Запитайте у нас
Дякуємо, що скористались нашою формою контактів. Найближчим часом наш співробітник зв`яжеться з вами.
Оберіть клініку, введіть ваш Email - наші співробітники зв`яжуться з вами найближчим часом.
Відіслати
Передзвоніть мені
Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами
Введіть Ваше ім`я та номер телефону і наші співробітники з Вами зв`яжуться в самий найближчий час.
Відіслати
Записатись на прийом
Дякуємо, що скористались нашою формою контактів. Найближчим часом наш співробітник зв`яжеться з вами.
Оберіть клініку, введіть ваш номер телефону - наші співробітники зв`яжуться з вами найближчим часом.
Відіслати
МЦ Оксфорд Медікал Тернопіль
(0352) 52 52 52
 • Передзвоніть мені
  Передзвоніть мені Введіть Ваше ім`я та номер телефону і наші співробітники з Вами зв`яжуться в самий найближчий час.
  Відіслати
 • Записатись на прийом
  Записатись на прийом Оберіть клініку, введіть ваш номер телефону - наші співробітники зв`яжуться з вами найближчим часом.
  Відіслати

Лікування червоного плоского лишаю

Червоний плоский лишай – це хронічне шкірне захворювання, під час якого спостерігаються різні висипання, дуже часто в районі слизової оболонки рота. Зустрічається переважно в однаковій мірі в представників обох статей, але висипи в слизистій оболонці рота частіше виникають у жінок віком 50-60 років. 

Причини виникнення лишаю 

До цього часу точно не визначено ні механізмів, ні причини виникнення червоного плоского лишаю. Вважається, що хвороба виникає при розвитку різних зовнішніх і внутрішніх чинників, що стають причиною дисфункцій імунних та метаболічних процесів, наслідком чого є подібна реакція шкірних покривів. Визначають певну спадкову схильність до червоного плоского лишаю.

Окрім цього, захворювання може бути наслідком впливу певних хімічних речовин, ліків. Тоді лишай вважається алергічною реакцією. Разом з цим може виникати як відповідь на стрес, рефлекторно-сегментарну терапію та гіпнотичні сеанси, або коли непокоїть шлунок, підшлункова залоза, печінка та ендокринна система.

Види та симптоми червоного плоского лишаю 

Відповідно до проявів захворювання спостерігають такі види червоного плоского лишаю:

 • типовий;
 • гіпертрофічний (бородавчастий)
 • атрофічний;
 • пемфігоїдний (пухирчастий)
 • моніліформний;
 • пігментний;
 • острокінцевий;
 • кільцеподібний;
 • ерозивно-виразковий;
 • рідкісні форми.

Симптоми червоного плоского лишаю

При виникненні захворювання спостерігаються висипи плоских вузликів, що бувають червоно-фіолетові або малиново-червоні, розміром приблизно 2-5 мм. Висипка може бути множинна або розташована групами, що формуються у формі гірлянд, кілець або ж ліній. Папули (вузлики) мають здатність з'єднуватися, утворюючи бляшки, біля яких можуть виникати нові вузли. Хвороба виникає разом з свербінням, що може виражатися порушенням сну та невротичним неспокоєм.

Переважно висипка виникає на шкірі згинальних поверхонь кінцівок, внутрішній поверхні стегон, пахвових і пахових областях, тулубі, слизові оболонці рота. Можуть дещо змінитися нігті: помутніти, покритися смугами, може бути зруйнований нігтьовий валик.

Діагностика та лікування червоного плоского лишаю

Визначити виникнення захворювання можна при наявності типових висипань. Та під час виникнення червоного плоского лишаю лише на слизові оболонці виявити його може бути складно, адже специфічні зміни не спостерігаються навіть під час лабораторного дослідження. У таких випадках лікарі можуть застосовувати біопсію.

Зважаючи на те, що чітке уявлення про причини виникнення та розвиток хвороби ще не складено, лікування передбачає різні методи. Часто використовують засоби, що мають заспокійливу дію на нервову систему і позбавляють свербіння. Можуть застосовуватися:

 • дієта;
 • антигістамінні препарати;
 • фізіотерапевтичні процедури.

У нашому медичному центрі під час лікування червоного плоского лишаю кваліфіковані дерматологи проводять первинну консультацію та обстеження за допомогою сучасної медичної техніки, що допомагає визначити джерело хвороби. Відтак лікар приписує лікування, необхідне саме для Вашого випадку. Окрім цього, Ви отримаєте консультації щодо захворювань тих систем, що могли б стати причиною червоного плоского лишаю. Також професійні лікарі «Оксфорд Медікал» складуть ряд рекомендацій, яких варто дотримуватися задля уникнення виникнення рецидиву червоного плоского лишаю.

Рейтинг страницы:
9.4 из 10 , на основании 21 голосов
Вы не ввели ваше имя Имя может содержать только буквы Вы не ввели номер телефона Телефон слишком короткий Вы не заполнили капчу Вы не правильно заполнили капчу Вы не заполнили поле сообщения Вы не ввели email Вы не правильно ввели email Спасибо, наши менеджеры с вами свяжуться в ближайшее время