(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Як зрозуміти, що болять нирки: 9 симптомів, які не можна упускати

Якщо нирки відключаються, то життя людини опиняється під загрозою. Без використання гемодіалізу вони повільно гинуть від інтоксикації. Що найгірше, люди часто не відчувають, що нирки працюють на межі або вже практично відмовляють.

Якщо обидві нирки здорові та активно працюють, вони можуть фільтрувати щохвилини близько 150 мл плазми. За півгодини кров у них повністю профільтровується, а протягом доби нирки утворюють до 180 л первинної сечі. В результаті з неї утворюється на добу близько 2000 мл сечі, з якої виводиться надлишок рідини, іонів та відпрацьованих метаболітів, компонентів ліків, алкоголю тощо. За рахунок здорових нирок регулюється артеріальний тиск, стимулюється робота кісткового мозку для виробництва нових еритроцитів, міцність кісток.

Якщо нирки хворі, це завжди виявляється саме болем. Є ряд ознак, які можуть вказувати на проблеми органів та вимагають звернення до лікаря. 

1. Сеча піниться і змінює колір

Якщо при сечовипусканні сильний струмінь, сеча може зовсім трохи пінитися. Але бульбашки зникають швидко. Якщо ж піна схожа на пивну, її багато — настав час сходити до лікаря. Зазвичай це ознака наявності в сечі білка, клітин або деяких продуктів метаболізму. Нирки не можуть нормально фільтрувати кров через сильне запалення, травми або проблеми з судинами.

Додатково сеча змінює колір. У нормі вона має різні відтінки жовтого – від ледь пофарбованого до солом'яного. Деякі продукти та ліки можуть фарбувати сечу, але це тимчасове явище. Якщо сеча коричнева, червона і каламутна, майже біла, при цьому погано пахне і піниться - бігом до лікаря.

2. Пластівці та каламутний осад

Якщо сеча має нормальний колір, але каламутна, з домішками білих пластівців та осадом білого або жовтуватого кольору – це погана ознака. Це можуть бути солі, гній чи білок у сечі, і відповідно – це ознаки сечокам'яної хвороби, пієлонефриту чи гломерулонефриту. Рівномірна каламутність можлива при сильному зневодненні, через те, що сеча концентрована. Якщо за нормального питного режиму є каламутність і пластівці — потрібен аналіз та консультація лікаря.

3. Біль у попереку

Напад ниркової коліки не розпізнати неможливо. Це пекельний біль у попереку, що віддає в промежину та виникає хвилями. На тлі нападу болю можлива нудота з блювотою, порушується відтік сечі, у ній з'являється кров. Все це пов'язано із застряганням каменю в сечоводі, через що сеча не може відтікати від нирки.

4. Постійні походи в туалет по-маленькому

Часті позиви до сечовипускання, особливо якщо при цьому виділяється зовсім трохи сечі - це погано. Нерідко виникають і імперативні (тобто порожні) позиви, у яких сеча майже не виділяється чи відходить пара крапель. Таке можливе при запаленні сечових шляхів та нирок – циститі, пієлонефриті. Іноді подібний симптом виникає при сечокам'яній хворобі або діабетичному ураженні нирок.

5. Набряки на обличчі, мішки під очима

Якщо нирки не можуть вивести весь об'єм рідини, виникають так звані ниркові набряки. Вони типові в області обличчя, особливо навколо очей. Крім того, набрякають ноги, особливо в області стопи. Але набряки можливі і за деяких цілком нормальних умов:

  • надлишок солі в їжі;

  • рясний прийом води;

  • гормональні коливання;

  • прийом деяких медикаментів.

При проблемах нирок набряки стійкі, не зникають протягом декількох днів, або з’являються щоранку.

6. Високий тиск, який не знижується

Нирки активно очищають кров, видаляючи з неї надлишок натрію та води. Крім того, вони виділяють гормон ренін, який допомагає у підтримці тонусу судин. Тому при проблемах із нирками може різко і сильно підвищуватися артеріальний тиск, і знизити його звичайними препаратами – складно. Підвищення тиску типове для гломерулонефриту, нефротичного синдрому та ураження атеросклерозом ниркової артерії.

7. Постійна температура

Тривала температура, що погано знижується, на тлі ознобів і сильної пітливості можлива при запаленні нирок. На тлі лихоманки зазвичай виникає нудота, набряклість, блідість, нездужання, біль у попереку, змінюється колір та об’єм сечі. Якщо немає ознак застуди, а препарати погано допомагають, варто перевірити нирки.

8. Суха, бліда шкіра

За рахунок нирок регулюється кількість мінеральних речовин, вітамінів, рідини, виведення токсинів та відпрацьованих метаболітів. Якщо нирки погано працюють, то можлива втрата білка, води, мінералів, що веде до сухості шкіри, проблем волосся та нігтів.

9. Зниження гемоглобіну

Оскільки нирки беруть участь у кровотворенні, синтезуючи особливу речовину — еритропоетин, при проблемах із ними можливий розвиток анемії. Анемія – це зниження кількості гемоглобіну, еритроцитів та гіпоксія тканин. Для анемії типова блідість, біль в зоні голови, запаморочення, слабкість, млявість і постійне відчуття втоми.

Якщо ви помітили в себе або в своїх близьких хоча б один з вище перерахованих симптомів – зверніться до лікаря! В медичному центрі «Оксфорд Медікал» у Тернополі прийом ведуть досвідчені лікарі урологи з багаторічним досвідом роботи. Для попереднього запису телефонуйте за номером (068) 752 52 52 чи (0352) 52 52 52. 

Бережіть себе та будьте здорові!


( Рейтинг: 3.55, голосів: 175 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом