(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Видалення сторонніх тіл глотки в Тернополі

Видалення сторонніх тіл глоткиГлотка грає важливу бар'єрну роль, завдяки якій чужорідні тіла не будуть потрапляти в травний тракт або дихальні шляхи. Це відбувається завдяки скороченню м'язів глотки на рефлекторному рівні. Свою роль в цьому відіграють чутливі рецептори слизової оболонки.

Сторонні тіла глотки - це чужорідні предмети, живі організми або частини їжі, які випадково потрапили в глотку. Під впливом чужорідних тіл пошкоджується слизова глотки.

ПРИЧИНИ ПОТРАПЛЯННЯ СТОРОННІХ ТІЛ В ГЛОТКУ

В основному це предмети і кісточки, які можуть потрапити в порожнину рота разом з їжею. Ще одна причина попадання сторонніх предметів це неуважність під час їжі, сміх або розмови. Також такі дрібні предмети, як шпильки, цвяхи, шурупи і т. д. потрапляють в рот при їх триманні в губах. У маленьких дітей певний предмет може потрапити в гортань або ніс через неуважність дорослих. У старших людей, які мають знімні зубні протези, їх частина також може потрапити в глотку.

СИМПТОМИ СТОРОННІХ ТІЛ ГЛОТКИ

Симптоматика сторонніх тіл глотки безпосередньо залежить від їх форми, розмірів, розміщення, виду і часу перебування безпосередньо в горлі. Спільними симптомами є:

 • відчуття чужорідного тіла в глотці;
 • біль в горлі;
 • посилене слиновиділення;
 • першіння;
 • утруднене ковтання;
 • виражений кашель.

Також спостерігається поширення болю в гортань або вухо. Позив до блювоти відзначається при розміщенні стороннього тіла в ротоглотці.

Особливо слід бути уважним, якщо чужорідне тіло потрапило в глотку дитині. Не виключено, що вона довгий час нікому не буде розповідати про те, що трапилося. Тому потрібно звертати увагу на відсутність апетиту, пасивність, порушене слиновиділення, неприємні гримаси під час ковтання, регулярні позиви до блювоти.

 

Навіть легке травмування слизової оболонки глотки стороннім тілом супроводжується запальною реакцією, посиленням болю, появою набряку і почервоніння. Сторонні тіла глотки дуже часто є джерелом занесення інфекції. Також сторонні предмети здатні викликати глибокі та значущі пошкодження тканин глотки.

ДІАГНОСТИКА СТОРОННІХ ТІЛ ГЛОТКИ

Як правило, сторонні тіла глотки, які локалізуються в ротоглотці, діагностують без ускладнень. Складніше виявити предмети в складках слизової оболонки або дрібні сторонні предмети глотки. Для поліпшення результатів діагностики сторонніх тіл глотки використовують фарингоскопію.

Дуже часто зустрічаються численні травми глотки через спроби самостійного видалення стороннього тіла.

ДОПОМОГА ПРИ СТОРОННІХ ТІЛАХ ГЛОТКИ

Будь-яке стороннє тіло глотки потрібно видалити. Якщо воно легкодоступне і добре візуалізується, отоларинголог може здійснити його видалення в умовах денного стаціонару. Після того як чужорідне тіло видаляється, глотку обробляють дезінфікуючим розчином. Крім цього, пацієнту рекомендують робити полоскання і приймати виключно м'яку їжу.

 

Важливо, щоб пацієнт зберігав спокій і не хвилювався, в іншому випадку сторонній предмет може просунутися далі.

У медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» прийом веде кваліфікований лікар-отоларинголог, який володіє усіма навичками та допоможе вам усунути дану проблему. Для того, щоб записатись на прийом варто телефонувати за номером (068) 752 52 52 чи (0352) 52 52 52.

( Рейтинг: 4.97, голосів: 36 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЯшан Артем Олександрович Лікар-отоларинголог

інформація про лікаря

2008-2014 рр. – навчання в Тернопільському державному медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського, факультет: медичний.
2014-2016 рр. – інтернатура за фахом «Оториноларинголонія».
2014-2016 рр. -  магістерська робота на тему: «Ефективність застосування комплексного рослинного препарату при лікуванні експериментального гострого середнього отиту ускладненого лабіринтитом ».
2014 рр. – участь у щорічній традиційній осінній конференції українського наукового медичного товариства лікарів-оториноларингологів «Сучасні методи діагностики та лікування хронічних запальних та онкологічних захворювань верхніх дихальних шляхів та вуха»
2015 рр. - участь у міжрегіональній науково-практичній конференції "Сучасні аспекти діагностики,лікування та профілактики інфекційних та соматичних захворювань у дітей та дорослих в практиці лікарів-інтерністів"
2015 рр. – стажування у відділі мікрохірургії вуха та отонейрохірургії в інституті Оториноларингології ім.проф.О.С.Коломійченка
2015 рр – участь у ІV Українсько-польській конференції з дитячої отоларингології ЄВРО-ЛОР-2015.
2015 рр. – «курси мікрохірургії вуха та ото нейрохірургії» під керівництвом професора Ю.А.Сушко і доктора медичних наук О.М.Борисенко.
2016 рр. – участь у V Українсько-польській конференції ЄВРОЛОР-2016.
2016 рр. – участь в семінарі по мікрохірургії вуха «Прогрес в отіатрії»
2017 рр. – участь у конференції «Міждисциплінарний підхід до діагностики та лікування тонзиліту з позиції доказової медицини»
2018 рр. – участь у конференції «Endoscopic endonasal surgery course II – basic»
2018 рр.  Курси мікрохірургії під керівництвом Ю. А. Сушко та О. М. Борисенко.
 2019 рр. Участь у міжрегіональній науково-практичній конференції: '' сучасні наукові, хірургічні та терапевтичні підходи ''
2019 рр.  Salzburg Weill Cornell  семінар з хірургії  «Otology and Temporal Bone»
2019 рр. Участь у 17-му  Міжнародному семінарі з вушної мікрохірургії "Прогрес в отології" 

показати повний текст
Намака Ольга Михайлівна Лікар-отоларинголог ІІ кваліфікаційної категорії
Намака Ольга МихайлівнаЛікар-отоларинголог ІІ кваліфікаційної категорії Відео-візитка

інформація про лікаря

2007 - 2013 р.р. навчання у Тернопільському державному медичному  університеті імені І.Я.Горбачевського «лікувальна справа»

2013 - 2015р.р.  проходила інтернатуру за спеціальністю «оториноларингологія» Тернопільського державного медичного університету  імені І.Я.Горбачевського

З 2015 р.-лікар – оториноларинголог в КП «Тернопільський міський лікувально-діагностичний центр» ТМР

22.04.2015р. та 26.05.2016р. приймала в м.Тернополі  участь у роботі міжрегіональної науково-практичної конференції «Сучасні аспекти діагностики, лікування та профілактики інфекційних та соматичних захворювань у дітей та дорослих в практиці лікарів-інтерністів»

14.12.2013р. приймала в м.Львові участь у роботі Третьої українсько-польської конференції з дитячої оториноларингології ЄВРО-ЛОР-2013

23.05.2015р. приймала в м.Львові  участь у Українсько-польській конференції з дитячої отоларингології ЄВРО-ЛОР-2015

2018 р. отримала сертифікат спеціаліста «Дитяча оториноларингологія» на базі Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика  м.Київ

03.12.-31.12.18р  Передатестаційний цикл «оториноларингологія» Тернопільський державний медичний університет ім.І.Я.Горбачевського ННІ післядипломної освіти

3 травня 2018 р. Науково-практичний семінар «Сучасні стандарти діагностики та лікування алергічного риніту» м. Львів

1-2 жовтня2018 р. Науково- практична конференція українського наукового медичного товариства лікарів –оториноларингологів «Сучасні досягнення в оториноларингології» М.Львів

07.11.2018р. Науково-практичний семінар «Practical use of Homeopathic-Spagyric Medications» м.Тернопіль

20.02.2019р. Науково-практична конференція «Функціональна ендоскопічна хірургія носа та приносових пазух» м.Тернопіль

20-21 травня 2019р. Науково-практична конференція українського наукового медичного товариства лікарів –оториноларингологів «сучасні дослідження,хірургічні та терапевтичні підходи в оториноларингології»  м. Одеса

21.09.2019 приймала в м.Львові  участь у Українсько-польській конференції з дитячої отоларингології ЄВРО-ЛОР-2019

27 вересня 2019р. Науково-практичний семінар «Мультидисциплінарний підхід до діагностики та лікування найбільш поширеної ЛОР-патології в дитячому віці» м. Тернопіль

6- 8 жовтня 2019р. щорічна традиційна осіння конференція українського наукового медичного товариства лікарів оториноларингологів з міжнародною участю «сучасні технологіїдіагностики талікування в оториноларингології»

2019р друга кваліфікаційна категорія за спеціальністю «Оториноларингологія»

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Відеовідгук про дерматолога та лора в МЦ"Оксфорд Медікал"

  відділення: ЛОР (отоларингологія)

 • Відеовідгук про дерматолога та лора в МЦ"Оксфорд Медікал"

  відділення: ЛОР (отоларингологія)

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом