(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування водянки яєчка в Тернополі

Гідроцеле (водянка яєчка) – захворювання, яке характеризується скупченням надлишкової рідини в області мошонки чи насіннєвого канатика (фунікулоцеле). Патологія може зустрічатися як у дітей (часто присутня від народження), так і у дорослих пацієнтів. У разі виникнення характерних симптомів варто максимально швидко звернутися за спеціалізованою допомогою. 

Симптоми гідроцеле

Гідроцеле - патологія, що супроводжується збільшенням тиску всередині мошонки. Це є причиною появи наступних симптомів:

 • збільшення мошонки у розмірах (накопичується надмірна кількість рідини), протягом дня виразність набряку може змінюватись залежно від характеру діяльності пацієнта (відпочинок, рухова активність);

 • тупий, розпираючий біль у мошонці або пахвинній ділянці, що наростає під час виконання фізичних навантажень, під час статевого контакту чи сексуального збудження;

 • почервоніння шкіри мошонки.

У дорослих чоловіків патологія може викликати помірну еректильну дисфункцію. На ранніх етапах хвороба поступово прогресує, не викликаючи особливого дискомфорту. Іноді єдиною скаргою є збільшення мошонки у розмірах або її асиметрія.

Причини гідроцеле

Ключовим механізмом розвитку гідроцеле є скупчення надлишкової рідини, яка застоюється між оболонками яєчка та насіннєвого канатика.

При первинній водянці причина криється в незавершеному процесі опускання яєчок у мошонку. Після того, як вони займуть фізіологічне положення, в нормі канал, яким просувалися тестикули, заростає. Однак іноді цього не відбувається, і залишається відкрите з'єднання черевної порожнини і мошонки, через яке надходить зайва рідина.

Чинниками, які підвищують ризик розвитку вродженої водянки, є порушення всмоктувальної (абсорбційної) функції оболонок яєчка та незрілість системи лімфатичних судин у пахвинній ділянці. Це веде до уповільненого дренажу рідини з мошонки в черевну порожнину, провокуючи виникнення захворювання.

У дорослих причини гідроцеле дещо інші:

 • травматичні ушкодження м'яких тканин пахвинної області;

 • оперативне втручання на мошонці;

 • локальне запалення із порушенням лімфатичного відтоку.

У всіх ситуаціях страждає дренажна функція судин, що веде до застою зайвої рідини. Це є основою прогресування патологічного процесу.

Діагностика та лікування гідроцеле

Гідроцеле – захворювання, яке уролог чи хірург діагностує під час клінічного огляду пацієнта. На основі скарг та анамнезу захворювання лікар формує попередній діагноз. Після огляду мошонки та її пальпації проводиться остаточне підтвердження первинного висновку.

Для оцінки функції судин мошонки та визначення кількості рідини між оболонками яєчка уролог проводить ультразвукове дослідження пахової ділянки та ураженої ділянки. У практиці також використовується діафаноскопія – метод просвічування. За допомогою спрямованого світлового пучка лікар може визначити кількість та характер рідкого вмісту в мошонці.

Якщо водянка яєчок діагностується у дорослих чоловіків, проводиться також спермограма. Процедура використовується для оцінки якості насіннєвої рідини та виявлення порушень фертильності.

Консервативна терапія при гідроцеле виправдана виключно у дітей віком до 2 років. 

Усім пацієнтам старше 2 років рекомендовано хірургічне лікування. Тільки операція гарантує надійне усунення механізму захворювання та запобігає ризику розвитку рецидивів. Хірургічне лікування проводиться малоінвазивним способом. 

У медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» досвідчені урологи знають як допомогти позбутись даної проблеми максимально швидко. Для попереднього запису телефонуйте 0352 52 52 чи 068 752 52 52.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Марія 27-10-2021 Дуже ввічливо зустрічають пацієнта . Дуже дякуємо за обслуговування. Дуже приємно було спілкуватися з дівчатами і лікарем Кук О. Лікар дуже відповідально відноситься до своїх обов'язків . Щиро дякуємо

відділення: Урологія

Ольга Сысова 18-09-2021 Были на приеме у Руслана Владимировича остались очень довольны результатом. Очень внимательный доктор и грамотный специалист Все рассказал, объяснил. Будем обращаться ещё.

відділення: Урологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Відгук про уролога "Оксфорд Медікал"

  відділення: Урологія

 • Відгук про лікарів невролога та уролога МЦ "Оксфорд Медікал Тернопіль"

  відділення: Урологія

 • Відеовідгук про МЦ "Оксфорд Медікал"

  відділення: Урологія

 • Відгук про уролога "Оксфорд Медікал"

  відділення: Урологія

 • Відгук про лікарів невролога та уролога МЦ "Оксфорд Медікал Тернопіль"

  відділення: Урологія

 • Відеовідгук про МЦ "Оксфорд Медікал"

  відділення: Урологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом