(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування сірчаної пробки в Тернополі

Лікування сірчаної пробкиУ зовнішньому слуховому проході в товщі шкіри знаходяться особливі залози, необхідні для секреції специфічної речовини - вушної сірки. Основна функція цього секрету - захисна, що включає в себе антибактеріальний, противірусний і механічний механізми. В останньому випадку вушна сірка, завдяки своїх клейких властивостях, вловлює пил, перешкоджаючи його більш глибокому проникненню.

 

Вушна сірка виробляється в зовнішньому слуховому проході постійно, а її поверхневий шар, забруднений пилом, мікробами та іншими частинками, поступово висихає і разом з лусочками шкірного епідермісу випадає назовні. Процесу самоочищення вуха від "відпрацьованої" сірки сприяють також пасивні коливання хряща зовнішнього слухового проходу під час руху в нижній щелепі (жування, розмова, позіхання).

 

Якщо ж природний процес видалення сірки утруднений, то виникають сірчані пробки. Також вони утворюються при неправильній гігієні вуха.

Таким чином, сірчана пробка - це закупорка зовнішнього слухового проходу масою, що складається з сухої вушної сірки, епітелію і пилових частинок.

ПРИЧИНИ УТВОРЕННЯ СІРЧАНОЇ ПРОБКИ

Наявність сірчаних пробок у вухах - явище досить поширене, і цьому сприяє велика кількість причин:

 • неправильна гігієна зовнішнього вуха, що полягає у використанні ватних вушних паличок і проштовхуванні сірки вглиб зовнішнього слухового проходу;
 • посилена секреція вушної сірки через занадто часте її видалення;
 • порушення обміну холестерину може стимулювати вироблення сірки;
 • робота в умовах підвищеного вмісту пилу в повітрі (будівельний пил, борошно);
 • велика вологість в приміщенні або часте потрапляння води в вухо сприяють набухання сірки і перекриття слухового проходу;
 • занадто сухе повітря утрудняє мимовільне видалення сірки і призводить до її ущільнення і появи пробки.

Утворення сірчаної пробки спостерігається при порушенні природної евакуації сірки через патологію скронево-нижньощелепного суглоба, звуження або викривлення зовнішнього слухового проходу.

СИМПТОМИ, ХАРАКТЕРНІ ДЛЯ СІРЧАНОЇ ПРОБКИ

Найчастіше сірчані пробки в вухах утворюються протягом тривалого часу. На самому початку її виникнення ніяких суб'єктивних відчуттів не відзначається, і тільки при перекритті слухового проходу більш ніж на 50% з'являються перші симптоми у вигляді закладеності у вусі і зниження слуху.

 

У міру збільшення пробки ці симптоми стають більш вираженими. Повна закупорка зовнішнього слухового проходу значно погіршує слух з відповідної сторони. Крім того, змінюється тиск на барабанну перетинку, що призводить до:

 • шуму в вухах;
 • відтворенню (резонансу) власного голосу у вусі;
 • вестибулярних розладів (запаморочення, порушення рівноваги);
 • невралгії (тупий біль у вусі, головний біль);
 • емоційно-психічних порушень.

При тривалій наявності сірчаної пробки підвищується ймовірність виникнення запальних процесів в зовнішньому (зовнішній отит) і середньому вусі (хронічний середній отит).

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ СІРЧАНОЇ ПРОБКИ

Діагностика сірчаної пробки досить проста. Для цього необхідно звернутися до оториноларинголога, який визначить захворювання при простий отоскопії. Під час дослідження зовнішній слуховий прохід оглядається за допомогою спеціальної вушної воронки. На наявність сірчаної пробки вказує жовта або коричнева маса, що повністю закриває слуховий прохід і барабанну перетинку. Великі запущені сірчані пробки можна побачити і неозброєним оком.

 

Допомогу для діагностики надають характерні скарги пацієнта, вивчення гігієни вуха, інформація про перенесені захворювання і лабораторні дослідження.

Видалення сірчаної пробки повинно проводитися тільки під керівництвом досвідченого оториноларинголога.

Звертайтеся у медичний центр «Оксфорд Медікал Тернопіль» за номером (068) 752 52 52.

( Рейтинг: 4.68, голосів: 34 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЯшан Артем Олександрович Лікар-отоларинголог

інформація про лікаря

2008-2014 рр. – навчання в Тернопільському державному медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського, факультет: медичний.
2014-2016 рр. – інтернатура за фахом «Оториноларинголонія».
2014-2016 рр. -  магістерська робота на тему: «Ефективність застосування комплексного рослинного препарату при лікуванні експериментального гострого середнього отиту ускладненого лабіринтитом ».
2014 рр. – участь у щорічній традиційній осінній конференції українського наукового медичного товариства лікарів-оториноларингологів «Сучасні методи діагностики та лікування хронічних запальних та онкологічних захворювань верхніх дихальних шляхів та вуха»
2015 рр. - участь у міжрегіональній науково-практичній конференції "Сучасні аспекти діагностики,лікування та профілактики інфекційних та соматичних захворювань у дітей та дорослих в практиці лікарів-інтерністів"
2015 рр. – стажування у відділі мікрохірургії вуха та отонейрохірургії в інституті Оториноларингології ім.проф.О.С.Коломійченка
2015 рр – участь у ІV Українсько-польській конференції з дитячої отоларингології ЄВРО-ЛОР-2015.
2015 рр. – «курси мікрохірургії вуха та ото нейрохірургії» під керівництвом професора Ю.А.Сушко і доктора медичних наук О.М.Борисенко.
2016 рр. – участь у V Українсько-польській конференції ЄВРОЛОР-2016.
2016 рр. – участь в семінарі по мікрохірургії вуха «Прогрес в отіатрії»
2017 рр. – участь у конференції «Міждисциплінарний підхід до діагностики та лікування тонзиліту з позиції доказової медицини»
2018 рр. – участь у конференції «Endoscopic endonasal surgery course II – basic»
2018 рр.  Курси мікрохірургії під керівництвом Ю. А. Сушко та О. М. Борисенко.
 2019 рр. Участь у міжрегіональній науково-практичній конференції: '' сучасні наукові, хірургічні та терапевтичні підходи ''
2019 рр.  Salzburg Weill Cornell  семінар з хірургії  «Otology and Temporal Bone»
2019 рр. Участь у 17-му  Міжнародному семінарі з вушної мікрохірургії "Прогрес в отології" 

показати повний текст
Намака Ольга Михайлівна Лікар-отоларинголог ІІ кваліфікаційної категорії
Намака Ольга МихайлівнаЛікар-отоларинголог ІІ кваліфікаційної категорії Відео-візитка

інформація про лікаря

2007 - 2013 р.р. навчання у Тернопільському державному медичному  університеті імені І.Я.Горбачевського «лікувальна справа»

2013 - 2015р.р.  проходила інтернатуру за спеціальністю «оториноларингологія» Тернопільського державного медичного університету  імені І.Я.Горбачевського

З 2015 р.-лікар – оториноларинголог в КП «Тернопільський міський лікувально-діагностичний центр» ТМР

22.04.2015р. та 26.05.2016р. приймала в м.Тернополі  участь у роботі міжрегіональної науково-практичної конференції «Сучасні аспекти діагностики, лікування та профілактики інфекційних та соматичних захворювань у дітей та дорослих в практиці лікарів-інтерністів»

14.12.2013р. приймала в м.Львові участь у роботі Третьої українсько-польської конференції з дитячої оториноларингології ЄВРО-ЛОР-2013

23.05.2015р. приймала в м.Львові  участь у Українсько-польській конференції з дитячої отоларингології ЄВРО-ЛОР-2015

2018 р. отримала сертифікат спеціаліста «Дитяча оториноларингологія» на базі Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика  м.Київ

03.12.-31.12.18р  Передатестаційний цикл «оториноларингологія» Тернопільський державний медичний університет ім.І.Я.Горбачевського ННІ післядипломної освіти

3 травня 2018 р. Науково-практичний семінар «Сучасні стандарти діагностики та лікування алергічного риніту» м. Львів

1-2 жовтня2018 р. Науково- практична конференція українського наукового медичного товариства лікарів –оториноларингологів «Сучасні досягнення в оториноларингології» М.Львів

07.11.2018р. Науково-практичний семінар «Practical use of Homeopathic-Spagyric Medications» м.Тернопіль

20.02.2019р. Науково-практична конференція «Функціональна ендоскопічна хірургія носа та приносових пазух» м.Тернопіль

20-21 травня 2019р. Науково-практична конференція українського наукового медичного товариства лікарів –оториноларингологів «сучасні дослідження,хірургічні та терапевтичні підходи в оториноларингології»  м. Одеса

21.09.2019 приймала в м.Львові  участь у Українсько-польській конференції з дитячої отоларингології ЄВРО-ЛОР-2019

27 вересня 2019р. Науково-практичний семінар «Мультидисциплінарний підхід до діагностики та лікування найбільш поширеної ЛОР-патології в дитячому віці» м. Тернопіль

6- 8 жовтня 2019р. щорічна традиційна осіння конференція українського наукового медичного товариства лікарів оториноларингологів з міжнародною участю «сучасні технологіїдіагностики талікування в оториноларингології»

2019р друга кваліфікаційна категорія за спеціальністю «Оториноларингологія»

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Відеовідгук про дерматолога та лора в МЦ"Оксфорд Медікал"

  відділення: ЛОР (отоларингологія)

 • Відеовідгук про дерматолога та лора в МЦ"Оксфорд Медікал"

  відділення: ЛОР (отоларингологія)

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом