записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Тернопільської клініки

Вибрати інше місто
Хірургія

Консультація хірурга, огляд, винесення попереднього діагнозу, направлення на дообстеження (при необхідності) ВСЬОГО 250 грн!!!

Лікування абсцесу

Лікування абсцесуАбсцес - це гнійний запальний процес у тканинах, що супроводжується формуванням порожнини з гноєм. Може локалізуватись в підшкірній клітковині, кістках, м'язах, у внутрішніх органах та навколо них. Процес формування абсцесу може виникати самостійно або бути ускладненням певних хвороб.

Причини виникнення абсцесу

Абсцес формується через порушення цілісності шкіри та потраплення в організм гноєтворних патогенних мікроорганізмів, як і будь-які інші гнійні процеси. При розмноженні мікроорганізмів відбувається процес розплавлення шкірних покривів з формуванням капсули. Всередині вона наповнена гнійною рідиною.

 

Найчастіше причинами виникнення абсцесу є:

  • золотистий стафілокок (Staphylococcus aureus);

  • лікарські засоби;

  • кишкова паличка;

  • деякі захворювання (для прикладу, фарингіт, врослий ніготь, парапроктит, остеомієліт тощо).

Точне визначення причини захворювання дозволяє визначати найбільш ефективну лікувальну тактику.

Симптоми абсцесу

Поверхневі абсцеси характеризуються класичними проявами гострого запалення: почервоніння шкіри, місцеве підвищення температури, локальна болючість, порушення функції органу, припухлість. Також характерні загальні симптоми, такі як: головний біль, нездужання, втрата апетиту, підвищення температури, розлади сну, слабкість.

Наслідки абсцесу

Результатами абсцесу можуть бути:

  • прорив у порожнини закритого типу (суглобова, плевральна, черевна тощо);

  • прорив у органи, які з’єднуються з навколишнім середовищем (бронхи, кишечник, сечовий міхур);

  • спонтанне проривання назовні (мастит, абсцес підшкірної клітковини, парапроктит).

Після розтинання абсцесу спорожнена порожнина за хороших умов спадається та рубцюється. При неповному випорожненні порожнини утворення чи її поганому дренуванні процес запалення може стати хронічним та супроводжуватись утворенням нориць. Прорив у порожнини закритого типу веде до виникнення гнійних процесів (перикардит, плеврит, артрит, перитоніт, менінгіт тощо).

 

Найбільш поширеними ускладненнями є: поширення інфекційного процесу, прорив абсцесу,  бактеріємія (потрапляння бактерій в кров), кровотечі.

Діагностика та розтин абсцесу

Виникнення симптомів абсцесу вимагає звернення до хірурга. Не можна самостійно лікувати абсцес – це призводить до виникнення серйозних наслідків.

 

Лікар з легкістю розпізнає поверхневі абсцеси, та глибокі діагностуються значно важче. У діагностиці використовують аналіз крові (спостерігаються ознаки запального процесу). Для визначення розташування і розмірів абсцесу призначають ультразвукове та рентгенівське дослідження, комп'ютерну або магнітно-резонансну томографію.

 

Виникнення абсцесу вимагає хірургічного лікування. Його метою є розкриття порожнини з гноєм, спорожнення та подальше її дренування. Розтин поверхневих абсцесів невеликого розміру можна здійснювати амбулаторно. Після процедури хворим рекомендують збалансоване харчування та застосовують засоби консервативної терапії.

 

 

Лікарі медичного центру «Оксфорд Медікал Тернопіль» проводять операцію розтину абсцесу безболісно, швидко та у зручний для вас час. Для запису вам необхідно звернутись за номером (068) 752 52 52.

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки