Щоб уточнити діагноз захворювання лімфовузлів зараз використовують не лише об’єктивне, а ще й ультразвукове дослідження. Воно є безпечним, недороговартісним, абсолютно безболючим та дуже інформативним.
ПІДГОТОВКА ДО УЗД ЛІМФАТИЧНИХ ВУЗЛІВ
Це обстеження не потребує якихось спеціальних варіантів підготовки. Виключенням є лише обстеження лімфатичних вузлів ділянки живота. Воно потребує дотримання таких рекомендацій, які застосовують перед виконанням УЗД органів черевної порожнини. Отже необхідно зробити наступне:
за три доби перед здійсненням процедури треба уникати вживання у їжу житнього хліба, спиртного та газованого, сирих фруктів й овочів, бобових;
припинити вживати шкідливу їжу;
якщо ви маєте схильність до підвищеного утворення газу, то необхідно приймати абсорбуючі препарати чи ферменти;
якщо ви помічаєте наявність частих закрепів, то рекомендованим є прийом проносних засобів або очисна клізма;
у день дослідження перед процедурою не їсти;
УЗД лімфатичних вузлів здійснюється при наявності підозри таких захворювань, як лімфома, актиномікоз, лімфосаркома, туберкульоз, хвороба Сезарі, лепра, метастатичне ураження. А також його використовують для спостереження за хворим і станом його здоров’я в період одужання після хвороб молочних залоз та органів малого тазу.
КОЛИ ПОТРІБНЕ УЗД ЛІМФАТИЧНИХ ВУЗЛІВ
УЗД лімфовузлів може допомогти у визначенні стану наступних показників:
Саме ці параметри можуть змінюватись при наявності якогось патологічного процесу у вузлах. Варто пам’ятати, що у нормі вони не візуалізуються. Зміни наявні лише при формуванні захворювання. Важливим є ще те, що результати можуть бути помилковими тоді, коли вузли містяться на ділянках тіла, де є опіки чи рубці.
ТРИВОЖНІ СИМПТОМИ
УЗД лімфатичних вузлів необхідно здійснювати при наявності наступних скарг:
болючі відчуття у ділянці одного чи декількох лімфовузлів;
почервоніння та припухлість шкіри над ними;
промацування вузлика щільної чи будь-якої іншої консистенції;
підвищення температури тіла;
Особливо необхідно проводити обстеження якщо зміни у лімфовузлах виявляються при відсутності симптомів інфекції, або ж після одужання.
Протипоказань до проведення даної процедури не існує. Воно з однаковою частотою проводиться особам різного віку та статі.
ЯК ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ УЗД ЛІМФАТИЧНИХ ВУЗЛІВ?
УЗД-обстеження проводиться у кабінеті за присутності лікаря й, при необхідності, медичної сестри у лежачому на спині положенні. Та ділянка тіла, що підлягає діагностуванню, звільняється від одягу. На датчик наноситься певний гель, що посилює передачу сигналу. Цю маніпуляцію проводять із поверхнею шкіри обстежуваного. Далі лікар приставляє датчик до тіла і, водячи ним по обстежуваній ділянці, оцінює необхідні параметри.
Час тривалості процедури індивідуальний і залежить від кількості груп лімфатичних вузлів, які підлягають діагностиці.
Для отримання більш детальної інформації звертайтесь за номером (0352) 52 52 52 чи (068) 752 52 52.