(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування неспецифічного виразкового коліту в Тернополі

Неспецифічний виразковий коліт (НВК) – це хронічне захворювання запального характеру, що локалізується у проекції товстого кишечника.

Має невідому етіологію, швидко прогресує, втягуючи у процес усі шари кишкової стінки, дуже часто ускладнюється розвитком важких захворювань. Часто неспецифічний виразковий коліт плутають із хворобою Крона. Так, справді, вони дуже подібні, але є одна велика відмінність – перше захворювання, на відміну від другого, не поширюється на всю травну трубку. Обидві хвороби відносяться до дуже важких, призводять до інвалідності, якщо лікування розпочато невчасно, та до розвитку великої кількості ускладнень.

Найчастіше зустрічається в осіб віком 20-45 років, віднедавна діагностується у старших людей.

ПРИЧИНИ ВИРАЗКОВОГО КОЛІТУ

Лікування виразкового колітуЯк говорилось вище, причина нез’ясована. Факторами ризику лікарі називають наступне:

 • генетична схильність;

 • інфекційне ураження;

 • імунодефіцитні стани;

 • куріння, незбалансоване харчування, тривале вживання медикаментів;

 • розлади роботи нервової системи;

 • порушена робота захисного кишкового бар’єру.

У подальшому йде збій роботи місцевого кишкового імунітету з переходом на весь організм. У кров’яному руслі починають циркулювати імунні комплекси. Вони сприяють рознесенню аутоімунної інфекції в інші органи та системи. Важливу роль відіграє порушення мікрофлори кишківника і поява її у тих відділах, де в нормі подібних мікроорганізмів бути не повинно.

СИМПТОМИ ВИРАЗКОВОГО КОЛІТУ

Ураження кишечника починається зазвичай у прямій кишці, а потім пош8ирюватись вверх. Клініка неспецифічного виразкового коліту не відрізняється від інших кишкових захворювань оригінальністю і вміщує наступні скарги:

 1. Пронос з домішками крові. Частота дефекацій може складати 20 і більше разів на добу, найчастіше зранку та ввечері. Це відбувається тому, що харчові маси потрапляють у найбільш запалені ділянки кишечника і подразнюють їх.
 2. Переймоподібний біль у животі, частіше у лівій нижньобоковій ділянці, посилюється перед дефекацією і після неї поступово зменшується. З часом стає розлитим і турбує постійно.
 3. У більш важких стадіях до цих симптомів приєднується підвищена температура, загальна слабкість, втрачена працездатність, втрата ваги.

При поглибленні процесу ці симптоми втрачають значимість і турбують постіно, стають нелокалізованими, поширюються на весь товстий кишечник і на інші органи людського організму.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ВИРАЗКОВОГО КОЛІТУ

Спочатку необхідно дуже детально розібратись з анамнестичними даними та скаргами, адже подібні симптоми властиві для більшості захворювань нижнього відділу травної трубки. Лабораторні обстеження вказують на запальний процес, зміни електролітного складу, обміну речовин. Дуже важливе місце в діагностиці займає ендоскопія. Варто пам’ятати, що перед її проведенням варто виконати очисну клізму та обстеження на наявність яєць паразитів.

У фазу загострення не проводять травмуючи обстежень, а лікування має бути лише стаціонарним. Це робиться для того, щоб уникнути різноманітного роду ускладнень.

Лікування захворювання у стадії ремісії проводить гастроентеролог. У медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» ви можете отримати консультацію лікаря та подальший план діагностичних і лікувальних процедур всього лиш зателефонувавши за номером (068) 752 52 52.

( Рейтинг: 4.77, голосів: 26 )

відгуки




Євген 08-04-2020 Вже давно користуюсь послугами клініки. Проходив лікування у терапевта і гастроінтеролога Захарчук Уляни Михайлівни. Дуже хороший спеціаліст і людина, допомогла вирішити багато питань з здоров'ям.
Павло 17-03-2020 Проходив лікування у гастроентеролога Захарчук Уляни Михайлівни. Не тільки компетентний та досвідчений лікар, а й приємна, ввічлива та доброзичлива людина. Завжди дає хорошу пораду та рекомендує найкращий варіант лікування. Мені дуже пощастило зустріти такого фахівця! Рекомендую усім!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

  відділення: Гастроентерологія

 • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

  відділення: Гастроентерологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом