Для того, щоб у короткий термін визначити діяльність органів гепатобіліарної системи (печінки та жовчного міхура), зараз використовують такий метод обстеження, як УЗД. Процедура, яка здійснюється за використанням сучасної апаратури, є незамінною у плані встановлення діагнозу захворювань внутрішніх органів. УЗД-діагностика визначає структуру органу, будову, однорідність та стан у цілому. Найчастіше проводиться діагностика, котра включає комплесне обстеження органів черевної порожнини.
ЯК ГОТУВАТИСЬ ДО УЗД?
Підготовка не складає труднощів. Бажано не забувати про деякі підводні камені. Особливо якщо процедура є плановою. При нормальних умовах, якщо людина астенічна, тобто худа, діагностика є можливою у будь-який момент. Органи людського тіла добре просвічуються, а окрім цього – немає ніяких складних моментів. В осіб, які мають надлишкову масу тіла, у цьому відношенні є деякі проблеми. Це стається через те, що жирові вакуолі скупчуються у печінці й тканинах навколо неї. Ось чому підготовка до УЗД печінки та міхура є такою необхідною.
Основні рекомендації під час підготовки до УЗД:
інтервал між останнім прийомом їжі та обстеженням повинен складати щонайменше шість годин;
особам, котрі страждають на цукровий діабет, варто дотримуватись їхньої стандартної дієти;
обстежуваним, у котрих спостерігаються закрепи та надмірне газоутворення, рекомендують за декілька днів до проходження процедури УЗД дотримуватись дієти;
за 1-2 дні до проходження процедури можна випити кілька таблеток активованого вугілля;
варто звернути увагу на те, що перед виконанням дослідження не рекомендують проводити очисні процедури;
процедуру потрібно виконувати зранку, натщесерце.
Для дослідження стану жовчного міхура за дві доби до проходження обстеження треба здійснити очисну клізму. З харчового раціону усувають продукти молочного походження й фрукти. Рекомендовано всі три доби вести прийом активованого вугілля чи еспумізану. Не можна вживати медикаменти, котрі мають властивість міняти швидкість відтоку жовчі, а також не рекомендовано здійснювати очисні процедури.
КОЛИ ВАРТО ВИКОНАТИ ПРОЦЕДУРУ?
УЗД печінки й жовчного міхура потрібно здійснювати лише за окремими показаннями:
больові відчуття інтенсивного характеру у ділянці правого підребер’я;
поява жовтяничного забарвлення шкіри;
травми ділянки живота;
підозра про наявність пухлинного чи кістозного утворення;
тривале вживання алкоголю чи токсичних препаратів;
зміни у даних лабораторних показників.
У тому випадку, коли захворювання вже діагностовано - УЗД виконують з метою контролю стану органу, який зазнав змін. Часто процедуру призначають для того, щоб виявити метастатичні вогнища.
ХВОРОБИ, ЯКІ МОЖНА ДІАГНОСТУВАТИ ЗА ДОПОМОГОЮ УЗД
Використовуючи УЗД печінки та жовчного міхура, можна встановити наявність наступних захворювань:
Також можна діагностувати гепатому, жировий гепатоз, гемангіому.
Вчасне виявлення захворювання дозволяє провести швидке та ефективне лікування. За більш детальною інформацією звертайтесь за номером телефону (068) 752 52 52.