Новинка! Ендоскопічне ЛОР-обстеження!
Глотка грає важливу бар'єрну роль, завдяки якій чужорідні тіла не будуть потрапляти в травний тракт або дихальні шляхи. Це відбувається завдяки скороченню м'язів глотки на рефлекторному рівні. Свою роль в цьому відіграють чутливі рецептори слизової оболонки.
Сторонні тіла глотки - це чужорідні предмети, живі організми або частини їжі, які випадково потрапили в глотку. Під впливом чужорідних тіл пошкоджується слизова глотки.
В основному це предмети і кісточки, які можуть потрапити в порожнину рота разом з їжею. Ще одна причина попадання сторонніх предметів це неуважність під час їжі, сміх або розмови. Також такі дрібні предмети, як шпильки, цвяхи, шурупи і т. д. потрапляють в рот при їх триманні в губах. У маленьких дітей певний предмет може потрапити в гортань або ніс через неуважність дорослих. У старших людей, які мають знімні зубні протези, їх частина також може потрапити в глотку.
Симптоматика сторонніх тіл глотки безпосередньо залежить від їх форми, розмірів, розміщення, виду і часу перебування безпосередньо в горлі. Спільними симптомами є:
Також спостерігається поширення болю в гортань або вухо. Позив до блювоти відзначається при розміщенні стороннього тіла в ротоглотці.
Особливо слід бути уважним, якщо чужорідне тіло потрапило в глотку дитині. Не виключено, що вона довгий час нікому не буде розповідати про те, що трапилося. Тому потрібно звертати увагу на відсутність апетиту, пасивність, порушене слиновиділення, неприємні гримаси під час ковтання, регулярні позиви до блювоти.
Навіть легке травмування слизової оболонки глотки стороннім тілом супроводжується запальною реакцією, посиленням болю, появою набряку і почервоніння. Сторонні тіла глотки дуже часто є джерелом занесення інфекції. Також сторонні предмети здатні викликати глибокі та значущі пошкодження тканин глотки.
Як правило, сторонні тіла глотки, які локалізуються в ротоглотці, діагностують без ускладнень. Складніше виявити предмети в складках слизової оболонки або дрібні сторонні предмети глотки. Для поліпшення результатів діагностики сторонніх тіл глотки використовують фарингоскопію.
Дуже часто зустрічаються численні травми глотки через спроби самостійного видалення стороннього тіла.
Будь-яке стороннє тіло глотки потрібно видалити. Якщо воно легкодоступне і добре візуалізується, отоларинголог може здійснити його видалення в умовах денного стаціонару. Після того як чужорідне тіло видаляється, глотку обробляють дезінфікуючим розчином. Крім цього, пацієнту рекомендують робити полоскання і приймати виключно м'яку їжу.
Важливо, щоб пацієнт зберігав спокій і не хвилювався, в іншому випадку сторонній предмет може просунутися далі.
У медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» прийом веде кваліфікований лікар-отоларинголог, який володіє усіма навичками та допоможе вам усунути дану проблему. Для того, щоб записатись на прийом варто телефонувати за номером (068) 752 52 52 чи (0352) 52 52 52.
відділення: ЛОР (отоларингологія)
Акції
Відео відгуки
Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів
Качали, 5
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
просп. С. Бандери, 41
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
вул. Руська, 17
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом