записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Тернопільської клініки

Вибрати інше місто
ЛОР (отоларингологія)

Консультація отоларинголога, огляд, винесення попереднього діагнозу, направлення на дообстеження (при необхідності) ВСЬОГО 250 грн!!!

Лікування синуситу

Синусит - загальна назва хвороб придаткових пазух носа внаслідок інфікування. Назва походить від порожнин, розташованих в товщі черепних кісток, які називаються синусами. У людини їх сім: лобові, верхньощелепні, решітчасті - парні і одна клиноподібна. Вони служать для того, щоб повітря, проходячи через ніс, зігрівалося і зволожувалось, утворюють характерні риси обличчя, створюють певний тембр голосу.

 

Всі синуси пов'язані з носовою порожниною невеликими отворами. Якщо отвір закривається (нежить, набряк), то повітря з закритого синуса надходить в кров, а порожнина наповнюється запальною рідиною, де активно розмножуються бактерії. Гайморит, фронтит, етмоїдит - все це синусити, при яких запальний процес виникає в різних ділянках пазух.

Причини розвитку синуситу

Причинами синуситів в 90-98% випадків є віруси. Невеликий відсоток виникнення синуситу відводиться на бактерії, які зазвичай нешкідливі і присутні в носі і горлі, наприклад, стрептокок, золотистий стафілокок та інші штами, а при попаданні на «поживне середовище» під час блокування носових ходів і запалення, вони розвиваються в повну силу. Алергія на плісняві грибки також може бути причиною синуситів.

Сприяючими факторами для розвитку синуситів є:

 • порушення відтоку слизу в результаті набряку слизової оболонки;
 • поліпи або аденоїди;
 • викривлення носової перегородки;
 • тонзиліт;
 • риніт;
 • карієс.

До додаткових факторів розвитку синуситу також можна віднести гіпотиреоз, гастроезофагеальну рефлюксну хворобу, муковісцидоз (підвищена в'язкість мокротиння), проблеми з яснами, зміни атмосферного тиску під час плавання або польоту, сигаретний дим і інші забруднення повітря.

Маленькі діти під час становлення імунної системи дуже схильні до простудних захворювань, вони можуть хворіти до 8-12 раз на рік. Проте, у дітей, віком до 9 років, дуже рідко зустрічається істинний синусит.

Симптоми синуситу

Симптоми синуситів схожі як і при застуді – це слабкість, підвищена температура, нездужання. Для гострого і хронічного синуситу притаманні:

 • закладене носове дихання, як правило, з одного боку;
 • погіршення нюху;
 • виділення гнійного мокротиння, іноді з кров'ю;
 • головний біль;
 • сухий кашель, що виникає вночі;
 • почервоніння ділянок над запаленою пазухою.

Для фронтиту (лобна пазуха) характерним є біль над переніссям, в районі лоба, для етмоїдиту (решітчастий лабіринт) - біль за очима, для гаймориту (верхньощелепна пазуха)  - біль під очима, в області щік. Якщо ж у пацієнта сфеноїдит (клиноподібна пазуха), то біль проявляється в районі потилиці або чола.

Якщо у дитини є гнійні виділення і сухий нічний кашель більше ніж 10 днів, варто задуматися про наявність синуситу.

Діагностика та лікування синуситу

Якщо з'явилися симптоми синуситу і вони не проходять кілька днів, посилюються, хвороба загострюється, супроводжується високою температурою, необхідно порадитися з лікарем- отоларингологом. Важливо розповісти лікаря про останні захворювання, травми голови, стоматологічні процедури, про прийняті ліки, про алергічні реакції.

 

Далі, під час фізичного огляду, лікар виявляє локалізацію хворобливих ділянок і інші ознаки синуситу. Застосовуючи риноскопію, можна виявити навіть дуже незначні відхилення і структурні проблеми носових ходів і перегородки, наявність поліпів, взяти мазки для досліджень.

 

З огляду на все вищесказане, пацієнтам слід усвідомити, що найкраща профілактика синуситів - уникнути застуди і грипу, а діагностикою та лікуванням такого підступного захворювання, як синусит, повинен займатися тільки лікар-отоларинголог. Адже різні синусити лікуються по-різному, враховуючи причину і тип синуситу. При лікуванні синуситу важливо домогтися зменшення набряку і больових відчуттів, усунення інфекції, видалення застою і забезпечення дренажу носових пазух.

 

Для запису на консультацію до отоларинголога телефонуйте за номером (068) 752 52 52.

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки