(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування хронічного коліту в Тернополі

Хронічний коліт – хвороба, яка викликається великим рядом причинних факторів, проявляється запальними та дистрофічними порушеннями стінки товстої кишки з подальшим порушенням її функцій.

 

Піддатись захворюванню може весь товстий кишечник (тоді захворювання носитиме назву тотального), або ж лише якийсь певний його відділ. Серед усіх захворювань органів травлення ця патологія є найпоширенішою.

ПРИЧИНИ ХРОНІЧНОГО КОЛІТУ

Розрізняють інфекційні та неінфекційні причини хронічного коліту.  Збудником інфекційного хронічного коліту найчастіше виступає кишкова паличка. Лікування хронічного коліту Окрім цього, досить часто причиною є шигели, сальмонели. Хвороба може виникати також при надлишку умовно-патогенної мікрофлори кишечника або порушенні співвідношення окремих мікроорганізмів.

 

Серед неінфекційних причин на першому місці знаходяться порушення режиму харчування та раціону в загальному. Окрім цього часто він виникає після тривалого прийому медичних препаратів, як наслідок алергічної схильності на певні продукти, або ж на фоні таких хвороб, як панкреатит та диспепсія.

 

Через вплив чинників пошкодження порушується нормальна кишкова мікрофлора, виникають секреторні і моторні розлади. У подальшому в кишковій порожнині відбуваються гнильні та бродильні процеси, а також токсиноутворення. Це усе разом спричиняє запальний процес, надлишкову продукцію слизу та дискінетичні розлади.

КЛІНІЧНІ ПРОЯВИ ХРОНІЧНОГО КОЛІТУ

Хворі звертаються до лікаря з наступними скаргами:

 • больові відчуття ниючого характеру внизу та у бокових відділах живота, що посилюються після їжі, а зменшуються або зникають після дефекації або відходження газів;

 • проноси або закрепи;

 • несправжні поклики до дефекації та відчуття неповного випорожнення;

 • нудота, блювання, здуття живота, бурчання, відчуття переповнення, сухість і неприємний присмак у ротовій порожнині;

 • головний біль, швидка втома, роздратованість, поганий сон.

У більш ніж половини хворих виникають так звані кишкові кризи – несправжні поклики до дефекації , коли спочатку кал нормальних властивостей, а далі рідшає, до нього домішується слиз. Такі кризи часто спостерігаються щодня, провокуються прийомом холодної чи багатої на жири їжі, гострих, молочних продуктів. Хороший ефект при цьому дає голодування протягом 1-2 діб.

ДІАГНОСТИЧНІ ТА ЛІКУВАЛЬНІ ЗАХОДИ

Під час консультації у лікаря-гастроентеролога проводиться збір скарг, анамнестичних даних та об’єктивного обстеження. При необхідності спеціаліст може запропонувати вам пройти додаткові методи обстеження. Вони включають наступне:

 • клінічний та біохімічний аналізи;

 • бактеріологічне обстеження калу;

 • копрограма;

 • рентгенологічне, ендоскопічне дослідження товстого кишечника.

Не варто відмовлятись від проходження діагностичних процедур. Захворювання хоч і не складне, та діагностується важко. Все це тому, що його клінічна картина дуже схожа з іншими захворюваннями травлення. Більш ширший перелік виконаних маніпуляцій допоможе лікареві встановити точний діагноз, а це вже буде запорукою правильного й ефективного лікування в подальшому.

 

Для запису на консультативний прийом до лікаря гастроентеролога звертайтесь за номером (068) 752 52 52.

( Рейтинг: 4.80, голосів: 30 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЗахарчук Уляна Михайлівна кандидат медичних наук, сімейний лікар, лікар-гастроентеролог
Захарчук Уляна Михайлівнакандидат медичних наук, сімейний лікар, лікар-гастроентеролог Відео-візитка

просп. С. Бандери, 41;

Качали, 5;

інформація про лікаря

 • 2007-2013 рр. – навчання в Тернопільському державному медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського, факультет: медичний.
 • 2013-2015 рр. – інтернатура за фахом «загальна практика – сімейна медицина»; магістерська робота на тему: «Клініко-патогенетичне обґрунтування перебігу хронічного панкреатиту із супутнім цукровим діабетом».
 • 2015 р. – участь у міжнародній науково-практичній конференції «Вопросы современной медицинской науки», м. Самарканд, Узбекистан.
 • 2015 р. – сімейний лікар ТМКЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги».
 • 2015 р. – стажування в Університетській лікарні Вроцлавського медичного університету, Польща.
 • 2016 р. – отримано патент на корисну модель «Спосіб лікування та реабілітації хворих на хронічний панкреатит із супутнім цукровим діабетом».
 • 2016 р. – участь у науково-практичній конференції «Метаболічний синдром: мультидисциплінарний підхід», м. Чернівці.
 • 2016 р. – участь у науковому симпозіумі «Актуальні питання в народній та нетрадиційній медицині. Здоров’я та довголіття: фундаментальні дослідження, впровадження», м. Київ.
 • 2016 р. – участь у міжнародних конгресах молодих вчених м. Познань та м. Бидгощ, Польща.
 • 2016 р. – участь у Європейському майстер-класі по панкреатології, м. Київ.
 • 2017 р. – представництво в ТДМУ міжнародної конференції «Phoenix 2017» (м. Мангалур, Індія) .
 • 2017 р. –  участь у міжнародному конгресі молодих вчених м. Софія, Болгарія.
 • 2017 р. – участь у науково-практичній конференції «Актуальні питання діагностики, лікування, раціональної фармакотерапії, диспансеризації та реабілітації в практиці сімейного лікаря», м. Тернопіль.
 • 2017 р. – клінічна ординатура за фахом «загальна практика – сімейна медицина».
 • 2017 р. – стажування в Університетській лікарні Вроцлавського медичного університету, Польща.
 • 2017 р. – сімейний лікар МЦ «Оксфорд Медікал».
показати повний текст
Юровська Леся Богданівна Лікар-гастроентеролог вищої категорії
Юровська Леся БогданівнаЛікар-гастроентеролог вищої категорії

інформація про лікаря

1986 – 1992 рр. – навчання в Чернівецькому державному медичному університеті ім. Федьковича за спеціальністю «лікувальна справа».

1992-1994 рр. – інтернатура у ТОКЛ за фахом «Терапія».

1994 – 1997 рр. – лікар-терапевт Зубрецької сільської лікарської амбулаторії.

1997-2007 рр. – дільничий терапевт та терапевт денного стаціонару Бучацької ЦРЛ.

З 2007 р. – лікар-гастроентеролог у КЗ ТОР «ТУЛ».

З 2007 р. – завідувач диспансерним відділенням радіаційного захисту населення у Тернопільській області.

2010 р. – спеціалізація за фахом «гастроентерологія» у Львівському національному медичному університеті ім.. Данила Галицького.

2010 р. – курси тематичного вдосконалення на кафедрі хірургії та проктології Львівського національного медичного університету. 

2011 р. – курси тематичного вдосконалення на базі Національної медичної академії післядипломної освіти ім.. Шупика – кафедра гастроентерології, дієтології та ендоскопії. 

2013р.  – учасник науково-практичної конференції «Сучасні аспекти лікування захворювань печінки та підшлункової залози» ДУ Інститут гастроентерології НАМН України. м. Львів.

2013р. -  міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Кислото-залежні захворювання: нові досягнення» в рамках ХV Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України.  м. Київ.

2013р. - участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю VI Український гастроентерологічний тиждень . м. Полтава.

2014р. - міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Мікрофлора кищечника у здорових хворих» в рамках ХVІ Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України.  м. Київ.

2015 р. – лікар вищої категорії.

2015р. – участь у науковому симпозіумі з міжнародною участю «Результати доказової медицини в клінічну практику» де пройшла міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Нові завдання – нові вирішення проблеми при захворюваннях ШКТ» .м. Київ.

2016р. - міжнародний курс післядипломної освіти ЕАGEN: «Нові горизонти в лікуванні хронічного панкреатиту та захворювань печінки» в рамках ХVІІ Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України. м.Київ.

2017р.  - делегат з`їзду Українсткої гастроентерологічної асоціації. м. Київ.

2017р.  - участь у сумісному засіданні Українського Клубу панкреатологів та Асоціації дієтологів України. м.Тернопіль.

2018р. - участь у роботі онлайн-сесії Національної школи гастроентерологів та гематологів України «Захворювання печінки. Сучасні підходи до діагностики та лікування».

2018 р. – передатестаційні курси та підтвердження вищої категорії.

2019р. - участь у науково-практичній конференції «Коморбідні стани в практиці лікарі-інтерніста. Сучасні проблеми панкреатології. Дієтичні та курортні фактори лікування захворювань підшлункової залози.» м.Трускавець.

2019р. -  участь у роботі наукового симпозіуму з міжнародною участю ХХІ Національна школа гастроентерологів, гематологів України. «Коморбідна патологія в гастроентерології. Стан проблеми. Шляхи вирішення. Профілактична гастроентерологія та дієтологія. Роль харчування в профілактиці та лікування захворювань». м.Київ.

2019р. -  «VІ наукова сесія Інституту гастроентерології. Новітні технології в теоретичній та клінічній гастроентерології».  м. Дніпро.

2019 р. - VІ Науковий симпозіум «Імунопатологія при захворюваннях органів дихання і травлення».  М. Тернопіль.

2019р.  - ХІ Український гастроентерологічний тиждень. м. Одеса.

2020 р. – лікар-гастроентеролог в МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль».


показати повний текст

відгуки
Павло 17-03-2020 Проходив лікування у гастроентеролога Захарчук Уляни Михайлівни. Не тільки компетентний та досвідчений лікар, а й приємна, ввічлива та доброзичлива людина. Завжди дає хорошу пораду та рекомендує найкращий варіант лікування. Мені дуже пощастило зустріти такого фахівця! Рекомендую усім!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом