОНІЧНОГО ЕНТЕРИТУ

Оскільки скарги хворих різноманітні, то їх прийнято ділити на дві великі групи – ентеральні (кишкові та позакишкові. До кишкових симптомів відносять наступні:

 • больові відчуття у навколо пупковій ділянці, тупого або переймоподібного характеру;

 • плескіт і бурчання за ходом кишки, здуття, відчуття роздування;

 • діарея, зменшення ваги, зниження працездатності та швидка втома;

 • непереносимість певних харчових продуктів, найчастіше молочних, що пояснюється ферментною недостатністю;

 • стеаторея (жирні домішки у калі) , поліфекалія (велика загальна кількість калових мас), часті випорожнення з домішками газу, неприємним запахом.

Часто після прийому шкідливої їжі з великим вмістом жирів та білків виникають загострення. Можлива поява порушень серцевого ритму. Це виникає тому, що порушується всмоктування такого мікроелементу, як калій. Розлади роботи нервової системи проявляються судомами м’язів, особливо дрібних. Характерною є вітамінна недостатність, прояви анемії, порушення роботи ендокринних та статевих залоз. На пізніх стадіях захворювання можлива поява білкових набряків.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ЕНТЕРИТУ

Важливе значення має ендоскопічне обстеження. Воно дозволяє оглянути зсередини травний тракт і, якщо необхідно, взяти матеріал на біопсію. Багато спеціалістів для діагностики використовують спеціальні абсорбційні тести, мікроскопічне дослідження калових мас з визначенням збудника та антибіотикочутливості, рентгенологічне обстеження.

 

Лікуванням проблеми займається гастроентеролог. Саме він визначає стадію клінічного перебігу хвороби і проводить дієтичну корекцію харчування відповідно до типу харчових порушень.

 

Якщо в основі ентериту лежить лактозна недостатність, то з харчового раціону виключають молочні продукти. Про глютеновій недостатності забороняють вживати в їжу хліб та деякі злаки. Якщо хронічний ентерит має алергічне походження, то виключають ті продукти, які можуть спровокувати появу загострення чи посилення симптоматики.

 

Подальше лікування варто узгоджувати разом з лікарем. Якщо вас цікавить консультація гастроентеролога, то телефонуйте за номером (068) 752 52 52.

( Рейтинг: 4.85, голосів: 40 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЗахарчук Уляна Михайлівна кандидат медичних наук, сімейний лікар, лікар-гастроентеролог
Захарчук Уляна Михайлівнакандидат медичних наук, сімейний лікар, лікар-гастроентеролог Відео-візитка

просп. С. Бандери, 41;

Качали, 5;

інформація про лікаря

 • 2007-2013 рр. – навчання в Тернопільському державному медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського, факультет: медичний.
 • 2013-2015 рр. – інтернатура за фахом «загальна практика – сімейна медицина»; магістерська робота на тему: «Клініко-патогенетичне обґрунтування перебігу хронічного панкреатиту із супутнім цукровим діабетом».
 • 2015 р. – участь у міжнародній науково-практичній конференції «Вопросы современной медицинской науки», м. Самарканд, Узбекистан.
 • 2015 р. – сімейний лікар ТМКЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги».
 • 2015 р. – стажування в Університетській лікарні Вроцлавського медичного університету, Польща.
 • 2016 р. – отримано патент на корисну модель «Спосіб лікування та реабілітації хворих на хронічний панкреатит із супутнім цукровим діабетом».
 • 2016 р. – участь у науково-практичній конференції «Метаболічний синдром: мультидисциплінарний підхід», м. Чернівці.
 • 2016 р. – участь у науковому симпозіумі «Актуальні питання в народній та нетрадиційній медицині. Здоров’я та довголіття: фундаментальні дослідження, впровадження», м. Київ.
 • 2016 р. – участь у міжнародних конгресах молодих вчених м. Познань та м. Бидгощ, Польща.
 • 2016 р. – участь у Європейському майстер-класі по панкреатології, м. Київ.
 • 2017 р. – представництво в ТДМУ міжнародної конференції «Phoenix 2017» (м. Мангалур, Індія) .
 • 2017 р. –  участь у міжнародному конгресі молодих вчених м. Софія, Болгарія.
 • 2017 р. – участь у науково-практичній конференції «Актуальні питання діагностики, лікування, раціональної фармакотерапії, диспансеризації та реабілітації в практиці сімейного лікаря», м. Тернопіль.
 • 2017 р. – клінічна ординатура за фахом «загальна практика – сімейна медицина».
 • 2017 р. – стажування в Університетській лікарні Вроцлавського медичного університету, Польща.
 • 2017 р. – сімейний лікар МЦ «Оксфорд Медікал».
показати повний текст
Юровська Леся Богданівна Лікар-гастроентеролог вищої категорії
Юровська Леся БогданівнаЛікар-гастроентеролог вищої категорії

інформація про лікаря

1986 – 1992 рр. – навчання в Чернівецькому державному медичному університеті ім. Федьковича за спеціальністю «лікувальна справа».

1992-1994 рр. – інтернатура у ТОКЛ за фахом «Терапія».

1994 – 1997 рр. – лікар-терапевт Зубрецької сільської лікарської амбулаторії.

1997-2007 рр. – дільничий терапевт та терапевт денного стаціонару Бучацької ЦРЛ.

З 2007 р. – лікар-гастроентеролог у КЗ ТОР «ТУЛ».

З 2007 р. – завідувач диспансерним відділенням радіаційного захисту населення у Тернопільській області.

2010 р. – спеціалізація за фахом «гастроентерологія» у Львівському національному медичному університеті ім.. Данила Галицького.

2010 р. – курси тематичного вдосконалення на кафедрі хірургії та проктології Львівського національного медичного університету. 

2011 р. – курси тематичного вдосконалення на базі Національної медичної академії післядипломної освіти ім.. Шупика – кафедра гастроентерології, дієтології та ендоскопії. 

2013р.  – учасник науково-практичної конференції «Сучасні аспекти лікування захворювань печінки та підшлункової залози» ДУ Інститут гастроентерології НАМН України. м. Львів.

2013р. -  міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Кислото-залежні захворювання: нові досягнення» в рамках ХV Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України.  м. Київ.

2013р. - участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю VI Український гастроентерологічний тиждень . м. Полтава.

2014р. - міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Мікрофлора кищечника у здорових хворих» в рамках ХVІ Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України.  м. Київ.

2015 р. – лікар вищої категорії.

2015р. – участь у науковому симпозіумі з міжнародною участю «Результати доказової медицини в клінічну практику» де пройшла міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Нові завдання – нові вирішення проблеми при захворюваннях ШКТ» .м. Київ.

2016р. - міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Нові горизонти в лікуванні хронічного панкреатиту та захворювань печінки» в рамках ХVІІ Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України. м.Київ.

2017р.  - делегат з`їзду Українсткої гастроентерологічної асоціації. м. Київ.

2017р.  - участь у сумісному засіданні Українського Клубу панкреатологів та Асоціації дієтологів України. м.Тернопіль.

2018р. - участь у роботі онлайн-сесії Національної школи гастроентерологів та гематологів України «Захворювання печінки. Сучасні підходи до діагностики та лікування».

2018 р. – передатестаційні курси та підтвердження вищої категорії.

2019р. - участь у науково-практичній конференції «Коморбідні стани в практиці лікарі-інтерніста. Сучасні проблеми панкреатології. Дієтичні та курортні фактори лікування захворювань підшлункової залози.» м.Трускавець.

2019р. -  участь у роботі наукового симпозіуму з міжнародною участю ХХІ Національна школа гастроентерологів, гематологів України. «Коморбідна патологія в гастроентерології. Стан проблеми. Шляхи вирішення. Профілактична гастроентерологія та дієтологія. Роль харчування в профілактиці та лікування захворювань». м.Київ.

2019р. -  «VІ наукова сесія Інституту гастроентерології. Новітні технології в теоретичній та клінічній гастроентерології».  м. Дніпро.

2019 р. - VІ Науковий симпозіум «Імунопатологія при захворюваннях органів дихання і травлення».  М. Тернопіль.

2019р.  - ХІ Український гастроентерологічний тиждень. м. Одеса.

2020 р. – лікар-гастроентеролог в МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль».


показати повний текст

відгуки
Павло 17-03-2020 Проходив лікування у гастроентеролога Захарчук Уляни Михайлівни. Не тільки компетентний та досвідчений лікар, а й приємна, ввічлива та доброзичлива людина. Завжди дає хорошу пораду та рекомендує найкращий варіант лікування. Мені дуже пощастило зустріти такого фахівця! Рекомендую усім!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом