(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Увага! Лікар знає краще за інтернет! Онлайн-консультації спеціалістів - чудова альтернатива в період карантину!

Видалення стороннього тіла з носа в Тернополі

Видалення стороннього тіла з носаСторонні тіла в носі - це предмети чужорідного характеру, живі істоти або насіння рослин, що потрапили випадково в порожнину або пазуху носа.

 

Як правило, чужорідні тіла розміщуються в середній або нижній частині носових ходів. Таке явище може бути спровоковано попаданням в ніс чого завгодно: фрагмента дитячої іграшки, кульки, горошини, комахи, шматка дерева та ін. Найпоширеніші випадки виявлення даного захворювання - у дітей, оскільки діти схильні під час гри самостійно розміщувати собі в носові ходи невеликі предмети. Перебування чужорідного предмету в носі може тривалий час бути безсимптомним, тому батькам необхідно бути дуже уважними до дитини.

СИМПТОМИ СТОРОННЬОГО ТІЛА НОСА

Клінічна картина стороннього тіла носа, який проник природним шляхом (через носові ходи) має на увазі наявність у пацієнта симптомів подразнення слизової оболонки носа:

 • чхання;
 • водянисто-слизові виділення з носа;
 • сльозотеча.

 Однак дані симптоми можуть швидко зникнути і не турбувати пацієнта в подальшому.

Гладкі сторонні предмети невеликих розмірів можуть тривалий час не давати про себе знати. Хронічне травмування та подразнення слизової носа може спровокувати появу таких симптомів:

 • запальний процес в носі;
 • больові выдчуття в носі;
 • виділення слизисто-гнійних виділень з однієї ніздрі.

Запалення в носі сприяє розвитку набряку, проявом якого є утруднене носове дихання. У деяких випадках чужорідний предмет відразу після проникнення в порожнину носа викликає дискомфорт, роздратування, лоскотання, відчуття стороннього предмета в носі та біль з ураженої сторони. Іноді біль, спричинений таким явищем, може віддавати в щоку, глотку або лоб.

 

Також при наявності чужорідного предмету в новій порожнини, пацієнт може пред'явити скарги на запаморочення або біль у всій голові. Больовий синдром і дискомфорт в області ураженої ділянки впливає на якість життя пацієнта, часто відбувається порушення сну, розвивається підвищена дратівливість, у дітей відзначається плаксивість, примхливість і занепокоєння.

ДІАГНОСТИКА ТА ДОПОМОГА ПРИ СТОРОННІХ ТІЛАХ

Постановка даного діагнозу здійснюється оториноларингологом на підставі анамнезу та огляду носової порожнини пацієнта, а також риноскопії. Діагностика сторонніх тіл у дітей часто стає скрутною через відсутність підтвердження потрапляння стороннього тіла в ніс і характерних скарг.

 

Набряк слизової носа та запальний процес, викликаний стороннім тілом, також ускладнює риноскопію. В такому випадку діагностику здійснюють за допомогою промацування можливих ділянок локалізації стороннього предмета металевим гачком з тупим наконечником або зондом.

Додатково проводиться фарингоскопія та бактеріологічний посів зі слизової оболонки носа.

 

Основний принцип лікування даної патології - видалення стороннього тіла, яке необхідно виконати якомога швидше після його діагностики, поки не розвинувся набряк слизової оболонки і не приєдналися ускладнення. Якщо сторонній предмет або комаха тільки потрапило в ніс, його можна просто видути. Цю процедуру пацієнт може виконати самостійно вдома або на прохання доктора в лор-кабінеті. Після видування чужорідного тіла в домашніх умовах необхідно відразу відвідати фахівця, оскільки чужорідне тіло може видалитись не в повному обсязі або на його місці залишається травма, яка потребує лікування.

 

В умовах лор-кабінету, після діагностики стороннього тіла носа, лікар здійснює його видалення за допомогою металевого гачка з тупим наконечником. Після невідкладної медичної допомоги у вигляді усунення стороннього предмета з носа, пацієнт може не перебувати в стаціонарі, але йому необхідно з'явитися до лікаря на контрольний огляд через 24 години.

Записатись на прийом до отоларинголога МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» ви можете за номером (068) 752 52 52.

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЯшан Артем Олександрович Лікар-отоларинголог

інформація про лікаря

2008-2014 рр. – навчання в Тернопільському державному медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського, факультет: медичний.
2014-2016 рр. – інтернатура за фахом «Оториноларинголонія».
2014-2016 рр. -  магістерська робота на тему: «Ефективність застосування комплексного рослинного препарату при лікуванні експериментального гострого середнього отиту ускладненого лабіринтитом ».
2014 рр. – участь у щорічній традиційній осінній конференції українського наукового медичного товариства лікарів-оториноларингологів «Сучасні методи діагностики та лікування хронічних запальних та онкологічних захворювань верхніх дихальних шляхів та вуха»
2015 рр. - участь у міжрегіональній науково-практичній конференції "Сучасні аспекти діагностики,лікування та профілактики інфекційних та соматичних захворювань у дітей та дорослих в практиці лікарів-інтерністів"
2015 рр. – стажування у відділі мікрохірургії вуха та отонейрохірургії в інституті Оториноларингології ім.проф.О.С.Коломійченка
2015 рр – участь у ІV Українсько-польській конференції з дитячої отоларингології ЄВРО-ЛОР-2015.
2015 рр. – «курси мікрохірургії вуха та ото нейрохірургії» під керівництвом професора Ю.А.Сушко і доктора медичних наук О.М.Борисенко.
2016 рр. – участь у V Українсько-польській конференції ЄВРОЛОР-2016.
2016 рр. – участь в семінарі по мікрохірургії вуха «Прогрес в отіатрії»
2017 рр. – участь у конференції «Міждисциплінарний підхід до діагностики та лікування тонзиліту з позиції доказової медицини»
2018 рр. – участь у конференції «Endoscopic endonasal surgery course II – basic»
2018 рр.  Курси мікрохірургії під керівництвом Ю. А. Сушко та О. М. Борисенко.
 2019 рр. Участь у міжрегіональній науково-практичній конференції: '' сучасні наукові, хірургічні та терапевтичні підходи ''
2019 рр.  Salzburg Weill Cornell  семінар з хірургії  «Otology and Temporal Bone»
2019 рр. Участь у 17-му  Міжнародному семінарі з вушної мікрохірургії "Прогрес в отології" 

показати повний текст
Намака Ольга Михайлівна Лікар-отоларинголог ІІ кваліфікаційної категорії
Намака Ольга МихайлівнаЛікар-отоларинголог ІІ кваліфікаційної категорії Відео-візитка

інформація про лікаря

2007 - 2013 р.р. навчання у Тернопільському державному медичному  університеті імені І.Я.Горбачевського «лікувальна справа»

2013 - 2015р.р.  проходила інтернатуру за спеціальністю «оториноларингологія» Тернопільського державного медичного університету  імені І.Я.Горбачевського

З 2015 р.-лікар – оториноларинголог в КП «Тернопільський міський лікувально-діагностичний центр» ТМР

22.04.2015р. та 26.05.2016р. приймала в м.Тернополі  участь у роботі міжрегіональної науково-практичної конференції «Сучасні аспекти діагностики, лікування та профілактики інфекційних та соматичних захворювань у дітей та дорослих в практиці лікарів-інтерністів»

14.12.2013р. приймала в м.Львові участь у роботі Третьої українсько-польської конференції з дитячої оториноларингології ЄВРО-ЛОР-2013

23.05.2015р. приймала в м.Львові  участь у Українсько-польській конференції з дитячої отоларингології ЄВРО-ЛОР-2015

2018 р. отримала сертифікат спеціаліста «Дитяча оториноларингологія» на базі Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика  м.Київ

03.12.-31.12.18р  Передатестаційний цикл «оториноларингологія» Тернопільський державний медичний університет ім.І.Я.Горбачевського ННІ післядипломної освіти

3 травня 2018 р. Науково-практичний семінар «Сучасні стандарти діагностики та лікування алергічного риніту» м. Львів

1-2 жовтня2018 р. Науково- практична конференція українського наукового медичного товариства лікарів –оториноларингологів «Сучасні досягнення в оториноларингології» М.Львів

07.11.2018р. Науково-практичний семінар «Practical use of Homeopathic-Spagyric Medications» м.Тернопіль

20.02.2019р. Науково-практична конференція «Функціональна ендоскопічна хірургія носа та приносових пазух» м.Тернопіль

20-21 травня 2019р. Науково-практична конференція українського наукового медичного товариства лікарів –оториноларингологів «сучасні дослідження,хірургічні та терапевтичні підходи в оториноларингології»  м. Одеса

21.09.2019 приймала в м.Львові  участь у Українсько-польській конференції з дитячої отоларингології ЄВРО-ЛОР-2019

27 вересня 2019р. Науково-практичний семінар «Мультидисциплінарний підхід до діагностики та лікування найбільш поширеної ЛОР-патології в дитячому віці» м. Тернопіль

6- 8 жовтня 2019р. щорічна традиційна осіння конференція українського наукового медичного товариства лікарів оториноларингологів з міжнародною участю «сучасні технологіїдіагностики талікування в оториноларингології»

2019р друга кваліфікаційна категорія за спеціальністю «Оториноларингологія»

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Відеовідгук про дерматолога та лора в МЦ"Оксфорд Медікал"

  відділення: ЛОР (отоларингологія)

 • Відеовідгук про дерматолога та лора в МЦ"Оксфорд Медікал"

  відділення: ЛОР (отоларингологія)

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом