УВАГА! Кожної неділі -20% на БУДЬ-ЯКІ косметологічні послуги!

Лікування ларингіту в Тернополі

Ларингіт - це запальне захворювання, що вражає слизову оболонку гортані. Ларингіт може протікати самостійно і в сукупності з іншими захворюваннями верхніх дихальних шляхів.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ЛАРИНГІТУ

Розвитку гострого ларингіту сприяють переохолодження організму, вірусні інфекції верхніх дихальних шляхів, шкідливі звички, перенапруження гортані та ін.

Лікування ларингітуСеред причин, що сприяють розвитку хронічного ларингіту, є наступні:

 • перенапруження голосу протягом тривалого періоду;
 • рецидиви гострих ларингітів;
 • шкідливі умови праці (вдихання газів і пилу);
 • захворювання верхніх дихальних шляхів (синусит, хронічний риніт, фарингіт, тонзиліт);
 • зловживання спиртними напоями і куріння;
 • патології серця і легенів, які супроводжуються застійними явищами (серцева астма і ін.).

СИМПТОМИ ЛАРИНГІТУ

Як і будь-яке захворювання запального характеру, ларингіт має на увазі наявність симптомів загальної інтоксикації:

 • підвищення температури тіла;
 • слабкість;
 • погіршення загального стану.

Під час запального процесу в гортані голосові зв'язки втрачають здатність до вібрації, що проявляється зміною голосу пацієнта (осиплість або повна відсутність). У пацієнтів ускладнюється дихання, з'являється «гавкаючий» кашель, який супроводжується хворобливими відчуттями в горлі, шкірні покриви стають синюшними.

 

При гострому ларингіті тривалість захворювання складає від 7 до 10 днів. Характерними скаргами при хронічному ларингіті є хрипота, відчуття чужорідного тіла в горлі, першіння в горлі, що провокує часті позиви до кашлю. У гострому періоді всі симптоми посилюються.

УСКЛАДНЕННЯ ЛАРИНГІТУ

При відсутності лікування гостра форма ларингіту може перейти в хронічну. Також інфекція може поширитися на глотку і нижні дихальні шляхи, в такому випадку мова йде про розвиток фарингіту і трахеїту. Одним з ускладнень хронічного ларингіту є зміна або повна відсутність голосу.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЛАРИНГІТУ

Постановку цього діагнозу виконує оториноларинголог на підставі анамнезу, огляду пацієнта, даних лабораторних та інструментальних досліджень. Стандартне дослідження стану гортані пацієнта здійснюється за допомогою шпателя і гортанного дзеркала. З метою підтвердження діагнозу пацієнту роблять забір крові для клінічного аналізу.

 

Тактика лікування ларингіту залежить від симптомів і форми захворювання. Якщо немає необхідності в наданні невідкладної допомоги, то пацієнту показаний щадний голосовий режим, щадна дієта, медикаментозне лікування. З раціону необхідно виключити гостру, кислу, солону, занадто холодну або гарячу їжу. З метою зняття інтоксикації хворим показано рясне тепле вітамінне пиття (чай, компоти, молоко з медом). Також необхідно утриматися від куріння і вживання алкоголю.

 

Лікування хронічного ларингіту може займати тривалий час і не завжди закінчується повним одужанням. При ларингіті не рекомендовано займатися самолікуванням, оскільки існує ризик важких ускладнень, тому, як правильно лікувати ларингіт може визначити лише фахівець.

Записатись на прийом до отоларинголога ви можете за номером (068) 752 52 52.

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЯшан Артем Олександрович Лікар-отоларинголог

інформація про лікаря

 • 2008-2014 рр. – навчання в Тернопільському державному медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського, факультет: медичний.
 • 2014-2016 рр. – інтернатура за фахом «Оториноларинголонія».
 • 2014-2016 рр. -  магістерська робота на тему: «Ефективність застосування комплексного рослинного препарату при лікуванні експериментального гострого середнього отиту ускладненого лабіринтитом ».
 • 2014 рр. – участь у щорічній традиційній осінній конференції українського наукового медичного товариства лікарів-оториноларингологів «Сучасні методи діагностики та лікування хронічних запальних та онкологічних захворювань верхніх дихальних шляхів та вуха»
 • 2015 рр. - участь у міжрегіональній науково-практичній конференції "Сучасні аспекти діагностики,лікування та профілактики інфекційних та соматичних захворювань у дітей та дорослих в практиці лікарів-інтерністів"
 • 2015 рр. – стажування у відділі мікрохірургії вуха та отонейрохірургії в інституті Оториноларингології ім.проф.О.С.Коломійченка
 • 2015 рр – участь у ІV Українсько-польській конференції з дитячої отоларингології ЄВРО-ЛОР-2015.
 • 2015 рр. – «курси мікрохірургії вуха та ото нейрохірургії» під керівництвом професора Ю.А.Сушко і доктора медичних наук О.М.Борисенко.
 • 2016 рр. – участь у V Українсько-польській конференції ЄВРОЛОР-2016.
 • 2016 рр. – участь в семінарі по мікрохірургії вуха «Прогрес в отіатрії»
 • 2017 рр. – участь у конференції «Міждисциплінарний підхід до діагностики та лікування тонзиліту з позиції доказової медицини»
 • 2018 рр. – участь у конференції «Endoscopic endonasal surgery course II – basic»
показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом