Шановні пацієнти! На сайті ведуться технічні роботи, в зв'язку з чим можливі тимчасові перебої в роботі форм зворотного зв'язку. Зв'язатися з нами можна за контактними номерами телефону. Вибачаємося за тимчасові незручності

Лікування опіків в Тернополі

Лікування опіківОпік – пошкодження тканин, яке викликається місцевою дією високої температури (більш ніж 55-60 С), електричним струмом, речовинами хімічного походження, світловим та іонізуючим випромінюванням.

 

Найпоширенішою травмою є опіки легкого характеру. На відміну від них, важкі опіки займають другу сходинку за кількістю смертельних випадків у внаслідок нещасного випадку, та поступаються лише дорожньо-транспортним пригодам.

ВИДИ ОПІКІВ

Класифікують їх у різні групи. Залежно від локалізації розрізняють:

 • опіки очей;

 • опіки шкірних покривів;

 • опіки дихальних шляхів та інгаляційні ушкодження.

Залежно від глибини ураження розрізняють наступні види опіків:

 • I ступінь – поверхневе пошкодження шкіри, яке проявляється появою почервоніння, незначного набряку, пекучих больових відчуттів. Одужання настає за 2-4 дні та опік безслідно заживає;

 • II ступінь – ушкодження поверхневих шарів шкіри. У цьому випадку виникають пекучі болі, поява пухирців невеликих розмірів, наповнених солом’яно-жовтою рідиною. Гояться вони у термін 1-2 тижні та не залишають за собою рубцевих змін;

 • III ступінь - ураження як поверхневих, так і глибших шарів шкіри. За глибиною пошкодження виділяють ІІІА та ІІІВ ступені;

 • IV ступінь - обвуглення шкіри та підлягаючих шарів (підшкірно-жирова клітковина, кістки і м'язи).

Опіки I-IIIА ступеня ще називають поверхневими. Їх можна лікувати амбулаторно при відсутності симптомів нагноєння. Опіки ІІІБ і IV ступеня вимагають висічення некротизованої зони з подальшою пластикою шкіри. 

 

Залежно від типу пошкодження виділяють такі опіки:

 • термічні - полум'ям, рідиною, парою, розжареними предметами;

 • хімічні – кислотою, лугом, солями важких металів;

 • променеві;

 • опіки електричного характеру.

Цей поділ важливий для кращого розуміння механізму ураження та способу лікування.

СИМПТОМИ ОПІКІВ

Опіки невеликої площі перебігають найчастіше в формі місцевого ураження. Діяльність інших органів залишається не зміненою. Опіки I ступеня характеризуються утворенням еритеми (почервоніння). Опіки II ступеня характеризуються везикулами (невеликими пухирцями), а от опікам III ступеня властиві так звані булли – великого розміру бульбашки, які характеризуються злиттям. Під час відшарування шкіри, мимовільного розтину чи оголення поверхні міхура видно ерозію (яскраво- червоного кольору поверхня, що кровоточить).

 

Глибокі опіки характеризуються утворенням некротизованої ділянки.

ЛІКУВАННЯ ОПІКІВ

Перш за все потрібно надати першу медичну допомогу. Вона полягає у припиненні контакту з уражаючим агентом, охолодженні ділянки протягом 10-15 хв та накладанні сухої пов’язки. Категорично заборонено наносити на місце опіку жирні креми, мазі та масла. Це лиш усугубляє процес, створюючи над поверхнею рани щільну плівку, яка не дозволяє теплу виходити з зони ураження та сприяє його поширенню на близько лежачі тканини.

 

Хімічні опіки необхідно промивати проточною водою. Якщо ураження виникло внаслідок дії лужної рідини  - рекомендовано застосування лимонної кислоти, а якщо внаслідок дії кислоти – використовувати слабкий содовий розчин. Після цього необхідно звернутись за медичною допомогою.

 

У медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» лікуванням опіків займається хірург, який підбере правильну методику та допоможе швидко і безболісно усунути симптоми.

Для отримання більш детальної інформації телефонуйте за номером (068) 752 52 52.

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом