Шановні пацієнти! На сайті ведуться технічні роботи, в зв'язку з чим можливі тимчасові перебої в роботі форм зворотного зв'язку. Зв'язатися з нами можна за контактними номерами телефону. Вибачаємося за тимчасові незручності

Лікування сірчаної пробки в Тернополі

У зовнішньому слуховому проході в товщі шкіри знаходяться особливі залози, необхідні для секреції специфічної речовини - вушної сірки. Основна функція цього секрету - захисна, що включає в себе антибактеріальний, противірусний і механічний механізми. В останньому випадку вушна сірка, завдяки своїх клейких властивостях, вловлює пил, перешкоджаючи його більш глибокому проникненню.

 

Вушна сірка виробляється в зовнішньому слуховому проході постійно, а її поверхневий шар, забруднений пилом, мікробами та іншими частинками, поступово висихає і разом з лусочками шкірного епідермісу випадає назовні. Процесу самоочищення вуха від "відпрацьованої" сірки сприяють також пасивні коливання хряща зовнішнього слухового проходу під час руху в нижній щелепі (жування, розмова, позіхання).

 

Якщо ж природний процес видалення сірки утруднений, то виникають сірчані пробки. Також вони утворюються при неправильній гігієні вуха.

Таким чином, сірчана пробка - це закупорка зовнішнього слухового проходу масою, що складається з сухої вушної сірки, епітелію і пилових частинок.

ПРИЧИНИ УТВОРЕННЯ СІРЧАНОЇ ПРОБКИ

Наявність сірчаних пробок у вухах - явище досить поширене, і цьому сприяє велика кількість причин:

 • неправильна гігієна зовнішнього вуха, що полягає у використанні ватних вушних паличок і проштовхуванні сірки вглиб зовнішнього слухового проходу;
 • посилена секреція вушної сірки через занадто часте її видалення;
 • порушення обміну холестерину може стимулювати вироблення сірки;
 • робота в умовах підвищеного вмісту пилу в повітрі (будівельний пил, борошно);
 • велика вологість в приміщенні або часте потрапляння води в вухо сприяють набухання сірки і перекриття слухового проходу;
 • занадто сухе повітря утрудняє мимовільне видалення сірки і призводить до її ущільнення і появи пробки.

Утворення сірчаної пробки спостерігається при порушенні природної евакуації сірки через патологію скронево-нижньощелепного суглоба, звуження або викривлення зовнішнього слухового проходу.

СИМПТОМИ, ХАРАКТЕРНІ ДЛЯ СІРЧАНОЇ ПРОБКИ

Найчастіше сірчані пробки в вухах утворюються протягом тривалого часу. На самому початку її виникнення ніяких суб'єктивних відчуттів не відзначається, і тільки при перекритті слухового проходу більш ніж на 50% з'являються перші симптоми у вигляді закладеності у вусі і зниження слуху.

 

У міру збільшення пробки ці симптоми стають більш вираженими. Повна закупорка зовнішнього слухового проходу значно погіршує слух з відповідної сторони. Крім того, змінюється тиск на барабанну перетинку, що призводить до:

 • шуму в вухах;
 • відтворенню (резонансу) власного голосу у вусі;
 • вестибулярних розладів (запаморочення, порушення рівноваги);
 • невралгії (тупий біль у вусі, головний біль);
 • емоційно-психічних порушень.

При тривалій наявності сірчаної пробки підвищується ймовірність виникнення запальних процесів в зовнішньому (зовнішній отит) і середньому вусі (хронічний середній отит).

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ СІРЧАНОЇ ПРОБКИ

Діагностика сірчаної пробки досить проста. Для цього необхідно звернутися до оториноларинголога, який визначить захворювання при простий отоскопії. Під час дослідження зовнішній слуховий прохід оглядається за допомогою спеціальної вушної воронки. На наявність сірчаної пробки вказує жовта або коричнева маса, що повністю закриває слуховий прохід і барабанну перетинку. Великі запущені сірчані пробки можна побачити і неозброєним оком.

 

Допомогу для діагностики надають характерні скарги пацієнта, вивчення гігієни вуха, інформація про перенесені захворювання і лабораторні дослідження.

Видалення сірчаної пробки повинно проводитися тільки під керівництвом досвідченого оториноларинголога.

Звертайтеся у медичний центр «Оксфорд Медікал Тернопіль» за номером (068) 752 52 52.

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом