(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування хронічного коліту в Тернополі

Хронічний коліт – хвороба, яка викликається великим рядом причинних факторів, проявляється запальними та дистрофічними порушеннями стінки товстої кишки з подальшим порушенням її функцій.

Піддатись захворюванню може весь товстий кишечник (тоді захворювання носитиме назву тотального), або ж лише якийсь певний його відділ. Серед усіх захворювань органів травлення ця патологія є найпоширенішою.

ПРИЧИНИ ХРОНІЧНОГО КОЛІТУ

Розрізняють інфекційні та неінфекційні причини хронічного коліту.  Збудником інфекційного хронічного коліту найчастіше виступає кишкова паличка. Лікування хронічного коліту Окрім цього, досить часто причиною є шигели, сальмонели. Хвороба може виникати також при надлишку умовно-патогенної мікрофлори кишечника або порушенні співвідношення окремих мікроорганізмів.

Серед неінфекційних причин на першому місці знаходяться порушення режиму харчування та раціону в загальному. Окрім цього часто він виникає після тривалого прийому медичних препаратів, як наслідок алергічної схильності на певні продукти, або ж на фоні таких хвороб, як панкреатит та диспепсія.

Через вплив чинників пошкодження порушується нормальна кишкова мікрофлора, виникають секреторні і моторні розлади. У подальшому в кишковій порожнині відбуваються гнильні та бродильні процеси, а також токсиноутворення. Це усе разом спричиняє запальний процес, надлишкову продукцію слизу та дискінетичні розлади.

КЛІНІЧНІ ПРОЯВИ ХРОНІЧНОГО КОЛІТУ

Хворі звертаються до лікаря з наступними скаргами:

 • больові відчуття ниючого характеру внизу та у бокових відділах живота, що посилюються після їжі, а зменшуються або зникають після дефекації або відходження газів;

 • проноси або закрепи;

 • несправжні поклики до дефекації та відчуття неповного випорожнення;

 • нудота, блювання, здуття живота, бурчання, відчуття переповнення, сухість і неприємний присмак у ротовій порожнині;

 • головний біль, швидка втома, роздратованість, поганий сон.

У більш ніж половини хворих виникають так звані кишкові кризи – несправжні поклики до дефекації , коли спочатку кал нормальних властивостей, а далі рідшає, до нього домішується слиз. Такі кризи часто спостерігаються щодня, провокуються прийомом холодної чи багатої на жири їжі, гострих, молочних продуктів. Хороший ефект при цьому дає голодування протягом 1-2 діб.

ДІАГНОСТИЧНІ ТА ЛІКУВАЛЬНІ ЗАХОДИ

Під час консультації у лікаря-гастроентеролога проводиться збір скарг, анамнестичних даних та об’єктивного обстеження. При необхідності спеціаліст може запропонувати вам пройти додаткові методи обстеження. Вони включають наступне:

 • клінічний та біохімічний аналізи;

 • бактеріологічне обстеження калу;

 • копрограма;

 • рентгенологічне, ендоскопічне дослідження товстого кишечника.

Не варто відмовлятись від проходження діагностичних процедур. Захворювання хоч і не складне, та діагностується важко. Все це тому, що його клінічна картина дуже схожа з іншими захворюваннями травлення. Більш ширший перелік виконаних маніпуляцій допоможе лікареві встановити точний діагноз, а це вже буде запорукою правильного й ефективного лікування в подальшому.

Для запису на консультативний прийом до лікаря гастроентеролога звертайтесь за номером (068) 752 52 52.

( Рейтинг: 4.67, голосів: 33 )

відгуки
Євген 08-04-2020 Вже давно користуюсь послугами клініки. Проходив лікування у терапевта і гастроінтеролога Захарчук Уляни Михайлівни. Дуже хороший спеціаліст і людина, допомогла вирішити багато питань з здоров'ям.
Павло 17-03-2020 Проходив лікування у гастроентеролога Захарчук Уляни Михайлівни. Не тільки компетентний та досвідчений лікар, а й приємна, ввічлива та доброзичлива людина. Завжди дає хорошу пораду та рекомендує найкращий варіант лікування. Мені дуже пощастило зустріти такого фахівця! Рекомендую усім!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

  відділення: Гастроентерологія

 • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

  відділення: Гастроентерологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом