записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Тернопільської клініки

Вибрати інше місто
Хірургія

Консультація хірурга, огляд, винесення попереднього діагнозу, направлення на дообстеження (при необхідності) ВСЬОГО 250 грн!!!

Лікування опіків

Лікування опіківОпік – пошкодження тканин, яке викликається місцевою дією високої температури (більш ніж 55-60 С), електричним струмом, речовинами хімічного походження, світловим та іонізуючим випромінюванням.

 

Найпоширенішою травмою є опіки легкого характеру. На відміну від них, важкі опіки займають другу сходинку за кількістю смертельних випадків у внаслідок нещасного випадку, та поступаються лише дорожньо-транспортним пригодам.

Види опіків

Класифікують їх у різні групи. Залежно від локалізації розрізняють:

 • опіки очей;

 • опіки шкірних покривів;

 • опіки дихальних шляхів та інгаляційні ушкодження.

Залежно від глибини ураження розрізняють наступні види опіків:

 • I ступінь – поверхневе пошкодження шкіри, яке проявляється появою почервоніння, незначного набряку, пекучих больових відчуттів. Одужання настає за 2-4 дні та опік безслідно заживає;

 • II ступінь – ушкодження поверхневих шарів шкіри. У цьому випадку виникають пекучі болі, поява пухирців невеликих розмірів, наповнених солом’яно-жовтою рідиною. Гояться вони у термін 1-2 тижні та не залишають за собою рубцевих змін;

 • III ступінь - ураження як поверхневих, так і глибших шарів шкіри. За глибиною пошкодження виділяють ІІІА та ІІІВ ступені;

 • IV ступінь - обвуглення шкіри та підлягаючих шарів (підшкірно-жирова клітковина, кістки і м'язи).

Опіки I-IIIА ступеня ще називають поверхневими. Їх можна лікувати амбулаторно при відсутності симптомів нагноєння. Опіки ІІІБ і IV ступеня вимагають висічення некротизованої зони з подальшою пластикою шкіри. 

 

Залежно від типу пошкодження виділяють такі опіки:

 • термічні - полум'ям, рідиною, парою, розжареними предметами;

 • хімічні – кислотою, лугом, солями важких металів;

 • променеві;

 • опіки електричного характеру.

Цей поділ важливий для кращого розуміння механізму ураження та способу лікування.

Симптоми опіків

Опіки невеликої площі перебігають найчастіше в формі місцевого ураження. Діяльність інших органів залишається не зміненою. Опіки I ступеня характеризуються утворенням еритеми (почервоніння). Опіки II ступеня характеризуються везикулами (невеликими пухирцями), а от опікам III ступеня властиві так звані булли – великого розміру бульбашки, які характеризуються злиттям. Під час відшарування шкіри, мимовільного розтину чи оголення поверхні міхура видно ерозію (яскраво- червоного кольору поверхня, що кровоточить).

 

Глибокі опіки характеризуються утворенням некротизованої ділянки.

Лікування опіків

Перш за все потрібно надати першу медичну допомогу. Вона полягає у припиненні контакту з уражаючим агентом, охолодженні ділянки протягом 10-15 хв та накладанні сухої пов’язки. Категорично заборонено наносити на місце опіку жирні креми, мазі та масла. Це лиш усугубляє процес, створюючи над поверхнею рани щільну плівку, яка не дозволяє теплу виходити з зони ураження та сприяє його поширенню на близько лежачі тканини.

 

Хімічні опіки необхідно промивати проточною водою. Якщо ураження виникло внаслідок дії лужної рідини  - рекомендовано застосування лимонної кислоти, а якщо внаслідок дії кислоти – використовувати слабкий содовий розчин. Після цього необхідно звернутись за медичною допомогою.

 

У медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» лікуванням опіків займається хірург, який підбере правильну методику та допоможе швидко і безболісно усунути симптоми.

Для отримання більш детальної інформації телефонуйте за номером (068) 752 52 52.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки