(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування гаймориту в Тернополі

Лікування гайморитуГайморит - запалення гайморової пазухи, яке вражає людей будь-якої вікової групи та статі. Найвищий відсоток захворювання припадає на осінньо-зимовий період. Ранньою весною, коли спостерігається зниження загального імунітету, часто відбуваються загострення хронічних форм захворювання.

ПРИЧИНИ І ФАКТОРИ РИЗИКУ ГАЙМОРИТУ

Основною причиною розвитку гаймориту є зниження місцевого імунітету. Слизові тканини, в яких знаходяться лімфатичні судини, повинні боротися з усіма вірусами, що потрапляють на них. Якщо імунна система дає збій, риновіруси потрапляють на тканини носової порожнини і починають свою руйнівну роботу.

Для того, щоб захворювання виникло, повинні бути наявними сприяючі фактори:

 • дитячий або похилий вік пацієнта;
 • будова кісток лицьового відділу черепа;
 • стан імунної системи;
 • наявність хронічних захворювань;
 • бактеріальна інфекція;
 • алергічні реакції;
 • паразити;
 • травмування слизових тканин гайморової пазухи;
 • сухе повітря;
 • протяг.

Запалення може виникнути також через алергічний риніт, поліпи та аденоїди.

СИМПТОМИ ГАЙМОРИТУ

Найпоширенішими симптомами запалення гайморової пазухи є:

 • втрата нюху;
 • тяжкість в голові;
 • сильний біль в передній частині голови, який може мати пульсуючий характер в області очей і перенісся;
 • підвищення температури до 38 градусів;
 • погіршення пам'яті, зниження працездатності і посилення стомлюваності.

Пацієнти скаржаться на сльозотечу, у них розвивається світлобоязнь. Одним з головних симптомів гаймориту стають густі, жовто-зелені виділення з носа.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ГАЙМОРИТУ

Кожна стадія гаймориту супроводжується особливими виділеннями, що вказує на ступінь розвитку хвороби. Це допомагає діагностувати захворювання. Отоларинголог при постановці діагнозу за кольором виділень з носа може визначити фазу захворювання.

Поява білого слизу вказує на початкову стадію розвитку гаймориту. Слизові виділення білого кольору, густої консистенції, можуть свідчити про початок стадії одужання пацієнта. Густі виділення жовто-зеленого кольору вказують на сильний запальний процес. При такій формі завжди є температура. Ці симптоми свідчать, що необхідне втручання фахівців.

 

При підозрі на розвиток гаймориту, слід звернутися до отоларинголога для уточнення діагнозу і лікування. Лікар, при потребі, призначить для підтвердження діагнозу додаткове обстеження.

Лікування запалення верхньощелепних пазух консервативне. Воно спрямоване на забезпечення гарного відтоку слизу з гайморових пазух.

В індивідуальних випадках вдаються до пункції пазухи. Це роблять для того, щоб промити інфіковану порожнину та ввести в неї лікарський засіб.

 

Лікувати запалення гайморових пазух потрібно обов'язково, щоб уникнути не тільки розвитку хронічного захворювання, але і появи побічних ефектів - різних ускладнень у вигляді запалення оболонок головного мозку. Це небезпечне для життя ускладнення може спричинити за собою інвалідність або навіть смерть.

 

Без належного лікування хронічна форма захворювання сильно погіршує якість життя. Слизові тканини не відновлюються до кінця. Людина страждає відсутністю нюху, порушенням дихання. При загостренні хвороби погіршуються захисні функції організму.

Не зволікайте! Допомогти вам може отоларинголог медичного центру «Оксфорд Медікал Тернопіль». Телефонуйте за номером (068) 752 52 52.

( Рейтинг: 4.93, голосів: 42 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЯшан Артем Олександрович Лікар-отоларинголог

інформація про лікаря

2008-2014 рр. – навчання в Тернопільському державному медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського, факультет: медичний.
2014-2016 рр. – інтернатура за фахом «Оториноларинголонія».
2014-2016 рр. -  магістерська робота на тему: «Ефективність застосування комплексного рослинного препарату при лікуванні експериментального гострого середнього отиту ускладненого лабіринтитом ».
2014 рр. – участь у щорічній традиційній осінній конференції українського наукового медичного товариства лікарів-оториноларингологів «Сучасні методи діагностики та лікування хронічних запальних та онкологічних захворювань верхніх дихальних шляхів та вуха»
2015 рр. - участь у міжрегіональній науково-практичній конференції "Сучасні аспекти діагностики,лікування та профілактики інфекційних та соматичних захворювань у дітей та дорослих в практиці лікарів-інтерністів"
2015 рр. – стажування у відділі мікрохірургії вуха та отонейрохірургії в інституті Оториноларингології ім.проф.О.С.Коломійченка
2015 рр – участь у ІV Українсько-польській конференції з дитячої отоларингології ЄВРО-ЛОР-2015.
2015 рр. – «курси мікрохірургії вуха та ото нейрохірургії» під керівництвом професора Ю.А.Сушко і доктора медичних наук О.М.Борисенко.
2016 рр. – участь у V Українсько-польській конференції ЄВРОЛОР-2016.
2016 рр. – участь в семінарі по мікрохірургії вуха «Прогрес в отіатрії»
2017 рр. – участь у конференції «Міждисциплінарний підхід до діагностики та лікування тонзиліту з позиції доказової медицини»
2018 рр. – участь у конференції «Endoscopic endonasal surgery course II – basic»
2018 рр.  Курси мікрохірургії під керівництвом Ю. А. Сушко та О. М. Борисенко.
 2019 рр. Участь у міжрегіональній науково-практичній конференції: '' сучасні наукові, хірургічні та терапевтичні підходи ''
2019 рр.  Salzburg Weill Cornell  семінар з хірургії  «Otology and Temporal Bone»
2019 рр. Участь у 17-му  Міжнародному семінарі з вушної мікрохірургії "Прогрес в отології" 

показати повний текст
Намака Ольга Михайлівна Лікар-отоларинголог ІІ кваліфікаційної категорії
Намака Ольга МихайлівнаЛікар-отоларинголог ІІ кваліфікаційної категорії Відео-візитка

інформація про лікаря

2007 - 2013 р.р. навчання у Тернопільському державному медичному  університеті імені І.Я.Горбачевського «лікувальна справа»

2013 - 2015р.р.  проходила інтернатуру за спеціальністю «оториноларингологія» Тернопільського державного медичного університету  імені І.Я.Горбачевського

З 2015 р.-лікар – оториноларинголог в КП «Тернопільський міський лікувально-діагностичний центр» ТМР

22.04.2015р. та 26.05.2016р. приймала в м.Тернополі  участь у роботі міжрегіональної науково-практичної конференції «Сучасні аспекти діагностики, лікування та профілактики інфекційних та соматичних захворювань у дітей та дорослих в практиці лікарів-інтерністів»

14.12.2013р. приймала в м.Львові участь у роботі Третьої українсько-польської конференції з дитячої оториноларингології ЄВРО-ЛОР-2013

23.05.2015р. приймала в м.Львові  участь у Українсько-польській конференції з дитячої отоларингології ЄВРО-ЛОР-2015

2018 р. отримала сертифікат спеціаліста «Дитяча оториноларингологія» на базі Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика  м.Київ

03.12.-31.12.18р  Передатестаційний цикл «оториноларингологія» Тернопільський державний медичний університет ім.І.Я.Горбачевського ННІ післядипломної освіти

3 травня 2018 р. Науково-практичний семінар «Сучасні стандарти діагностики та лікування алергічного риніту» м. Львів

1-2 жовтня2018 р. Науково- практична конференція українського наукового медичного товариства лікарів –оториноларингологів «Сучасні досягнення в оториноларингології» М.Львів

07.11.2018р. Науково-практичний семінар «Practical use of Homeopathic-Spagyric Medications» м.Тернопіль

20.02.2019р. Науково-практична конференція «Функціональна ендоскопічна хірургія носа та приносових пазух» м.Тернопіль

20-21 травня 2019р. Науково-практична конференція українського наукового медичного товариства лікарів –оториноларингологів «сучасні дослідження,хірургічні та терапевтичні підходи в оториноларингології»  м. Одеса

21.09.2019 приймала в м.Львові  участь у Українсько-польській конференції з дитячої отоларингології ЄВРО-ЛОР-2019

27 вересня 2019р. Науково-практичний семінар «Мультидисциплінарний підхід до діагностики та лікування найбільш поширеної ЛОР-патології в дитячому віці» м. Тернопіль

6- 8 жовтня 2019р. щорічна традиційна осіння конференція українського наукового медичного товариства лікарів оториноларингологів з міжнародною участю «сучасні технологіїдіагностики талікування в оториноларингології»

2019р друга кваліфікаційна категорія за спеціальністю «Оториноларингологія»

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Відеовідгук про дерматолога та лора в МЦ"Оксфорд Медікал"

  відділення: ЛОР (отоларингологія)

 • Відеовідгук про дерматолога та лора в МЦ"Оксфорд Медікал"

  відділення: ЛОР (отоларингологія)

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом