Нова послуга! Доплерографія судин нирок!
Гормони щитовидної залози відіграють важливу роль у правильній роботі організму людини. За їх участі відбувається підтримка температури тіла та вироблення енергії в клітинах, обмінні процеси в тканинах та органах людини, утворення нових клітин, а також генетично запрограмована загибель старих. Гормони впливають на імунну систему, розумовий, психічний та фізичний стан людини. Коли з'являються порушення в роботі щитовидної залози, відбуваються негативні зміни в організмі, тому важливо стежити за станом цього важливого органу.
Показаннями до пункційної біопсії щитоподібної залози є:
вузол щитовидної залози розміром понад 10 мм;
підозрілі вузли розмірами більше 5 мм (за показаннями лікаря-ендокринолога).
Пункція (пункційна біопсія вузлів) використовується для того, щоб виключити у щитовидній залозі наявність злоякісної пухлини, кісти або вузлових новоутворень.
Пункційна біопсія вузлів щитовидної залози здійснюється під ультразвуковим контролем, що дозволяє провести забір матеріалу з максимальною точністю. Суть процедури полягає у використанні тонкої голки (канюлі). Спеціалізованої підготовки щодо дослідження не потрібно.
Пацієнта укладають на спину, під плечі йому підкладають валик (при необхідності), щоб було зручніше відкинути голову назад і розтягнути шию.
Місце на шиї, куди вводитиметься голка, обробляють спеціальним антисептичним розчином.
Коли пацієнт повністю спокійний, вводять голку в потрібну ділянку щитовидного вузла.
У процесі процедури категорично не можна ворушитися, ковтати, говорити, кашляти та ін. Дихання не затримувати, дихати рівно, спокійно. Тривалість процедури займає кілька хвилин, після процедури область біопсії накладається стерильна пов'язка (зняти яку можна через 10-15 хвилин).
Після процедури кілька днів може турбувати незначний болісний дискомфорт в області проколу. У першу добу після дослідження необхідно уникати важких фізичних навантажень, відвідування лазні/сауни.
Отриманий біоматеріал відправляють на цитологічне дослідження, де його вивчає під мікроскопом лікар-цитолог і відправляє результати лікареві для постановки остаточного діагнозу. Точність цитологічного діагнозу становить 93-95%. Дослідження може показати:
відсутність патології (негативні результати дослідження);
наявність вузла доброякісної природи;
наявність сумнівної чи проміжної стадії із змінами, притаманними неоплазії;
наявність злоякісних клітин у щитовидному вузлі;
неінформативну пункцію.
Негативні результати біопсічного дослідження ще не означають, що ендокринна патологія відсутня. Найчастіше подібне трапляється, коли уражена зона не потрапляє в область дослідження.
Пункція щитовидної залози проводиться під контролем сучасного ультразвукового апарату. Така процедура має значно більшу точність, ніж біопсія, що проводиться під контролем пальпації (обмацування) щитовидної залози.
Під час забору матеріалу фахівець використовує шприц ємністю 5; 10 або 20 мл з голкою, яка вважається найбільш тонкою. Це дозволяє знизити вираженість больових відчуттів при проведенні пункції, а також покращити якість цитологічного препарату, що отримується при біопсії за рахунок зниження кількості крові, що потрапляє в мазок.
Для запису на процедуру телефонуйте за номером (068) 752 52 52 чи (0352) 52 52 52.
відділення: Ультразвукова діагностика
відділення: Ультразвукова діагностика
відділення: Ультразвукова діагностика
відділення: Ультразвукова діагностика
відділення: Ультразвукова діагностика
Акції
Відео відгуки
Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів
Качали, 5
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
просп. С. Бандери, 41
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
вул. Руська, 17
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом