Гайморит - запалення гайморової пазухи, яке вражає людей будь-якої вікової групи та статі. Найвищий відсоток захворювання припадає на осінньо-зимовий період. Ранньою весною, коли спостерігається зниження загального імунітету, часто відбуваються загострення хронічних форм захворювання.
ПРИЧИНИ І ФАКТОРИ РИЗИКУ ГАЙМОРИТУ
Основною причиною розвитку гаймориту є зниження місцевого імунітету. Слизові тканини, в яких знаходяться лімфатичні судини, повинні боротися з усіма вірусами, що потрапляють на них. Якщо імунна система дає збій, риновіруси потрапляють на тканини носової порожнини і починають свою руйнівну роботу.
Для того, щоб захворювання виникло, повинні бути наявними сприяючі фактори:
- дитячий або похилий вік пацієнта;
- будова кісток лицьового відділу черепа;
- стан імунної системи;
- наявність хронічних захворювань;
- бактеріальна інфекція;
- алергічні реакції;
- паразити;
- травмування слизових тканин гайморової пазухи;
- сухе повітря;
- протяг.
Запалення може виникнути також через алергічний риніт, поліпи та аденоїди.
СИМПТОМИ ГАЙМОРИТУ
Найпоширенішими симптомами запалення гайморової пазухи є:
- втрата нюху;
- тяжкість в голові;
- сильний біль в передній частині голови, який може мати пульсуючий характер в області очей і перенісся;
- підвищення температури до 38 градусів;
- погіршення пам'яті, зниження працездатності і посилення стомлюваності.
Пацієнти скаржаться на сльозотечу, у них розвивається світлобоязнь. Одним з головних симптомів гаймориту стають густі, жовто-зелені виділення з носа.
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ГАЙМОРИТУ
Кожна стадія гаймориту супроводжується особливими виділеннями, що вказує на ступінь розвитку хвороби. Це допомагає діагностувати захворювання. Отоларинголог при постановці діагнозу за кольором виділень з носа може визначити фазу захворювання.
Поява білого слизу вказує на початкову стадію розвитку гаймориту. Слизові виділення білого кольору, густої консистенції, можуть свідчити про початок стадії одужання пацієнта. Густі виділення жовто-зеленого кольору вказують на сильний запальний процес. При такій формі завжди є температура. Ці симптоми свідчать, що необхідне втручання фахівців.
При підозрі на розвиток гаймориту, слід звернутися до отоларинголога для уточнення діагнозу і лікування. Лікар, при потребі, призначить для підтвердження діагнозу додаткове обстеження.
Лікування запалення верхньощелепних пазух консервативне. Воно спрямоване на забезпечення гарного відтоку слизу з гайморових пазух.
В індивідуальних випадках вдаються до пункції пазухи. Це роблять для того, щоб промити інфіковану порожнину та ввести в неї лікарський засіб.
Лікувати запалення гайморових пазух потрібно обов'язково, щоб уникнути не тільки розвитку хронічного захворювання, але і появи побічних ефектів - різних ускладнень у вигляді запалення оболонок головного мозку. Це небезпечне для життя ускладнення може спричинити за собою інвалідність або навіть смерть.
Без належного лікування хронічна форма захворювання сильно погіршує якість життя. Слизові тканини не відновлюються до кінця. Людина страждає відсутністю нюху, порушенням дихання. При загостренні хвороби погіршуються захисні функції організму.
Не зволікайте! Допомогти вам може отоларинголог медичного центру «Оксфорд Медікал Тернопіль». Телефонуйте за номером (068) 752 52 52.