(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування функціональної диспепсії в Тернополі

Лікування функціональної диспепсіїФункціональна диспепсія – це один із розладів травлення, що триває більше трьох місяців і являє собою неприємні відчуття у надчеревній ділянці.

Скарги хворих можуть бути пов’язані з прийомом їжі, або виникати між харчуванням.

Причини захворювання невияснені й до сьогодні. Як варіант розглядаються посилення продукції шлункового соку, шкідливі звички, прийом лікарських препаратів, інфекції.

Внаслідок порушення моторної функції органів шлунково-кишкового тракту, здатність шлунку розслаблятись після прийому їжі зменшується. Це веде до того, що тиск всередині органу постійно росте і викликає появу симптомів.

СКАРГИ, З ЯКИМИ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ХВОРІ

До лікаря варто звернутись, якщо ви помітили появу наступних симптомів:

  • больові відчуття у над пупковій ділянці, які зникають після прийому їжі;

  • важкість та дискомфорт, відчуття переповнення у шлунку після їжі;

  • нудота, блювання, печія, здуття живота;

  • відчуття раннього насичення їжею;

Симптоми хвороби іноді зникають самостійно, але, у більшості випадків, відрізняються своєю серйозністю. Деколи вони не турбують певний період часу, але, в один момент, проявляють себе у повній силі. Тому не варто надіятись на те, що хвороба пройде самостійно. Звертатись до лікаря треба обов’язково.  

ВИДИ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДИСПЕПСІЇ

Розрізняють три варіанти розвитку даного порушення, а саме:

  • виразковоподібний – перебіг дуже схожий на виразкову хворобу шлунку та дванадцятипалої кишки. Клінічно проявляється больовими відчуттями;

  • дискінетичний – для нього характерні скарги на важкість, дискомфорт, нудоту тощо. Симптоми з’являються після прийому їжі;

  • неспецифічний – поєднання обох вищезазначених варіантів.

Лікар-гастроентеролог допоможе встановити вірний діагноз та позбутись від цього захворювання.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДИСПЕПСІЇ

Хвороба цікава тим, що при наявності яскраво виражених скарг, діагностика органів травлення не дає жодного результату. Це говорить про те, що функціональна диспепсія є «діагнозом виключення».

Але оскільки симптоми хвороби наявні та можуть свідчити про велику кількість захворювань, то діагностичні процедури є вкрай важливими. Варто не пропустити хворобу, а тому комплекс заходів надзвичайно широкий.

Починати завжди потрібно із загальних обстежень, таких як клінічний та біохімічний аналізи крові, УЗД органів черевної порожнини. В деяких випадках лікарі радять пройти процедуру ендоскопічного обстеження.

Після того, як жоден інший діагноз не підтвердився, лікар може встановити діагноз «функціональна диспепсія» та розпочати необхідне лікування.

Воно обов’язково повинне бути комплексним та включати процедури, щодо нормалізації способу життя, харчування, праці та відпочинку.

Дієтотерапія при функціональній диспепсії відіграє одну з важливих ролей. Включає вона в себе частий прийом невеликої кількості їжі із зменшенням вживання жирів. Варто обмежити в раціоні солені, гострі та смажені продукти, м’ясні навари, спиртні напої, а включити вітамінотерапію.

Для того, щоб записатись на прийом до лікаря-гастроентеролога, телефонуйте (068) 752 52 52.

( Рейтинг: 4.95, голосів: 41 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Лікар-гастроентеролог вищої категорії: Юровська Леся Богданівна
Юровська Леся Богданівна Лікар-гастроентеролог вищої категорії

інформація про лікаря

1986 – 1992 рр. – навчання в Чернівецькому державному медичному університеті ім. Федьковича за спеціальністю «лікувальна справа».

1992-1994 рр. – інтернатура у ТОКЛ за фахом «Терапія».

1994 – 1997 рр. – лікар-терапевт Зубрецької сільської лікарської амбулаторії.

1997-2007 рр. – дільничий терапевт та терапевт денного стаціонару Бучацької ЦРЛ.

З 2007 р. – лікар-гастроентеролог у КЗ ТОР «ТУЛ».

З 2007 р. – завідувач диспансерним відділенням радіаційного захисту населення у Тернопільській області.

2010 р. – спеціалізація за фахом «гастроентерологія» у Львівському національному медичному університеті ім.. Данила Галицького.

2010 р. – курси тематичного вдосконалення на кафедрі хірургії та проктології Львівського національного медичного університету. 

2011 р. – курси тематичного вдосконалення на базі Національної медичної академії післядипломної освіти ім.. Шупика – кафедра гастроентерології, дієтології та ендоскопії. 

2013р.  – учасник науково-практичної конференції «Сучасні аспекти лікування захворювань печінки та підшлункової залози» ДУ Інститут гастроентерології НАМН України. м. Львів.

2013р. -  міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Кислото-залежні захворювання: нові досягнення» в рамках ХV Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України.  м. Київ.

2013р. - участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю VI Український гастроентерологічний тиждень . м. Полтава.

2014р. - міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Мікрофлора кищечника у здорових хворих» в рамках ХVІ Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України.  м. Київ.

2015 р. – лікар вищої категорії.

2015р. – участь у науковому симпозіумі з міжнародною участю «Результати доказової медицини в клінічну практику» де пройшла міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Нові завдання – нові вирішення проблеми при захворюваннях ШКТ» .м. Київ.

2016р. - міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Нові горизонти в лікуванні хронічного панкреатиту та захворювань печінки» в рамках ХVІІ Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України. м.Київ.

2017р.  - делегат з`їзду Українсткої гастроентерологічної асоціації. м. Київ.

2017р.  - участь у сумісному засіданні Українського Клубу панкреатологів та Асоціації дієтологів України. м.Тернопіль.

2018р. - участь у роботі онлайн-сесії Національної школи гастроентерологів та гематологів України «Захворювання печінки. Сучасні підходи до діагностики та лікування».

2018 р. – передатестаційні курси та підтвердження вищої категорії.

2019р. - участь у науково-практичній конференції «Коморбідні стани в практиці лікарі-інтерніста. Сучасні проблеми панкреатології. Дієтичні та курортні фактори лікування захворювань підшлункової залози.» м.Трускавець.

2019р. -  участь у роботі наукового симпозіуму з міжнародною участю ХХІ Національна школа гастроентерологів, гематологів України. «Коморбідна патологія в гастроентерології. Стан проблеми. Шляхи вирішення. Профілактична гастроентерологія та дієтологія. Роль харчування в профілактиці та лікування захворювань». м.Київ.

2019р. -  «VІ наукова сесія Інституту гастроентерології. Новітні технології в теоретичній та клінічній гастроентерології».  м. Дніпро.

2019 р. - VІ Науковий симпозіум «Імунопатологія при захворюваннях органів дихання і травлення».  М. Тернопіль.

2019р.  - ХІ Український гастроентерологічний тиждень. м. Одеса.

2020 р. – лікар-гастроентеролог в МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль».


показати повний текст

відгуки




Євген 08-04-2020 Вже давно користуюсь послугами клініки. Проходив лікування у терапевта і гастроінтеролога Захарчук Уляни Михайлівни. Дуже хороший спеціаліст і людина, допомогла вирішити багато питань з здоров'ям.
Павло 17-03-2020 Проходив лікування у гастроентеролога Захарчук Уляни Михайлівни. Не тільки компетентний та досвідчений лікар, а й приємна, ввічлива та доброзичлива людина. Завжди дає хорошу пораду та рекомендує найкращий варіант лікування. Мені дуже пощастило зустріти такого фахівця! Рекомендую усім!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

  • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

    відділення: Гастроентерологія

  • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

    відділення: Гастроентерологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом