записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Тернопільської клініки

Вибрати інше місто
Хірургія

Консультація хірурга, огляд, винесення попереднього діагнозу, направлення на дообстеження (при необхідності) ВСЬОГО 250 грн!!!

Дренування гематоми

Дренування гематомОрганізм людини повністю пронизаний судинами, які переносять кров. Ці судини являють собою герметично закриті трубки і працюють по типу насосу. Часто цілісність судинної стінки порушується в силу тих чи інших обставин (травми під час занять спортом, побутові та механічні).  Такий стан веде за собою, як наслідок, кровотечу або утворення гематоми.

Що таке гематома?

Гематома – це скупчення крові у рідкому чи згорнутому стані в шарах м’яких тканин. В більшості випадків це не несе за собою шкідливий фактор для організму в цілому, але в ряді випадків гематома заважає життєдіяльності органів та тканин організму і тому підлягає видаленню.

 

 

Гематоми утворюються у таких випадках:

  • будь-які види травм – закриті чи відкриті;

  • ураження будь-якої ділянки людського тіла;

  • травми будь-якого ступеня важкості – від незначних до виражених.

Гематоми мають властивість виникати не тільки під час прикладання фізичної сили до місця ураження, але й через кілька годин та днів опісля  – саме так виникає внутрішня гематома після оперативного втручання.

 

 

Переважно зустрічаються поверхневі травми з незначним накопиченням крові в тканинах організму. Досить часто втручання до втручання лікаря (зокрема дренування гематоми) справа не доходить. Це все тому, що плазма та клітини крові, які сприяли формуванню гематоми, поступово руйнуються чи розсмоктуються.

Види гематом

Залежно від локалізації гематоми, розрізняють такі її види:

  • підшкірні;

  • підслизові;

  • підфасціальні;

  • міжм’язеві.

Окремо виділяють осумковані та неосумковані гематоми, крововиливи у порожнини організму.

 

Підшкірна гематома швидко з’являється і характеризується помірними або сильними больовими відчуттями та припухлістю, функція ураженої ділянки тіла або ж порушується незначно, або повністю зникає. Саме через таку варіабельність клінічної картини такий вид гематоми прийнято поділяти на три стадії. Остання є самою важкою та потребує комбінованого консервативного та хірургічного лікування.  

 

Внутрішньом’язева гематома відрізняється від підшкірної глибиною розміщення. Це веде за собою появу дещо іншої клінічної картини, та характеризується появою припухлості у глибших шарах, що унеможливлює пальпаторну діагностику утворення. Об’єм кінцівки візуально збільшується.

Лікування гематом

Тактика лікаря при скупченні крові в тканинах залежна від певних нюансів таких, як:

  • локалізація гематоми;

  • вік пацієнта;

  • супутні захворювання.

Для початку необхідно надати першу медичну допомогу та усунути скупчення крові.

 

Спершу використовують дію низьких температур – до місця утворення гематоми прикладають холод. Це може бути як лід із холодильника, так і холодна ложка та навіть пакет з молочним продуктом.

Через кілька днів, для швидшого розсмоктування гематоми можна залучити методи фізіотерапії.

 

Хірургічному лікуванню підлягають гематоми, які характеризуються великим розміром (створюють тиск на близько лежачі тканини та органи) та такі, що піддались процесу нагноєння. З лікувальною метою використовують розтин з подальшим дренуванням гематоми. Ця процедура може бути виконана в амбулаторних умовах під час відвідування процедурного кабінету. Вміст гематоми евакуюють, а порожнину, що утворилась, промивають. Після цього накладають стерильну пов’язку.

 

Для того, щоб отримати більш детальну інформацію, а також записатись на консультацію до лікаря-хірурга, телефонуйте за номером (068) 752 52 52.

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки