УЗД-діагностика на сьогодні є невід`ємною частиною лікувально-діагностичних процедур. Саме завдяки їй є можливість встановлювати точний діагноз та призначати необхідне лікування. Популярність цього методу є беззаперечною, а безпечність, дешевизна та безболісність роблять цю процедуру пріорітетною серед усіх інших. А ще – він є неінвазивним, тобто не вимагає роз`єднання поверхневих та глибоких тканин.
Дане дослідження проводиться за допомогою певного ультразвукового датчика, котрий контактує зі шкірою, а спеціальний гель, який наноситься на обстежувану поверхню, покращує провідність сигналу.Під час цього обстеження лікар «керує» диханням пацієнта, а це сприяє отриманню необхідного якісного зображення. Для цього фахівець може також попросити Вас змінювати положення.
ВИДИ УЗД
Є різні варіанти УЗД-обстеження. Найчастіше використовують наступні:
традиційне – ультразвукові хвилі перетворюються у чорно-біле зображення на екрані апарату;
доплерографія – варіант, при якому хвилі відбиваються від рухомих об`єктів;
об`ємна УЗД-діагностика – формування зображення у 3Д чи 4Д-вимірну картинку.
УЗД нирок та сечового міхура являються однією з важливих маніпуляцій у діагностиці захворювань сечостатевої сфери. Це дає можливість виміряти розміри цих органів та визначити їх розташування. За допомогою його можна знайти конкременти ( включення), новоутворення та інші проблеми.
ПОКАЗАННЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ УЗД НИРОК ТА СЕЧОВОГО МІХУРА
Варто провести дане УЗД-обстеження при наявності наступних симптомів:
больові відчуття у поперековій області чи в проекції сечового міхура;
можливість розвитку запального процесу у даних органах чи підозра на це;
ознаки сечокам`яної хвороби, які проявляються нападом гострого переймоподібного болю у ділянці нирок та швидко переміщується вниз;
підозра на наявність новоутворень або неправильного розвитку чи розташування органів сечовидільної системи;
тривале нез`ясоване підвищення температури тіла;
травми спини в минулому;
нез`ясоване підвищення артеріального тиску, вегето-судинна дистонія;
зміни у загальному аналізі сечі, порушення її відтоку.
Також УЗД-обстеження нирок та сечового міхура рекомендують як профілактичну процедуру хоча б раз на рік, а також з метою контролю ефективності проведеного лікування.
ПІДГОТОВКА ДО ОБСТЕЖЕННЯ
Особливої підготовки таке дослідження не потребує. Дієти дотримуватись не потрібно, клізми протипоказані, оскільки можуть лише ускладнити діагностику. Потрібно пам`ятати лише про те, що сечовий міхур обов`язково повинен бути наповнений, тому за годину-дві до обстеження варто випити декілька стаканів рідини.
ВИКОНАННЯ ДОСЛІДЖЕННЯ
Проводиться не лише у горизонтальному, а й у вертикальному положенні. Існують такі варіанти його виконання:
трансабдомінальний доступ – через передню стінку черевної порожнини;
транслюмбальний – через поперекову ділянку;
фронтальний – положення на протилежному від обстеження боці.
Для виконання цієї процедури необхідно 10-15 хв. Можливий варіант проведення повторного дослідження після спорожнення наповненого міхура.
Дослідження ж сечового міхура у жінок можна провести і трансвагінальним способом, тобто через піхву.
УЗД нирок та сечового міхура на сьогодні залишаються найбільш ефективним, легко доступним та високоінформативним методом обстеження в урологічній та нефрологічній практиці. Воно допомагає вчасно та правильно діагностувати захворювання вже на ранніх стадіях і, в подальшому, призначати необхідне та ефективне лікування.
У Медичному Центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» ви можете пройти УЗД-обстеження нирок та сечового міхура і, разом з цим, одразу ж отримати консультацію необхідного спеціаліста. Телефонуйте (068) 752 52 52.