Новинка! Ендоскопічне ЛОР-обстеження!
Стороннє тіло вуха - ситуація, в якій зовнішній слуховий прохід перегороджується чужорідним предметом.
Найчастіше чужорідне тіло являє собою невеликі предмети або їх шматочки, наприклад, пластик, папір, тканину, деревину, насіння або комахи. Велике скупчення вушного сірчаного матеріалу теж діагностується як чужорідне тіло. Отже, розрізняють живе і неживе тіло, а також - сірчану пробку.
Для того щоб виявити і підтвердити наявність предмета у вусі, ЛОР призначає проведення отоскопії. Після діагностики необхідно видалити стороннє тіло з вуха, для чого може використовуватися промивання, застосування інструментів. В особливих випадках призначається хірургічна операція.
Якщо є чужорідне тіло в вусі, симптоми можуть не проявляти себе досить довго, оскільки предмет може мати обтічну форму, гладку поверхню або бути дуже маленьким. А ось велика річ в слуховому проході обов'язково викличе, по-перше, погіршення слуху, по-друге, відчуття закладеності. Також симптоматика неживого стороннього тіла в вусі включає:
З предметів, які найбільш часто потрапляють в слуховий прохід, можна виділити ватяні палички і їх елементи.
У слуховий прохід може потрапити і живе, рухливе чужорідне тіло, наприклад, комаха. Симптоматика при такому предметі в вусі включає в себе:
Терпіти живе чужорідне тіло всередині себе дуже важко, тому пацієнти зазвичай досить швидко звертаються до лікаря. Якщо ж цього не зробити, то може виникнути не тільки запальна реакція, а й нагноєння.
Для того щоб виявити наявність у вусі чужорідного предмету необхідний звичайний огляд у ЛОРа. Лікар виконує його, зміщуючи потроху раковину рукою, що покращує видимість слухового проходу. Якщо ж довго не звертатися за допомогою, то огляд не допоможе: набряклі предмети або набряклі тканини внутрішнього слухового проходу будуть заважати нормальній видимості. Якщо це сталося, то застосовується отоскопія, перевірка виділень, їх бактеріологічний аналіз.
Часто чужорідне тіло в вусі діагностується у дітей: малюки можуть просунути в слуховий прохід невеликий предмет. Тому не потрібно давати дитині невеликі запчастини або деталі від іграшок, прикраси, побутових речей; крім того, варто стежити за її рухами.
За допомогою у видаленні предмета з вуха треба звертатися так швидко, наскільки це можливо, щоб не почалася запальна або гнійна реакція на чужорідне тіло. Самому намагатися витягти предмет з вуха також не варто намагатися - можна поранити себе ще більше.
Видалення проводиться за допомогою тонкого інструменту - гачка. Також використовують вимивання або пінцет.
Якщо ж запальна реакція встигла розпочатися, тоді пацієнт приймає препарати, які зменшують набряк тканин. Опісля проводиться видалення предмета.
Не зволікайте! Допомогти вам може отоларинголог медичного центру «Оксфорд Медікал Тернопіль». Для запису телефонуйте за номером (068) 752 52 52.
відділення: ЛОР (отоларингологія)
Акції
Відео відгуки
Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів
Качали, 5
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
просп. С. Бандери, 41
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
вул. Руська, 17
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом