Шановні пацієнти! На сайті ведуться технічні роботи, в зв'язку з чим можливі тимчасові перебої в роботі форм зворотного зв'язку. Зв'язатися з нами можна за контактними номерами телефону. Вибачаємося за тимчасові незручності

Лікування функціональної диспепсії в Тернополі

Функціональна диспепсія – це один із розладів травлення, що триває більше трьох місяців і являє собою неприємні відчуття у надчеревній ділянці.

 

Скарги хворих можуть бути пов’язані з прийомом їжі, або виникати між харчуванням.

 

Причини захворювання невияснені й до сьогодні. Як варіант розглядаються посилення продукції шлункового соку, шкідливі звички, прийом лікарських препаратів, інфекції.

 

Внаслідок порушення моторної функції органів шлунково-кишкового тракту, здатність шлунку розслаблятись після прийому їжі зменшується. Це веде до того, що тиск всередині органу постійно росте і викликає появу симптомів.

СКАРГИ, З ЯКИМИ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ХВОРІ

До лікаря варто звернутись, якщо ви помітили появу наступних симптомів:

  • больові відчуття у над пупковій ділянці, які зникають після прийому їжі;

  • важкість та дискомфорт, відчуття переповнення у шлунку після їжі;

  • нудота, блювання, печія, здуття живота;

  • відчуття раннього насичення їжею;

Симптоми хвороби іноді зникають самостійно, але, у більшості випадків, відрізняються своєю серйозністю. Деколи вони не турбують певний період часу, але, в один момент, проявляють себе у повній силі. Тому не варто надіятись на те, що хвороба пройде самостійно. Звертатись до лікаря треба обов’язково.  

ВИДИ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДИСПЕПСІЇ

Розрізняють три варіанти розвитку даного порушення, а саме:

  • виразковоподібний – перебіг дуже схожий на виразкову хворобу шлунку та дванадцятипалої кишки. Клінічно проявляється больовими відчуттями;

  • дискінетичний – для нього характерні скарги на важкість, дискомфорт, нудоту тощо. Симптоми з’являються після прийому їжі;

  • неспецифічний – поєднання обох вищезазначених варіантів.

Лікар-гастроентеролог допоможе встановити вірний діагноз та позбутись від цього захворювання.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДИСПЕПСІЇ

Хвороба цікава тим, що при наявності яскраво виражених скарг, діагностика органів травлення не дає жодного результату. Це говорить про те, що функціональна диспепсія є «діагнозом виключення».

 

Але оскільки симптоми хвороби наявні та можуть свідчити про велику кількість захворювань, то діагностичні процедури є вкрай важливими. Варто не пропустити хворобу, а тому комплекс заходів надзвичайно широкий.

 

Починати завжди потрібно із загальних обстежень, таких як клінічний та біохімічний аналізи крові, УЗД органів черевної порожнини. В деяких випадках лікарі радять пройти процедуру ендоскопічного обстеження.

 

Після того, як жоден інший діагноз не підтвердився, лікар може встановити діагноз «функціональна диспепсія» та розпочати необхідне лікування.

 

Воно обов’язково повинне бути комплексним та включати процедури, щодо нормалізації способу життя, харчування, праці та відпочинку.

 

Дієтотерапія при функціональній диспепсії відіграє одну з важливих ролей. Включає вона в себе частий прийом невеликої кількості їжі із зменшенням вживання жирів. Варто обмежити в раціоні солені, гострі та смажені продукти, м’ясні навари, спиртні напої, а включити вітамінотерапію.

 

Для того, щоб записатись на прийом до лікаря-гастроентеролога, телефонуйте (068) 752 52 52.

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом