Шановні пацієнти! На сайті ведуться технічні роботи, в зв'язку з чим можливі тимчасові перебої в роботі форм зворотного зв'язку. Зв'язатися з нами можна за контактними номерами телефону. Вибачаємося за тимчасові незручності

Видалення сторонніх тіл вуха в Тернополі

Стороннє тіло вуха - ситуація, в якій зовнішній слуховий прохід перегороджується чужорідним предметом.

Найчастіше чужорідне тіло являє собою невеликі предмети або їх шматочки, наприклад, пластик, папір, тканину, деревину, насіння або комахи. Велике скупчення вушного сірчаного матеріалу теж діагностується як чужорідне тіло. Отже, розрізняють живе і неживе тіло, а також - сірчану пробку.

 

Для того щоб виявити і підтвердити наявність предмета у вусі, ЛОР призначає проведення отоскопії. Після діагностики необхідно видалити стороннє тіло з вуха, для чого може використовуватися промивання, застосування інструментів. В особливих випадках призначається хірургічна операція.

СИМПТОМИ НЕЖИВОГО СТОРОННЬОГО ТІЛА У ВУСІ

Якщо є чужорідне тіло в вусі, симптоми можуть не проявляти себе досить довго, оскільки предмет може мати обтічну форму, гладку поверхню або бути дуже маленьким. А ось велика річ в слуховому проході обов'язково викличе, по-перше, погіршення слуху, по-друге, відчуття закладеності. Також симптоматика неживого стороннього тіла в вусі включає:

 • біль;
 • виділення з вуха, нерідко кровянистого характеру;
 • поранення, роздряпування, розрив барабанної перетинки;
 • наслідком травми барабанної перетинки може стати інфекція (наприклад, середній отит);
 • почуття розпирання, тиску;
 • омертвіння ділянки тканини вуха.

З предметів, які найбільш часто потрапляють в слуховий прохід, можна виділити ватяні палички і їх елементи.

СИМПТОМИ СТОРОННЬОГО ТІЛА У ВУСІ

У слуховий прохід може потрапити і живе, рухливе чужорідне тіло, наприклад, комаха. Симптоматика при такому предметі в вусі включає в себе:

 • біль;
 • зниження слуху;
 • відчуття тиску;
 • лоскотання у вусі;
 • шум;
 • запаморочення;
 • рефлекторну нудоту і блювоту;
 • напади судом;
 • змертвіння тканин.

Терпіти живе чужорідне тіло всередині себе дуже важко, тому пацієнти зазвичай досить швидко звертаються до лікаря. Якщо ж цього не зробити, то може виникнути не тільки запальна реакція,  а й нагноєння.

ДІАГНОСТИКА СТОРОННІХ ТІЛ У ВУСІ

Для того щоб виявити наявність у вусі чужорідного предмету необхідний звичайний огляд у ЛОРа. Лікар виконує його, зміщуючи потроху раковину рукою, що покращує видимість слухового проходу. Якщо ж довго не звертатися за допомогою, то огляд не допоможе: набряклі предмети або набряклі тканини внутрішнього слухового проходу будуть заважати нормальній видимості. Якщо це сталося, то застосовується отоскопія, перевірка виділень, їх бактеріологічний аналіз.

 

Часто чужорідне тіло в вусі діагностується у дітей: малюки можуть просунути в слуховий прохід невеликий предмет. Тому не потрібно давати дитині невеликі запчастини або деталі від іграшок, прикраси, побутових речей; крім того, варто стежити за її рухами.

ДОПОМОГА ПРИ СТОРОННЬОМУ ТІЛІ ВУХА

За допомогою у видаленні предмета з вуха треба звертатися так швидко, наскільки це можливо, щоб не почалася запальна або гнійна реакція на чужорідне тіло. Самому намагатися витягти предмет з вуха також не варто намагатися - можна поранити себе ще більше.

 

Видалення проводиться за допомогою тонкого інструменту - гачка. Також використовують вимивання або пінцет.

Якщо ж запальна реакція встигла розпочатися, тоді пацієнт приймає препарати, які зменшують набряк тканин. Опісля проводиться видалення предмета.

Не зволікайте! Допомогти вам може отоларинголог медичного центру «Оксфорд Медікал Тернопіль». Для запису телефонуйте за номером (068) 752 52 52.

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом