(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Видалення стороннього тіла з носа в Тернополі

Видалення стороннього тіла з носаСторонні тіла в носі - це предмети чужорідного характеру, живі істоти або насіння рослин, що потрапили випадково в порожнину або пазуху носа.

Як правило, чужорідні тіла розміщуються в середній або нижній частині носових ходів. Таке явище може бути спровоковано попаданням в ніс чого завгодно: фрагмента дитячої іграшки, кульки, горошини, комахи, шматка дерева та ін. Найпоширеніші випадки виявлення даного захворювання - у дітей, оскільки діти схильні під час гри самостійно розміщувати собі в носові ходи невеликі предмети. Перебування чужорідного предмету в носі може тривалий час бути безсимптомним, тому батькам необхідно бути дуже уважними до дитини.

СИМПТОМИ СТОРОННЬОГО ТІЛА НОСА

Клінічна картина стороннього тіла носа, який проник природним шляхом (через носові ходи) має на увазі наявність у пацієнта симптомів подразнення слизової оболонки носа:

 • чхання;
 • водянисто-слизові виділення з носа;
 • сльозотеча.

Однак дані симптоми можуть швидко зникнути і не турбувати пацієнта в подальшому.

Гладкі сторонні предмети невеликих розмірів можуть тривалий час не давати про себе знати. Хронічне травмування та подразнення слизової носа може спровокувати появу таких симптомів:

 • запальний процес в носі;
 • больові выдчуття в носі;
 • виділення слизисто-гнійних виділень з однієї ніздрі.

Запалення в носі сприяє розвитку набряку, проявом якого є утруднене носове дихання. У деяких випадках чужорідний предмет відразу після проникнення в порожнину носа викликає дискомфорт, роздратування, лоскотання, відчуття стороннього предмета в носі та біль з ураженої сторони. Іноді біль, спричинений таким явищем, може віддавати в щоку, глотку або лоб.

 

Також при наявності чужорідного предмету в новій порожнини, пацієнт може пред'явити скарги на запаморочення або біль у всій голові. Больовий синдром і дискомфорт в області ураженої ділянки впливає на якість життя пацієнта, часто відбувається порушення сну, розвивається підвищена дратівливість, у дітей відзначається плаксивість, примхливість і занепокоєння.

ДІАГНОСТИКА ТА ДОПОМОГА ПРИ СТОРОННІХ ТІЛАХ

Постановка даного діагнозу здійснюється оториноларингологом на підставі анамнезу та огляду носової порожнини пацієнта, а також риноскопії. Діагностика сторонніх тіл у дітей часто стає скрутною через відсутність підтвердження потрапляння стороннього тіла в ніс і характерних скарг.

Набряк слизової носа та запальний процес, викликаний стороннім тілом, також ускладнює риноскопію. В такому випадку діагностику здійснюють за допомогою промацування можливих ділянок локалізації стороннього предмета металевим гачком з тупим наконечником або зондом.

Додатково проводиться фарингоскопія та бактеріологічний посів зі слизової оболонки носа.

Основний принцип лікування даної патології - видалення стороннього тіла, яке необхідно виконати якомога швидше після його діагностики, поки не розвинувся набряк слизової оболонки і не приєдналися ускладнення. Якщо сторонній предмет або комаха тільки потрапило в ніс, його можна просто видути. Цю процедуру пацієнт може виконати самостійно вдома або на прохання доктора в лор-кабінеті. Після видування чужорідного тіла в домашніх умовах необхідно відразу відвідати фахівця, оскільки чужорідне тіло може видалитись не в повному обсязі або на його місці залишається травма, яка потребує лікування.

 

В умовах лор-кабінету, після діагностики стороннього тіла носа, лікар здійснює його видалення за допомогою металевого гачка з тупим наконечником. Після невідкладної медичної допомоги у вигляді усунення стороннього предмета з носа, пацієнт може не перебувати в стаціонарі, але йому необхідно з'явитися до лікаря на контрольний огляд через 24 години.

Записатись на прийом до отоларинголога МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» ви можете за номером (068) 752 52 52.

( Рейтинг: 4.95, голосів: 38 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар-отоларинголог ІІ кваліфікаційної категорії: Намака Ольга Михайлівна
Намака Ольга Михайлівна Лікар-отоларинголог ІІ кваліфікаційної категорії
Лікар-отоларинголог ІІ кваліфікаційної категорії: Намака Ольга Михайлівна
Намака Ольга МихайлівнаЛікар-отоларинголог ІІ кваліфікаційної категорії Відео-візитка

інформація про лікаря

2007 - 2013 р.р. навчання у Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я.Горбачевського «лікувальна справа»

2013 - 2015р.р.  проходила інтернатуру за спеціальністю «оториноларингологія» Тернопільського державного медичного університету імені І.Я.Горбачевського

З 2015 р.-лікар – оториноларинголог в КП «Тернопільський міський лікувально-діагностичний центр» ТМР

22.04.2015р. та 26.05.2016р. приймала в м.Тернополі  участь у роботі міжрегіональної науково-практичної конференції «Сучасні аспекти діагностики, лікування та профілактики інфекційних та соматичних захворювань у дітей та дорослих в практиці лікарів-інтерністів»

14.12.2013р. приймала в м.Львові участь у роботі Третьої українсько-польської конференції з дитячої оториноларингології ЄВРО-ЛОР-2013

23.05.2015р. приймала в м.Львові  участь у Українсько-польській конференції з дитячої отоларингології ЄВРО-ЛОР-2015

2018 р. отримала сертифікат спеціаліста «Дитяча оториноларингологія» на базі Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика  м.Київ

03.12.-31.12.18р  Передатестаційний цикл «оториноларингологія» Тернопільський державний медичний університет ім.І.Я.Горбачевського ННІ післядипломної освіти

3 травня 2018 р. Науково-практичний семінар «Сучасні стандарти діагностики та лікування алергічного риніту» м. Львів

1-2 жовтня2018 р. Науково- практична конференція українського наукового медичного товариства лікарів –оториноларингологів «Сучасні досягнення в оториноларингології» М.Львів

07.11.2018р. Науково-практичний семінар «Practical use of Homeopathic-Spagyric Medications» м.Тернопіль

20.02.2019р. Науково-практична конференція «Функціональна ендоскопічна хірургія носа та приносових пазух» м.Тернопіль

20-21 травня 2019р. Науково-практична конференція українського наукового медичного товариства лікарів –оториноларингологів «сучасні дослідження,хірургічні та терапевтичні підходи в оториноларингології»  м. Одеса

21.09.2019 приймала в м.Львові  участь у Українсько-польській конференції з дитячої отоларингології ЄВРО-ЛОР-2019

27 вересня 2019р. Науково-практичний семінар «Мультидисциплінарний підхід до діагностики та лікування найбільш поширеної ЛОР-патології в дитячому віці» м. Тернопіль

6- 8 жовтня 2019р. щорічна традиційна осіння конференція українського наукового медичного товариства лікарів оториноларингологів з міжнародною участю «сучасні технологіїдіагностики талікування в оториноларингології»

2019р друга кваліфікаційна категорія за спеціальністю «Оториноларингологія»

2020 р – учасник ІХ Українсько-польської конференції «ЄвроЛОР-2020»

2020 р. – учасник Всеукраїнської фахової школи респіраторної медицини «Здорове дихання»

2020 р. – учасник навчального семінару по радіології в отоларингології «РадіоЛОР»

2020 р. – учасник онлайн-школи практичної майстерності лікаря з міжнародною участю «Алергічна патологія та невідкладні стани у дітей»

2020 р. – учасник лекційного курсу «Пароксизмальні стани. Дивись в корінь»

2020 р. – учасник майстер-класу «Простий-складний отит»

2020 р. – учасник Всеукраїнського семінару «Актуальні питання виявлення і лікування алергічних захворювань»

2020 р. – учасник науково-практичного семінару «Актуальні проблеми пульмонології та алергології – шляхи до терапевтичного успіху в умовах міждисциплінарних проблем»

2020 р. – учасник майстер-класу «Принципи ведення пацієнтів із запальними захворюваннями дихальних шляхів»

2020 р. – учасник національної фахової школи «Сучасна отоларингологія і алергологія: експертна версія»

2021 р. – учасник «ХІІІ з’їзду отоларингологів України»

2021 р. – учасник ІІ міжнародної конференції «РадіоЛОР»

2021 р. – учасник 3-го Українсько-польського конгресу «Інноваційні технології в отоларингології»

2021 р. – учасник всеукраїнського семінару з міжнародною участю «Анафілаксія: покращити обізнаність, зберегти життя»

2021 р. – учасник роботи наукового симпозіуму з міжнародною участю «Гострі запальні захворювання ЛОР органів як міждисциплінарна проблема»

2021 р. – учасник роботи наукового симпозіуму з міжнародною участю «Алергія і вірусні інфекції дихальних шляхів в умовах пандемії COVID-19»

2021 р. – учасник роботи наукового симпозіуму з міжнародною участю «Хронічні запальні захворювання ЛОР органів як міждисциплінарна проблема»

2021 р. – учасник регіональної конференції «Клінічні випадки в отоларингології. Практика ведення пацієнтів»


показати повний текст

відгуки
Оксана Вдовичук 24-11-2020 Доброго дня! Хочу залишити своє враження про Оксфорд Медікал. Тут зовсім все не так, як у поліклініці. Нема лікарняного запаху і бахіли тут БЕЗКОШТОВНОВНІ. Ніхто не дивиться на пацієнта як на гім*о і не хамить. Нехай це не безкоштовна медицина, проте краще заплатити в касу ОФІЦІЙНО кілька гривень і знати, що до тебе відносяться як до людини! Окремо дякую лікарю ЛОР !
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Відгук про медичний центр "Оксфорд Медікал"

  відділення: ЛОР (отоларингологія)

 • Відгук про лікаря-отоларинголога МЦ "Оксфорд Медікал Тернопіль"

  відділення: ЛОР (отоларингологія)

 • Відеовідгук про дерматолога та лора в МЦ"Оксфорд Медікал"

  відділення: ЛОР (отоларингологія)

 • Відгук про медичний центр "Оксфорд Медікал"

  відділення: ЛОР (отоларингологія)

 • Відгук про лікаря-отоларинголога МЦ "Оксфорд Медікал Тернопіль"

  відділення: ЛОР (отоларингологія)

 • Відеовідгук про дерматолога та лора в МЦ"Оксфорд Медікал"

  відділення: ЛОР (отоларингологія)

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом