(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування неспецифічного виразкового коліту в Тернополі

Неспецифічний виразковий коліт (НВК) – це хронічне захворювання запального характеру, що локалізується у проекції товстого кишечника.

 

Має невідому етіологію, швидко прогресує, втягуючи у процес усі шари кишкової стінки, дуже часто ускладнюється розвитком важких захворювань. Часто неспецифічний виразковий коліт плутають із хворобою Крона. Так, справді, вони дуже подібні, але є одна велика відмінність – перше захворювання, на відміну від другого, не поширюється на всю травну трубку. Обидві хвороби відносяться до дуже важких, призводять до інвалідності, якщо лікування розпочато невчасно, та до розвитку великої кількості ускладнень.


Найчастіше зустрічається в осіб віком 20-45 років, віднедавна діагностується у старших людей.

ПРИЧИНИ ВИРАЗКОВОГО КОЛІТУ

Лікування виразкового колітуЯк говорилось вище, причина нез’ясована. Факторами ризику лікарі називають наступне:

 • генетична схильність;

 • інфекційне ураження;

 • імунодефіцитні стани;

 • куріння, незбалансоване харчування, тривале вживання медикаментів;

 • розлади роботи нервової системи;

 • порушена робота захисного кишкового бар’єру.

У подальшому йде збій роботи місцевого кишкового імунітету з переходом на весь організм. У кров’яному руслі починають циркулювати імунні комплекси. Вони сприяють рознесенню аутоімунної інфекції в інші органи та системи. Важливу роль відіграє порушення мікрофлори кишківника і поява її у тих відділах, де в нормі подібних мікроорганізмів бути не повинно.

СИМПТОМИ ВИРАЗКОВОГО КОЛІТУ

Ураження кишечника починається зазвичай у прямій кишці, а потім пош8ирюватись вверх. Клініка неспецифічного виразкового коліту не відрізняється від інших кишкових захворювань оригінальністю і вміщує наступні скарги:

 1. Пронос з домішками крові. Частота дефекацій може складати 20 і більше разів на добу, найчастіше зранку та ввечері. Це відбувається тому, що харчові маси потрапляють у найбільш запалені ділянки кишечника і подразнюють їх.
 2. Переймоподібний біль у животі, частіше у лівій нижньобоковій ділянці, посилюється перед дефекацією і після неї поступово зменшується. З часом стає розлитим і турбує постійно.
 3. У більш важких стадіях до цих симптомів приєднується підвищена температура, загальна слабкість, втрачена працездатність, втрата ваги.

При поглибленні процесу ці симптоми втрачають значимість і турбують постіно, стають нелокалізованими, поширюються на весь товстий кишечник і на інші органи людського організму.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ВИРАЗКОВОГО КОЛІТУ

Спочатку необхідно дуже детально розібратись з анамнестичними даними та скаргами, адже подібні симптоми властиві для більшості захворювань нижнього відділу травної трубки. Лабораторні обстеження вказують на запальний процес, зміни електролітного складу, обміну речовин. Дуже важливе місце в діагностиці займає ендоскопія. Варто пам’ятати, що перед її проведенням варто виконати очисну клізму та обстеження на наявність яєць паразитів.

 

У фазу загострення не проводять травмуючи обстежень, а лікування має бути лише стаціонарним. Це робиться для того, щоб уникнути різноманітного роду ускладнень.

 

Лікування захворювання у стадії ремісії проводить гастроентеролог. У медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» ви можете отримати консультацію лікаря та подальший план діагностичних і лікувальних процедур всього лиш зателефонувавши за номером (068) 752 52 52.

( Рейтинг: 4.77, голосів: 26 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЗахарчук Уляна Михайлівна кандидат медичних наук, сімейний лікар, лікар-гастроентеролог
Захарчук Уляна Михайлівнакандидат медичних наук, сімейний лікар, лікар-гастроентеролог Відео-візитка

просп. С. Бандери, 41;

Качали, 5;

інформація про лікаря

 • 2007-2013 рр. – навчання в Тернопільському державному медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського, факультет: медичний.
 • 2013-2015 рр. – інтернатура за фахом «загальна практика – сімейна медицина»; магістерська робота на тему: «Клініко-патогенетичне обґрунтування перебігу хронічного панкреатиту із супутнім цукровим діабетом».
 • 2015 р. – участь у міжнародній науково-практичній конференції «Вопросы современной медицинской науки», м. Самарканд, Узбекистан.
 • 2015 р. – сімейний лікар ТМКЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги».
 • 2015 р. – стажування в Університетській лікарні Вроцлавського медичного університету, Польща.
 • 2016 р. – отримано патент на корисну модель «Спосіб лікування та реабілітації хворих на хронічний панкреатит із супутнім цукровим діабетом».
 • 2016 р. – участь у науково-практичній конференції «Метаболічний синдром: мультидисциплінарний підхід», м. Чернівці.
 • 2016 р. – участь у науковому симпозіумі «Актуальні питання в народній та нетрадиційній медицині. Здоров’я та довголіття: фундаментальні дослідження, впровадження», м. Київ.
 • 2016 р. – участь у міжнародних конгресах молодих вчених м. Познань та м. Бидгощ, Польща.
 • 2016 р. – участь у Європейському майстер-класі по панкреатології, м. Київ.
 • 2017 р. – представництво в ТДМУ міжнародної конференції «Phoenix 2017» (м. Мангалур, Індія) .
 • 2017 р. –  участь у міжнародному конгресі молодих вчених м. Софія, Болгарія.
 • 2017 р. – участь у науково-практичній конференції «Актуальні питання діагностики, лікування, раціональної фармакотерапії, диспансеризації та реабілітації в практиці сімейного лікаря», м. Тернопіль.
 • 2017 р. – клінічна ординатура за фахом «загальна практика – сімейна медицина».
 • 2017 р. – стажування в Університетській лікарні Вроцлавського медичного університету, Польща.
 • 2017 р. – сімейний лікар МЦ «Оксфорд Медікал».
показати повний текст
Юровська Леся Богданівна Лікар-гастроентеролог вищої категорії
Юровська Леся БогданівнаЛікар-гастроентеролог вищої категорії

інформація про лікаря

1986 – 1992 рр. – навчання в Чернівецькому державному медичному університеті ім. Федьковича за спеціальністю «лікувальна справа».

1992-1994 рр. – інтернатура у ТОКЛ за фахом «Терапія».

1994 – 1997 рр. – лікар-терапевт Зубрецької сільської лікарської амбулаторії.

1997-2007 рр. – дільничий терапевт та терапевт денного стаціонару Бучацької ЦРЛ.

З 2007 р. – лікар-гастроентеролог у КЗ ТОР «ТУЛ».

З 2007 р. – завідувач диспансерним відділенням радіаційного захисту населення у Тернопільській області.

2010 р. – спеціалізація за фахом «гастроентерологія» у Львівському національному медичному університеті ім.. Данила Галицького.

2010 р. – курси тематичного вдосконалення на кафедрі хірургії та проктології Львівського національного медичного університету. 

2011 р. – курси тематичного вдосконалення на базі Національної медичної академії післядипломної освіти ім.. Шупика – кафедра гастроентерології, дієтології та ендоскопії. 

2013р.  – учасник науково-практичної конференції «Сучасні аспекти лікування захворювань печінки та підшлункової залози» ДУ Інститут гастроентерології НАМН України. м. Львів.

2013р. -  міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Кислото-залежні захворювання: нові досягнення» в рамках ХV Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України.  м. Київ.

2013р. - участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю VI Український гастроентерологічний тиждень . м. Полтава.

2014р. - міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Мікрофлора кищечника у здорових хворих» в рамках ХVІ Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України.  м. Київ.

2015 р. – лікар вищої категорії.

2015р. – участь у науковому симпозіумі з міжнародною участю «Результати доказової медицини в клінічну практику» де пройшла міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Нові завдання – нові вирішення проблеми при захворюваннях ШКТ» .м. Київ.

2016р. - міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Нові горизонти в лікуванні хронічного панкреатиту та захворювань печінки» в рамках ХVІІ Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України. м.Київ.

2017р.  - делегат з`їзду Українсткої гастроентерологічної асоціації. м. Київ.

2017р.  - участь у сумісному засіданні Українського Клубу панкреатологів та Асоціації дієтологів України. м.Тернопіль.

2018р. - участь у роботі онлайн-сесії Національної школи гастроентерологів та гематологів України «Захворювання печінки. Сучасні підходи до діагностики та лікування».

2018 р. – передатестаційні курси та підтвердження вищої категорії.

2019р. - участь у науково-практичній конференції «Коморбідні стани в практиці лікарі-інтерніста. Сучасні проблеми панкреатології. Дієтичні та курортні фактори лікування захворювань підшлункової залози.» м.Трускавець.

2019р. -  участь у роботі наукового симпозіуму з міжнародною участю ХХІ Національна школа гастроентерологів, гематологів України. «Коморбідна патологія в гастроентерології. Стан проблеми. Шляхи вирішення. Профілактична гастроентерологія та дієтологія. Роль харчування в профілактиці та лікування захворювань». м.Київ.

2019р. -  «VІ наукова сесія Інституту гастроентерології. Новітні технології в теоретичній та клінічній гастроентерології».  м. Дніпро.

2019 р. - VІ Науковий симпозіум «Імунопатологія при захворюваннях органів дихання і травлення».  М. Тернопіль.

2019р.  - ХІ Український гастроентерологічний тиждень. м. Одеса.

2020 р. – лікар-гастроентеролог в МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль».


показати повний текст

відгуки
Павло 17-03-2020 Проходив лікування у гастроентеролога Захарчук Уляни Михайлівни. Не тільки компетентний та досвідчений лікар, а й приємна, ввічлива та доброзичлива людина. Завжди дає хорошу пораду та рекомендує найкращий варіант лікування. Мені дуже пощастило зустріти такого фахівця! Рекомендую усім!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом