Шановні пацієнти! На сайті ведуться технічні роботи, в зв'язку з чим можливі тимчасові перебої в роботі форм зворотного зв'язку. Зв'язатися з нами можна за контактними номерами телефону. Вибачаємося за тимчасові незручності

Видалення стороннього тіла з носа в Тернополі

Сторонні тіла в носі - це предмети чужорідного характеру, живі істоти або насіння рослин, що потрапили випадково в порожнину або пазуху носа.

 

Як правило, чужорідні тіла розміщуються в середній або нижній частині носових ходів. Таке явище може бути спровоковано попаданням в ніс чого завгодно: фрагмента дитячої іграшки, кульки, горошини, комахи, шматка дерева та ін. Найпоширеніші випадки виявлення даного захворювання - у дітей, оскільки діти схильні під час гри самостійно розміщувати собі в носові ходи невеликі предмети. Перебування чужорідного предмету в носі може тривалий час бути безсимптомним, тому батькам необхідно бути дуже уважними до дитини.

СИМПТОМИ СТОРОННЬОГО ТІЛА НОСА

Клінічна картина стороннього тіла носа, який проник природним шляхом (через носові ходи) має на увазі наявність у пацієнта симптомів подразнення слизової оболонки носа:

  • чхання;
  • водянисто-слизові виділення з носа;
  • сльозотеча.

 Однак дані симптоми можуть швидко зникнути і не турбувати пацієнта в подальшому.

Гладкі сторонні предмети невеликих розмірів можуть тривалий час не давати про себе знати. Хронічне травмування та подразнення слизової носа може спровокувати появу таких симптомів:

  • запальний процес в носі;
  • больові выдчуття в носі;
  • виділення слизисто-гнійних виділень з однієї ніздрі.

Запалення в носі сприяє розвитку набряку, проявом якого є утруднене носове дихання. У деяких випадках чужорідний предмет відразу після проникнення в порожнину носа викликає дискомфорт, роздратування, лоскотання, відчуття стороннього предмета в носі та біль з ураженої сторони. Іноді біль, спричинений таким явищем, може віддавати в щоку, глотку або лоб.

 

Також при наявності чужорідного предмету в новій порожнини, пацієнт може пред'явити скарги на запаморочення або біль у всій голові. Больовий синдром і дискомфорт в області ураженої ділянки впливає на якість життя пацієнта, часто відбувається порушення сну, розвивається підвищена дратівливість, у дітей відзначається плаксивість, примхливість і занепокоєння.

ДІАГНОСТИКА ТА ДОПОМОГА ПРИ СТОРОННІХ ТІЛАХ

Постановка даного діагнозу здійснюється оториноларингологом на підставі анамнезу та огляду носової порожнини пацієнта, а також риноскопії. Діагностика сторонніх тіл у дітей часто стає скрутною через відсутність підтвердження потрапляння стороннього тіла в ніс і характерних скарг.

 

Набряк слизової носа та запальний процес, викликаний стороннім тілом, також ускладнює риноскопію. В такому випадку діагностику здійснюють за допомогою промацування можливих ділянок локалізації стороннього предмета металевим гачком з тупим наконечником або зондом.

Додатково проводиться фарингоскопія та бактеріологічний посів зі слизової оболонки носа.

 

Основний принцип лікування даної патології - видалення стороннього тіла, яке необхідно виконати якомога швидше після його діагностики, поки не розвинувся набряк слизової оболонки і не приєдналися ускладнення. Якщо сторонній предмет або комаха тільки потрапило в ніс, його можна просто видути. Цю процедуру пацієнт може виконати самостійно вдома або на прохання доктора в лор-кабінеті. Після видування чужорідного тіла в домашніх умовах необхідно відразу відвідати фахівця, оскільки чужорідне тіло може видалитись не в повному обсязі або на його місці залишається травма, яка потребує лікування.

 

В умовах лор-кабінету, після діагностики стороннього тіла носа, лікар здійснює його видалення за допомогою металевого гачка з тупим наконечником. Після невідкладної медичної допомоги у вигляді усунення стороннього предмета з носа, пацієнт може не перебувати в стаціонарі, але йому необхідно з'явитися до лікаря на контрольний огляд через 24 години.

Записатись на прийом до отоларинголога МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» ви можете за номером (068) 752 52 52.

Акції




актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом