(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування синуситу в Тернополі

Лікування синуситуСинусит - загальна назва хвороб придаткових пазух носа внаслідок інфікування. Назва походить від порожнин, розташованих в товщі черепних кісток, які називаються синусами. У людини їх сім: лобові, верхньощелепні, решітчасті - парні і одна клиноподібна. Вони служать для того, щоб повітря, проходячи через ніс, зігрівалося і зволожувалось, утворюють характерні риси обличчя, створюють певний тембр голосу.

 

Всі синуси пов'язані з носовою порожниною невеликими отворами. Якщо отвір закривається (нежить, набряк), то повітря з закритого синуса надходить в кров, а порожнина наповнюється запальною рідиною, де активно розмножуються бактерії. Гайморит, фронтит, етмоїдит - все це синусити, при яких запальний процес виникає в різних ділянках пазух.

ПРИЧИНИ РОЗВИТКУ СИНУСИТУ

Причинами синуситів в 90-98% випадків є віруси. Невеликий відсоток виникнення синуситу відводиться на бактерії, які зазвичай нешкідливі і присутні в носі і горлі, наприклад, стрептокок, золотистий стафілокок та інші штами, а при попаданні на «поживне середовище» під час блокування носових ходів і запалення, вони розвиваються в повну силу. Алергія на плісняві грибки також може бути причиною синуситів.

Сприяючими факторами для розвитку синуситів є:

 • порушення відтоку слизу в результаті набряку слизової оболонки;
 • поліпи або аденоїди;
 • викривлення носової перегородки;
 • тонзиліт;
 • риніт;
 • карієс.

До додаткових факторів розвитку синуситу також можна віднести гіпотиреоз, гастроезофагеальну рефлюксну хворобу, муковісцидоз (підвищена в'язкість мокротиння), проблеми з яснами, зміни атмосферного тиску під час плавання або польоту, сигаретний дим і інші забруднення повітря.

Маленькі діти під час становлення імунної системи дуже схильні до простудних захворювань, вони можуть хворіти до 8-12 раз на рік. Проте, у дітей, віком до 9 років, дуже рідко зустрічається істинний синусит.

СИМПТОМИ СИНУСИТУ

Симптоми синуситів схожі як і при застуді – це слабкість, підвищена температура, нездужання. Для гострого і хронічного синуситу притаманні:

 • закладене носове дихання, як правило, з одного боку;
 • погіршення нюху;
 • виділення гнійного мокротиння, іноді з кров'ю;
 • головний біль;
 • сухий кашель, що виникає вночі;
 • почервоніння ділянок над запаленою пазухою.

Для фронтиту (лобна пазуха) характерним є біль над переніссям, в районі лоба, для етмоїдиту (решітчастий лабіринт) - біль за очима, для гаймориту (верхньощелепна пазуха)  - біль під очима, в області щік. Якщо ж у пацієнта сфеноїдит (клиноподібна пазуха), то біль проявляється в районі потилиці або чола.

Якщо у дитини є гнійні виділення і сухий нічний кашель більше ніж 10 днів, варто задуматися про наявність синуситу.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ СИНУСИТУ

Якщо з'явилися симптоми синуситу і вони не проходять кілька днів, посилюються, хвороба загострюється, супроводжується високою температурою, необхідно порадитися з лікарем- отоларингологом. Важливо розповісти лікаря про останні захворювання, травми голови, стоматологічні процедури, про прийняті ліки, про алергічні реакції.

Далі, під час фізичного огляду, лікар виявляє локалізацію хворобливих ділянок і інші ознаки синуситу. Застосовуючи риноскопію, можна виявити навіть дуже незначні відхилення і структурні проблеми носових ходів і перегородки, наявність поліпів, взяти мазки для досліджень.

З огляду на все вищесказане, пацієнтам слід усвідомити, що найкраща профілактика синуситів - уникнути застуди і грипу, а діагностикою та лікуванням такого підступного захворювання, як синусит, повинен займатися тільки лікар-отоларинголог. Адже різні синусити лікуються по-різному, враховуючи причину і тип синуситу. При лікуванні синуситу важливо домогтися зменшення набряку і больових відчуттів, усунення інфекції, видалення застою і забезпечення дренажу носових пазух.

Для запису на консультацію до отоларинголога телефонуйте за номером (068) 752 52 52.

( Рейтинг: 4.74, голосів: 42 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар-отоларинголог ІІ кваліфікаційної категорії: Намака Ольга Михайлівна
Намака Ольга Михайлівна Лікар-отоларинголог ІІ кваліфікаційної категорії
Лікар-отоларинголог ІІ кваліфікаційної категорії: Намака Ольга Михайлівна
Намака Ольга МихайлівнаЛікар-отоларинголог ІІ кваліфікаційної категорії Відео-візитка

інформація про лікаря

2007 - 2013 р.р. навчання у Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я.Горбачевського «лікувальна справа»

2013 - 2015р.р.  проходила інтернатуру за спеціальністю «оториноларингологія» Тернопільського державного медичного університету імені І.Я.Горбачевського

З 2015 р.-лікар – оториноларинголог в КП «Тернопільський міський лікувально-діагностичний центр» ТМР

22.04.2015р. та 26.05.2016р. приймала в м.Тернополі  участь у роботі міжрегіональної науково-практичної конференції «Сучасні аспекти діагностики, лікування та профілактики інфекційних та соматичних захворювань у дітей та дорослих в практиці лікарів-інтерністів»

14.12.2013р. приймала в м.Львові участь у роботі Третьої українсько-польської конференції з дитячої оториноларингології ЄВРО-ЛОР-2013

23.05.2015р. приймала в м.Львові  участь у Українсько-польській конференції з дитячої отоларингології ЄВРО-ЛОР-2015

2018 р. отримала сертифікат спеціаліста «Дитяча оториноларингологія» на базі Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика  м.Київ

03.12.-31.12.18р  Передатестаційний цикл «оториноларингологія» Тернопільський державний медичний університет ім.І.Я.Горбачевського ННІ післядипломної освіти

3 травня 2018 р. Науково-практичний семінар «Сучасні стандарти діагностики та лікування алергічного риніту» м. Львів

1-2 жовтня2018 р. Науково- практична конференція українського наукового медичного товариства лікарів –оториноларингологів «Сучасні досягнення в оториноларингології» М.Львів

07.11.2018р. Науково-практичний семінар «Practical use of Homeopathic-Spagyric Medications» м.Тернопіль

20.02.2019р. Науково-практична конференція «Функціональна ендоскопічна хірургія носа та приносових пазух» м.Тернопіль

20-21 травня 2019р. Науково-практична конференція українського наукового медичного товариства лікарів –оториноларингологів «сучасні дослідження,хірургічні та терапевтичні підходи в оториноларингології»  м. Одеса

21.09.2019 приймала в м.Львові  участь у Українсько-польській конференції з дитячої отоларингології ЄВРО-ЛОР-2019

27 вересня 2019р. Науково-практичний семінар «Мультидисциплінарний підхід до діагностики та лікування найбільш поширеної ЛОР-патології в дитячому віці» м. Тернопіль

6- 8 жовтня 2019р. щорічна традиційна осіння конференція українського наукового медичного товариства лікарів оториноларингологів з міжнародною участю «сучасні технологіїдіагностики талікування в оториноларингології»

2019р друга кваліфікаційна категорія за спеціальністю «Оториноларингологія»

2020 р – учасник ІХ Українсько-польської конференції «ЄвроЛОР-2020»

2020 р. – учасник Всеукраїнської фахової школи респіраторної медицини «Здорове дихання»

2020 р. – учасник навчального семінару по радіології в отоларингології «РадіоЛОР»

2020 р. – учасник онлайн-школи практичної майстерності лікаря з міжнародною участю «Алергічна патологія та невідкладні стани у дітей»

2020 р. – учасник лекційного курсу «Пароксизмальні стани. Дивись в корінь»

2020 р. – учасник майстер-класу «Простий-складний отит»

2020 р. – учасник Всеукраїнського семінару «Актуальні питання виявлення і лікування алергічних захворювань»

2020 р. – учасник науково-практичного семінару «Актуальні проблеми пульмонології та алергології – шляхи до терапевтичного успіху в умовах міждисциплінарних проблем»

2020 р. – учасник майстер-класу «Принципи ведення пацієнтів із запальними захворюваннями дихальних шляхів»

2020 р. – учасник національної фахової школи «Сучасна отоларингологія і алергологія: експертна версія»

2021 р. – учасник «ХІІІ з’їзду отоларингологів України»

2021 р. – учасник ІІ міжнародної конференції «РадіоЛОР»

2021 р. – учасник 3-го Українсько-польського конгресу «Інноваційні технології в отоларингології»

2021 р. – учасник всеукраїнського семінару з міжнародною участю «Анафілаксія: покращити обізнаність, зберегти життя»

2021 р. – учасник роботи наукового симпозіуму з міжнародною участю «Гострі запальні захворювання ЛОР органів як міждисциплінарна проблема»

2021 р. – учасник роботи наукового симпозіуму з міжнародною участю «Алергія і вірусні інфекції дихальних шляхів в умовах пандемії COVID-19»

2021 р. – учасник роботи наукового симпозіуму з міжнародною участю «Хронічні запальні захворювання ЛОР органів як міждисциплінарна проблема»

2021 р. – учасник регіональної конференції «Клінічні випадки в отоларингології. Практика ведення пацієнтів»


показати повний текст
Лікар - оториноларинголог: Миколів Лілія Василівна
Миколів Лілія Василівна Лікар - оториноларинголог

інформація про лікаря

Освіта:

2013 р.-2019 р. навчалась у Буковинському державному медичному університеті на факультеті лікувальна справа.

2021 р.-2023 р. проходила інтернатуру за спеціальністю « Оториноларингологія » Тернопільського державного медичного університету імені І.Я.Горбачевського *

2023 р. – лікар-оториноларинголог медичного центру «Оксфорд Медікал Тернопіль».

показати повний текст

відгуки
Оксана Вдовичук 24-11-2020 Доброго дня! Хочу залишити своє враження про Оксфорд Медікал. Тут зовсім все не так, як у поліклініці. Нема лікарняного запаху і бахіли тут БЕЗКОШТОВНОВНІ. Ніхто не дивиться на пацієнта як на гім*о і не хамить. Нехай це не безкоштовна медицина, проте краще заплатити в касу ОФІЦІЙНО кілька гривень і знати, що до тебе відносяться як до людини! Окремо дякую лікарю ЛОР !
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Відгук про медичний центр "Оксфорд Медікал"

  відділення: ЛОР (отоларингологія)

 • Відгук про лікаря-отоларинголога МЦ "Оксфорд Медікал Тернопіль"

  відділення: ЛОР (отоларингологія)

 • Відеовідгук про дерматолога та лора в МЦ"Оксфорд Медікал"

  відділення: ЛОР (отоларингологія)

 • Відгук про медичний центр "Оксфорд Медікал"

  відділення: ЛОР (отоларингологія)

 • Відгук про лікаря-отоларинголога МЦ "Оксфорд Медікал Тернопіль"

  відділення: ЛОР (отоларингологія)

 • Відеовідгук про дерматолога та лора в МЦ"Оксфорд Медікал"

  відділення: ЛОР (отоларингологія)

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом