Поліп прямої кишки – доброякісне новоутворення, що належить до розряду передракових захворювань.
Чим більший розмір самих поліпів, чим глибше вони розташовані, і чим ширша зона їх поширення, тим вища ймовірність переродження в онкологію. Тому лікарі рекомендують позбавлятися поліпів якомога раніше.
У деяких людей може бути тільки один поліп, але також часто зустрічаються люди, у яких виявляють два і більше поліпів одночасно.
Причини поліпів анального каналу
Найчастіше поліпи утворюються у людей старшого віку, але наразі ми все частіше спостерігаємо їх наявність і раніше. Серед людей старше 50 років приблизно кожен четвертий має як мінімум один поліп у кишці. Таким чином, можна зробити висновок, що поліпи - це стан, що дуже часто зустрічається. Причина появи поліпів не зовсім зрозуміла. Поліп є місцевим потовщенням або розростанням слизової оболонки товстої кишки. Що причиною початку такого розростання досі незрозуміло.
Товстокишковий поліп може мати "ніжку" та "головку" і нагадувати грибочок, що росте зсередини кишечника. Існують інші види поліпів, які мають більш плоску форму - як "наріст" на внутрішній поверхні кишки.
Симптоми анальних поліпів
Більшість людей, які мають один або два поліпи, не мають жодних симптомів взагалі. Таким чином, люди старшого віку, тобто ті, хто найбільш схильний до утворення поліпів, можуть навіть і не здогадуватися про те, що у них є поліпи.
Запідозрити наявність поліпів слід, якщо у вас з'явилися:
слиз, мокнуття у задньому проході;
кров із прямої кишки при дефекації або після;
відчуття присутності стороннього тіла в анусі;
біль, свербіж, печіння в ректальній ділянці - у поєднанні з болем, кров'ю або випинанням.
Симптоми можуть проявлятися по одному або у поєднанні.
Перелічені стани можуть бути ознаками як поліпів, так і безлічі інших проктологічних захворювань, включаючи рак прямої кишки.
Рекомендуємо пройти обстеження у проктолога при появі навіть одного з симптомів.
Діагностика та лікування поліпів заднього проходу
Найчастіше поліпи товстої кишки виявляють під час огляду, особливо за допомогою аноскопа чи ректороманоскопа. При проведенні ректороманоскопії є можливість вивчити нижній відділ товстої кишки - пряму кишку і початок сигмовидної кишки, тобто кінцеві 15-20 сантиметрів товстої кишки.
Також іноді потрібно обстежувати увесь товстий кишківник. Для цього застосовують таке обстеження, як колоноскопія.
Найефективніший спосіб позбавитися поліпа — видалити його. Поліпи не можуть розсмоктатися. Тому спроби консервативного лікування (мазі, свічки, гелі, примочки, ванни, компреси, таблетки), як правило, тільки посилюють проблему. Вони можуть лише тимчасово зняти симптоми.
Методи лікування, що застосовуються в медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль», дозволяють видаляти поліпи за 1 процедуру. За необхідності можна залишитись у палаті денного стаціонару для відновлення сил після візиту до проктолога.
Лікування проходить в максимально комфортних умовах: без болю, без госпіталізації, в зручній позі. Після процедури пацієнт самостійно залишає медичний центр та продовжує вести звичний спосіб життя, без додаткових обмежень.
Це стало можливим завдяки використанню передових методів лікування. Головні особливості даних методик - безболісність, точність та малотравматичність. Всі застосовувані апарати дають лікарю можливість налаштовувати датчики таким чином, щоб вони впливали виключно на поліпи. А це означає, що:
видалення проводиться швидко та без болю;
здорові тканини не зачіпаються і не пошкоджуються;
судини та тканини моментально «запаюються» (склеюються), що виключає можливість крововтрат;
загоєння тканин у місці видалення поліпа відбувається у максимально короткі терміни.
Для запису на попередню консультацію до лікаря звертайтесь за номерами (068) 752 52 52 чи (0352) 52 52 52. Подаруйте собі шанс на здоров’я.