Ректороманоскопія – це самий популярний та найбільш поширений метод обстеження прямої та нижнього відділу сигмовидної кишки. Цю процедуру використовують лікарі – проктологи, як доповнення до пальцевого обстеження та відеоаноскопії.
ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ РЕКТОРОМАНОСКОПІЇ
Ректороманоскопія – це мотод дослідження внутрішньої оболонки прямої кишки, за допомогою спеціального інструмента, який вводиться через задній прохід. Цей інструмент називається – ректороманоскоп. Основними показаннями для проведення такого обстеження являється:
- підозра щодо пухлин, або інших новоутворень у анальному каналі;
- діагностування гемороїдальних вузлів під час хронічного геморою;
- хронічні запалення (хронічний парапроктит);
- при наявності порушення стільця (запор, діарея, зміни у калових масах);
- при діагностиці новоутворення в передміхуровій залозі (чоловіки), в області малого тазу (жінки).
Якщо у пацієнта наявні профузні кровотечі з прямої кишки, є гострі запальні процеси в області анального каналу та черевної порожнини, завуження анального отвору та його просвіт, що носить вроджений або набутий характер, він обов’язково має попередити лікаря - проктолога про наявні проблеми.
У такому випадку до пацієнта застосовують курс консервативної терапії, або обстеження ректороманоскопом проводять з великою обережністю при зручному положенні пацієнта, з використанням знеболювального.
ПРОВЕДЕННЯ РЕКТОРОМАНОСКОПІЇ У «ОКСФОРД МЕДІКАЛ ТЕРНОПІЛЬ»
У практиці лікарів - проктологів медичного центру, ректороманоскопія є обов’язковим компонентом проктологічного огляду. Це обстеження дозволяє оцінити стан слизової оболонки прямої та сигмовидної кишки на глибині двадцяти п’яти сантиметрів.
Як і до відеоанаскопії, до цього обстеження також варто попередньо підготуватися. Відвідувачу перед прийомом, у межах однієї – двох годин, рекомендується зробити звичайну очисну клізму спеціальним розчином, або кип’яченою водою. Можна також використати проносний засіб. Проктологи медичного центру рекомендують, утримуватись від прийому їжі протягом трьох годин перед візитом. Також, за день до відвідування не варто зловживати:
- кисломолочними продуктами;
- газованими та слабогазованими напоями;
- алкогольними напоями;
- сирими овочами та фруктами.
Сама процедура починається зі займання пацієнтом комфортного положення, після цього проктолог вводить ректороманоскоп, оглядає колір, еластичність та пошкодження слизової оболонки. Обстежує всі патологічні зміни, стан судин та рельєф кишки. Цей метод обстеження є абсолютно безпечним та практично не болючим.
Переважно ректорпоманоскопію використовують з профілактичними цілями для людей які перетнули вікову межу сорока років. Спеціалісти проктологи особливо наголошують, що таке дослідження варто проводити мінімум одного разу у рік.
Якщо ви відчуваєте болі, чи у вас з’явились симптоми проктологічних захворювань, вам необхідно звернутись до спеціаліста проктолога, який допоможе вам позбавитись цього.
Звертайтесь у медичний центр «Оксфорд Медікал Тернопіль» по телефону: (0352) 52 52 52, (068) 752 52 52.