записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Тернопільської клініки

Вибрати інше місто
Хірургія

Консультація хірурга, огляд, винесення попереднього діагнозу, направлення на дообстеження (при необхідності) ВСЬОГО 250 грн!!!

Видалення чужорідних тіл

Видалення чужорідних тілЧужорідні тіла – це предмети, котрі потрапили із зовнішнього середовища у будь-яку ділянку тіла. Характер, величина, шляхи потрапляння та місце локалізації у предметів зазвичай різні.

Коли потрібна допомога хірурга

Найчастіше у долонну поверхню кисті та підошовну поверхню стопи потрапляють такі сторонні тіла, як:

  • голки;

  • дерев’яні стружки;

  • уламки скла;

  • дріт тощо.

Доволі часто у плечовій та стегновій ділянці залишаються уламки голки після виконання ін’єкційних процедур. Якщо взяти до уваги ножові чи вогнепальні поранення, то переважно у рановому каналі знаходять такі сторонні тіла, як шматочки землі, частинки одягу, металу, а також кулі. В шлунково-кишковий тракт іноді потрапляють сторонні предмети у вигляді шпильок, зубних протезів, кісток. Це відбувається або випадково, або навмисним шляхом.

Симптоми, які спостерігаються при наявності чужорідних тіл

В більшості випадків сторонні тіла тривалий час не дають про себе знати через те, що мають властивість до інкапсуляції (огортання сполучною тканиною). Це стосується тих предметів, які потрапили у глибше лежачі шари, а саме: м’язи, підшкірно-жирову клітковину, внутрішні органи.

 

Ті сторонні тіла, що розташовані у шкірних покривах, викликають нестерпні больові відчуття, а також, з часом, супроводжуються приєднанням запального та інфекційного процесу. Пацієнтів турбують наступні симптоми:

  • почервоніння навколо місця потрапляння стороннього тіла;

  • біль, що посилюється при рухах у цій ділянці;

  • місцеве підвищення температури;

  • порушення функціональних можливостей даної ділянки;

  • припухлість навколо ураженої ділянки.

Також досить часто на перший план виступає таке ускладнення процесу, як абсцедування, тобто утворення порожнини з гноєм.

Сторонні тіла в м’яких тканинах

Найчастіше місцем локалізації чужорідних тіл м’яких тканин є верхні та нижні кінцівки. Так, як в перший момент після потрапляння стороннього предмету, механічно видаляється поверхнева частинка, то інша, більша, часточка чужорідного тіла залишається у м’яких тканинах тривалий час непоміченою. Після загоєння каналу рани, у місці розташування залишку стороннього предмету, може відчуватись помірна болючість. Та досить часто такі рани не загоюються самостійно, а залишають по собі нориці, з яких періодично відходить ексудат.

Видалення чужорідних тіл

Діагностування сторонніх тіл н е складає труднощів. Найчастіше про них свідчить симптоматика, або ж рентгенологічне обстеження. Важко виявляються скляні та дерев’яні чужорідні предмети.

 

 

Видаленням чужорідних тіл займаються лікарі-хірурги. Неускладнені дефекти м’яких тканин внаслідок потрапляння сторонніх предметів лікуються амбулаторно. Проводиться процедура під місцевою анестезією і являє собою первинну хірургічну обробку рани з подальшим видаленням чужорідного тіла.

 

 

Процедура видалення сторонніх тіл м’яких тканин проводиться у медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» швидко, безболісно та без значних затрат часу. Все, що потрібно для цього зробити – це записатись на консультативний прийом до лікаря-хірурга за номером (068) 752 52 52.

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки