записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

До дня народження "Оксфорд Медікал Тернопіль" -50% на БУДЬ-ЯКИЙ первинний прийом! Всього 3 дні!

Ви знаходитесь на сайті Тернопільської клініки

Вибрати інше місто
Хірургія

Консультація хірурга, огляд, винесення попереднього діагнозу, направлення на дообстеження (при необхідності) ВСЬОГО 250 грн!!!

Видалення чужорідних тіл

Видалення чужорідних тілЧужорідні тіла – це предмети, котрі потрапили із зовнішнього середовища у будь-яку ділянку тіла. Характер, величина, шляхи потрапляння та місце локалізації у предметів зазвичай різні.

Коли потрібна допомога хірурга

Найчастіше у долонну поверхню кисті та підошовну поверхню стопи потрапляють такі сторонні тіла, як:

  • голки;

  • дерев’яні стружки;

  • уламки скла;

  • дріт тощо.

Доволі часто у плечовій та стегновій ділянці залишаються уламки голки після виконання ін’єкційних процедур. Якщо взяти до уваги ножові чи вогнепальні поранення, то переважно у рановому каналі знаходять такі сторонні тіла, як шматочки землі, частинки одягу, металу, а також кулі. В шлунково-кишковий тракт іноді потрапляють сторонні предмети у вигляді шпильок, зубних протезів, кісток. Це відбувається або випадково, або навмисним шляхом.

Симптоми, які спостерігаються при наявності чужорідних тіл

В більшості випадків сторонні тіла тривалий час не дають про себе знати через те, що мають властивість до інкапсуляції (огортання сполучною тканиною). Це стосується тих предметів, які потрапили у глибше лежачі шари, а саме: м’язи, підшкірно-жирову клітковину, внутрішні органи.

 

Ті сторонні тіла, що розташовані у шкірних покривах, викликають нестерпні больові відчуття, а також, з часом, супроводжуються приєднанням запального та інфекційного процесу. Пацієнтів турбують наступні симптоми:

  • почервоніння навколо місця потрапляння стороннього тіла;

  • біль, що посилюється при рухах у цій ділянці;

  • місцеве підвищення температури;

  • порушення функціональних можливостей даної ділянки;

  • припухлість навколо ураженої ділянки.

Також досить часто на перший план виступає таке ускладнення процесу, як абсцедування, тобто утворення порожнини з гноєм.

Сторонні тіла в м’яких тканинах

Найчастіше місцем локалізації чужорідних тіл м’яких тканин є верхні та нижні кінцівки. Так, як в перший момент після потрапляння стороннього предмету, механічно видаляється поверхнева частинка, то інша, більша, часточка чужорідного тіла залишається у м’яких тканинах тривалий час непоміченою. Після загоєння каналу рани, у місці розташування залишку стороннього предмету, може відчуватись помірна болючість. Та досить часто такі рани не загоюються самостійно, а залишають по собі нориці, з яких періодично відходить ексудат.

Видалення чужорідних тіл

Діагностування сторонніх тіл н е складає труднощів. Найчастіше про них свідчить симптоматика, або ж рентгенологічне обстеження. Важко виявляються скляні та дерев’яні чужорідні предмети.

 

 

Видаленням чужорідних тіл займаються лікарі-хірурги. Неускладнені дефекти м’яких тканин внаслідок потрапляння сторонніх предметів лікуються амбулаторно. Проводиться процедура під місцевою анестезією і являє собою первинну хірургічну обробку рани з подальшим видаленням чужорідного тіла.

 

 

Процедура видалення сторонніх тіл м’яких тканин проводиться у медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» швидко, безболісно та без значних затрат часу. Все, що потрібно для цього зробити – це записатись на консультативний прийом до лікаря-хірурга за номером (068) 752 52 52.

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки