Хвороба Пейроні – чоловіче захворювання, яке пов'язане зі зміною форми статевого члена, а саме з його викривленням. Виникає це явище через розростання фіброзної тканини у білковій оболонці. Симптоми хвороби можуть полягати у пухлинних утвореннях на чоловічому органі.
Симптоми хвороби Пейроні
Симптоми хвороби Пейроні починають проявлятися поступово – від початку запального процесу та формування бляшки може пройти півтора роки. Коли бляшка перестає рости, припиняє викривлятися чоловічий орган, проте саме по собі викривлення не минає - потрібне лікування, щоб видалити бляшки і виправити чоловічий орган.
Характерними симптомами захворювання є:
промацування бляшок під шкірою полового члена;
біль у пенісі;
повільне викривлення статевого органу;
болі під час статевого акту;
зниження пружності шкіри.
Можуть виявлятися й інші симптоми, але ці – основні, крім того, вони є відмінними та рідко схожі з розвитком іншого захворювання.
Причини виникнення хвороби Пейроні
Точних причин цього захворювання не вдається встановити досі, тому що не з'ясовано, через що воно прогресує. Припускають, що хвороба може з'явитися у людини через травми білкової оболонки, які можуть траплятися під час статевого акту і при механічних пошкодженнях.
Чинники, які можуть спровокувати виникнення цього захворювання:
хвороба серця;
захворювання сполучної тканини;
куріння та інші шкідливі звички;
порушення обміну ліпідів;
гіпертензія.
Діагностують це захворювання у 1-2% чоловіків, найчастіше відіграє роль спадковість. На сьогоднішній день такому захворюванню схильний маленький відсоток чоловіків віком від 35 до 60 років. У молодих людей воно зустрічається дуже рідко, але все-таки в історії медицини було зафіксовано й такі випадки. У чоловіків старше шістдесяти років хвороба теж дуже рідко розвивається через суттєве зниження статевої активності.
Діагностика та лікування хвороби Пейроні
З появою симптомів необхідно звернутися до лікаря – фахівець проведе огляд, збере анамнез, складе картину захворювання. Щоб визначити розміри бляшок, призначають УЗД, також можуть знадобитися такі методи діагностики, як комп'ютерна томографія та рентгенографія.
Спочатку призначається консервативне лікування, якщо воно не дало результатів, потрібно вдатися до операції.
Дозування ліків може призначатися лише лікарем – слід пам'ятати, що самолікуванням займатися небезпечно. Якщо консервативні методики не дали результату, знадобиться хірургічне втручання, такий метод лікування допоможе не лише видалити бляшки, а й виправити викривлення.
Профілактика хвороби Пейроні
Найчастіше пеніс травмується під час статевого акту, тому потрібно уникати випадкового сексу та вибирати зручні та комфортні пози. Не слід займатися статевим актом у алкогольному сп'янінні. Носити слід лише зручну спідню білизну та штани.
Наші лікарі – висококваліфіковані урологи – фахівці, які мають великий та вдалий досвід. Точна діагностика, індивідуальний підхід до кожного пацієнта, великий спектр сучасних методик, дозволяють лікарям досягти максимального ефекту в лікуванні.
Для попереднього запису на консультацію звертайтесь за номерами (068) 752 52 52 чи (0352) 52 52 52.