(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування аденоїдиту в Тернополі

Аденоїдит - це гостре або хронічне запалення глоткового мигдалика. Аденоїдит - найбільш поширене захворювання в дитячій отоларингології. Найчастіше воно спостерігається у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку - від 3 до 9 років. У дорослих зустрічається рідко. Згідно зі статистичними даними, ця патологія виникає у 70% часто хворіючих дітей і підлітків.

ПРИЧИНИ АДЕНОЇДИТУ

Лікування аденоїдитуЗапалення аденоїдів провокують віруси або бактерії. Сприяти розвитку аденоїдиту також можуть наступні фактори:

 • часті ГРВІ;

 • хвороби ЛОР-органів (риніти, назофарингіти, тубоотити, синусити, тонзиліти);

 • імунопатологічні стани (цукровий діабет, гіпотиреоз, імунодефіцити, алергія);

 • вроджені особливості;

 • зовнішній вплив.

Ці фактори ведуть до пошкодження епітелію мигдалика та проникнення всередину нього певних мікроорганізмів, які сприяють виникненню захворювання.

КЛАСИФІКАЦІЯ АДЕНОЇДИТУ

Залежно від тривалості перебігу, вираженості симптомів та клінічних характеристик розрізняють кілька класифікацій.

На основі тривалості перебігу виділяють наступні варіанти:

 • гострий (до 2-х тижнів);

 • підгострий (до місяця);

 • хронічний (більше місяця);

Такий поділ хвороби на форми обумовлений необхідністю використання певних терапевтичних схем при різних ситуаціях.

СИМПТОМИ АДЕНОЇДИТУ

Захворювання не має властивих лише для нього симптомів або скарг. Первинними проявами виступають відчуття лоскотання, дряпання в глибоких відділах носа, гучне дихання під час сну. Ще одна з ранніх ознак - нічне хропіння, внаслідок якого сон дитини стає неспокійним, поверхневим. Через деякий час приєднуються погіршення носового дихання в денний час доби, слизові виділення з носа. У більшості хворих виникає сухий або малопродуктивний кашель, що загострюється вночі і під ранок.

 

Надалі розвивається інтоксикаційний синдром - підвищення температури тіла до 37,5-39°С, головний біль, загальна слабкість, сонливість, погіршення або втрата апетиту. Порушується дренажна функція слухових труб, що призводить до появи болю у вухах, приглухуватості. Носове дихання стає неможливим, а хворий змушений дихати через рот, внаслідок чого останній постійно відкритий.

 

При тривалому запущеному перебігу розвиваються неврологічні порушення - дитина стає млявою, погіршується здатність концентрувати увагу на чому-небудь, пам'ять, успішність в школі. Виникає спотворення лицьового черепа за типом «аденоїдного обличчя»:

 • тверде піднебіння робиться вузьким і високим;

 • посилюється вироблення слини, згодом вона стікає з куточка рота;

 • деформується верхня щелепа - верхні різці випинаються вперед, через що згладжуються носогубні складки, спотворюється прикус.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ АДЕНОЇДИТУ

Діагноз виставляється на підставі даних про захворювання та життя, скарг дитини та батьків, результатів методів дослідження. Лабораторні тести відіграють роль допоміжних методів та дозволяють визначитися з терапевтичною тактикою.

 

Ціль лікування - усунення вогнища інфекції, запобігання переходу процесу в хронічний стан, його поширення в прилеглі структури. Для цього призначається консервативна терапія, фізіотерапевтичні процедури. У важких випадках показано оперативне лікування.

Повноцінне обстеження та лікування ви можете отримати в МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль». Для цього потрібно попередньо записатись за номером (068) 752 52 52. Будьте здорові!

( Рейтинг: 4.68, голосів: 28 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЯшан Артем Олександрович Лікар-отоларинголог

інформація про лікаря

2008-2014 рр. – навчання в Тернопільському державному медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського, факультет: медичний.
2014-2016 рр. – інтернатура за фахом «Оториноларинголонія».
2014-2016 рр. -  магістерська робота на тему: «Ефективність застосування комплексного рослинного препарату при лікуванні експериментального гострого середнього отиту ускладненого лабіринтитом ».
2014 рр. – участь у щорічній традиційній осінній конференції українського наукового медичного товариства лікарів-оториноларингологів «Сучасні методи діагностики та лікування хронічних запальних та онкологічних захворювань верхніх дихальних шляхів та вуха»
2015 рр. - участь у міжрегіональній науково-практичній конференції "Сучасні аспекти діагностики,лікування та профілактики інфекційних та соматичних захворювань у дітей та дорослих в практиці лікарів-інтерністів"
2015 рр. – стажування у відділі мікрохірургії вуха та отонейрохірургії в інституті Оториноларингології ім.проф.О.С.Коломійченка
2015 рр – участь у ІV Українсько-польській конференції з дитячої отоларингології ЄВРО-ЛОР-2015.
2015 рр. – «курси мікрохірургії вуха та ото нейрохірургії» під керівництвом професора Ю.А.Сушко і доктора медичних наук О.М.Борисенко.
2016 рр. – участь у V Українсько-польській конференції ЄВРОЛОР-2016.
2016 рр. – участь в семінарі по мікрохірургії вуха «Прогрес в отіатрії»
2017 рр. – участь у конференції «Міждисциплінарний підхід до діагностики та лікування тонзиліту з позиції доказової медицини»
2018 рр. – участь у конференції «Endoscopic endonasal surgery course II – basic»
2018 рр.  Курси мікрохірургії під керівництвом Ю. А. Сушко та О. М. Борисенко.
 2019 рр. Участь у міжрегіональній науково-практичній конференції: '' сучасні наукові, хірургічні та терапевтичні підходи ''
2019 рр.  Salzburg Weill Cornell  семінар з хірургії  «Otology and Temporal Bone»
2019 рр. Участь у 17-му  Міжнародному семінарі з вушної мікрохірургії "Прогрес в отології" 

показати повний текст
Намака Ольга Михайлівна Лікар-отоларинголог ІІ кваліфікаційної категорії
Намака Ольга МихайлівнаЛікар-отоларинголог ІІ кваліфікаційної категорії Відео-візитка

інформація про лікаря

2007 - 2013 р.р. навчання у Тернопільському державному медичному  університеті імені І.Я.Горбачевського «лікувальна справа»

2013 - 2015р.р.  проходила інтернатуру за спеціальністю «оториноларингологія» Тернопільського державного медичного університету  імені І.Я.Горбачевського

З 2015 р.-лікар – оториноларинголог в КП «Тернопільський міський лікувально-діагностичний центр» ТМР

22.04.2015р. та 26.05.2016р. приймала в м.Тернополі  участь у роботі міжрегіональної науково-практичної конференції «Сучасні аспекти діагностики, лікування та профілактики інфекційних та соматичних захворювань у дітей та дорослих в практиці лікарів-інтерністів»

14.12.2013р. приймала в м.Львові участь у роботі Третьої українсько-польської конференції з дитячої оториноларингології ЄВРО-ЛОР-2013

23.05.2015р. приймала в м.Львові  участь у Українсько-польській конференції з дитячої отоларингології ЄВРО-ЛОР-2015

2018 р. отримала сертифікат спеціаліста «Дитяча оториноларингологія» на базі Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика  м.Київ

03.12.-31.12.18р  Передатестаційний цикл «оториноларингологія» Тернопільський державний медичний університет ім.І.Я.Горбачевського ННІ післядипломної освіти

3 травня 2018 р. Науково-практичний семінар «Сучасні стандарти діагностики та лікування алергічного риніту» м. Львів

1-2 жовтня2018 р. Науково- практична конференція українського наукового медичного товариства лікарів –оториноларингологів «Сучасні досягнення в оториноларингології» М.Львів

07.11.2018р. Науково-практичний семінар «Practical use of Homeopathic-Spagyric Medications» м.Тернопіль

20.02.2019р. Науково-практична конференція «Функціональна ендоскопічна хірургія носа та приносових пазух» м.Тернопіль

20-21 травня 2019р. Науково-практична конференція українського наукового медичного товариства лікарів –оториноларингологів «сучасні дослідження,хірургічні та терапевтичні підходи в оториноларингології»  м. Одеса

21.09.2019 приймала в м.Львові  участь у Українсько-польській конференції з дитячої отоларингології ЄВРО-ЛОР-2019

27 вересня 2019р. Науково-практичний семінар «Мультидисциплінарний підхід до діагностики та лікування найбільш поширеної ЛОР-патології в дитячому віці» м. Тернопіль

6- 8 жовтня 2019р. щорічна традиційна осіння конференція українського наукового медичного товариства лікарів оториноларингологів з міжнародною участю «сучасні технологіїдіагностики талікування в оториноларингології»

2019р друга кваліфікаційна категорія за спеціальністю «Оториноларингологія»

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Відеовідгук про дерматолога та лора в МЦ"Оксфорд Медікал"

  відділення: ЛОР (отоларингологія)

 • Відеовідгук про дерматолога та лора в МЦ"Оксфорд Медікал"

  відділення: ЛОР (отоларингологія)

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом